Fotbal Liga a IV a

30 August 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – Perla Murfatlar 1-3 (1-3) – pentru gazde a marcat Meauca Marian in minutul 43, iar pentru oaspeti au marcat: Marinescu Daniel in minutul 5 (autogol), Nae Ciprian in minutul 22, Mustafa Dogan in minutul 29. La juniori: 3-5.
Dacia Mircea Voda – Carsium Harsova 3-0 (1-0) – au marcat: Rusu George in minutul 1, Mitu George in minutul 54, Ciobanu Vasile in minutul 61. La juniori: 0-6.
Gloria Baneasa – Stiinta Poarta Alba 1-0 (1-0) – a marcat Arau Cristian in minutul 18. La juniori: 0-1.
Vulturii Cazino Constanta – C.S. Cernavoda 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Vanghelici Mihai in minutul 8, iar pentru oaspeti au marcat: Tenciu Ion in minutul 31, Ivan Romica in minutul 31, Memet Iozlenoan in minutul 81. La juniori: 0-13.
Sport Prim Oltina – C.S. Carvan Lipnita 1-4 (1-3) – pentru gazde a marcat Cotabita Cristian in minutul 32, iar pentru oaspeti au marcat: Tanase Constantin in minutele 26, 44, 53, Bleortz Adrian in minutul 36. La juniori: 5-2.
C.S. Pestera – C.S. Mihail Kogalniceanu 7-0 (5-0) – au marcat: Normambet Dogan in minutele 1, 12, 17, Hampu Gelu in minutele 28, 80, Ripert Parfait in minutul 43, Cogau Enis in minutul 46. La juniori: 5-5.
C.S. Pestera – C.S. Mihail Kogalniceanu 7-0 (5-0) – au marcat: Normambet Dogan in minutele 1, 12, 17, Hampu Gelu in minutele 28, 80, Ripert Parfait in minutul 43, Cogau Enis in minutul 46. La juniori: 5-5.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

C.S. Pestera

1

1

0

0

7-0

3p

0

2

C.S. Carvan Lipnita

1

1

0

0

4-1

3p

+3

3

Dacia Mircea Voda

1

1

0

0

3-0

3p

0

4

C.S. Cernavoda

1

1

0

0

3-1

3p

+3

5

Perla Murfatlar

1

1

0

0

3-1

3p

+3

6

Gloria Baneasa

1

1

0

0

1-0

3p

0

7

Stiinta Poarta Alba

1

0

0

1

0-1

0p

0

8

Vulturii Cazino Constanta

1

0

0

1

1-3

0p

-3

9

Steaua Sperantei Silistea

1

0

0

1

1-3

0p

-3

10

Sport Prim Oltina

1

0

0

1

1-4

0p

-3

11

Carsium Hirsova

1

0

0

1

0-3

0p

0

12

C.S. Mihail Kogalniceanu

1

0

0

1

0-7

0p

0


Etapele viitoare

Etapa a II a (30.08.2011)

Stiinta Poarta Alba

Steaua Sperantei Silistea

Perla Murfatlar

C.S. Pestera

C.S. Mihail Kogalniceanu

Vulturii Cazino Constanta

C.S. Cernavoda

Dacia Mircea Voda

Carsium Harsova

Sport Prim Oltina

C.S. Carvan Lipnita

Gloria Baneasa


Etapa a III a (03.09.2011)

C.S. Pestera

Stiinta Poarta Alba

Vulturii Cazino Constanta

Perla Murfatlar

Dacia Mircea Voda

C.S. Mihail Kogalniceanu

Sport Prim Oltina

C.S. Cernavoda

Gloria Baneasa

Steaua Sperantei Silistea

C.S. Carvan Lipnita

Carsium Harsova


Seria EST

Rezultate si marcatori
Victoria Cumpana – Viitorul Pecineaga 2-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Amariei Andrei in minutul 7, Olaru George in minutul 17, iar pentru oaspeti a marcat Croitoru Marius in minutul 69. La juniori: 1-0.
Gloria Albesti – Portul Constanta 3-5 (0-2) – pentru gazde au marcat: Buligeanu Nicolae in minutul 70, Enache Andrei in minutul 73, Anghel Petre in minutul 81, ir pentru oaspeti au marcat: Tigau Stefan in minutul 6, Maciuca Marian in minutul 10, Curtnazar Naren in minutul 47, Leonte Cristian in minutul 75, Rotaru Alexandru in minutul 90+1. La juniori: 0-11.
G.S.I.B. Mangalia – Aurora 23 August 0-1 (0-0) – a marcat Bejan Vasile in minutul 90. La juniori: 12-0.
C.S.O. Ovidiu – Sparta Techirghiol 5-6 (3-1) – pentru gazde au marcat: Curt Lucian in minutele 32, 65, Zelca Ionut in minutul 38, Mitrisi Alex in minutele 44, 63, iar pentru oaspeti au marcat: Spataru Corneliu in minutele 1, 48, Stan Ionut in minutul 54, Curtmemet Erdal in minutul 59, Pavlicu Ionucentiu in minutul 61, Ionescu Alin in minutul 71. La juniori: 2-8.
Cariocas Constanta – C.S. Agigea 1-5 (0-2) – pentru gazde a marcat Ghita Iulian in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Nicolae Marius in minutul 25, 37, 58, Nedelea Florentin in minutele 51, 57. La juniori: 7-0.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – A.S. Cogealac 3-0 (neprezentare). La juniori: 3-0 (neprezentare).

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

C.S. Agigea

1

1

0

0

5-1

3p

+3

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

1

1

0

0

3-0

3p

0

3

C.S. Portul Constanta

1

1

0

0

5-3

3p

+3

4

Sparta Techirghiol

1

1

0

0

6-5

3p

+3

5

Victoria Cumpana

1

1

0

0

2-1

3p

0

6

Aurora 23 August

1

1

0

0

1-0

3p

+3

7

C.S.O. Ovidiu

1

0

0

1

5-6

0p

-3

8

Viitorul Pecineaga

1

0

0

1

1-2

0p

0

9

G.S.I.B. Mangalia

1

0

0

1

0-1

0p

-3

10

Gloria Albesti

1

0

0

1

3-5

0p

-3

11

A.S. Cogealac

1

0

0

1

0-3

0p

0

12

Cariocas Constanta

1

0

0

1

1-5

0p

-3


Etapele viitoare

Etapa a II a (30.08.2011)

C.S. Portul Constanta

Viitorul Pecineaga

Victoria Cumpana

Cariocas Constanta

C.S. Agigea

G.S.I.B. Mangalia

Aurora 23 August

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

A.S. Cogealac

C.S.O. Ovidiu

Sparta Techirghiol

Gloria Albesti


Etapa a III a (03.09.2011)

Cariocas Constanta

C.S. Portul Constanta

G.S.I.B. Mangalia

Victoria Cumpana

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

C.S. Agigea

C.S.O. Ovidiu

Aurora 23 August

Gloria Albesti

Viitorul Pecineaga

Sparta Techirghiol

A.S. Cogealac




Album foto

  • Articole din editia din data de 30 August 2011

  • Trofeul "Mamaia" 2011 a ajuns la constanteanca Andreea Olariu

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Campionatul Judetean de Fotbal

    Sport
  • Jucatorii A.S. Steaua Sprantei Silistea lupta pentru castigarea Trofeului Dogan

    Sport
  • Wireless gratuit la Mangalia

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sorți programul

    Sport
  • Luceafărul Amzacea din nou în fotbalul județean

    Sport
  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771