Campionatul Judetean de Fotbal

30 August 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD

Rezultate si marcatori
Dunarea Ciobanu – Sportul Tortoman 6-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Lungu Gabriel in minutul 17, Tudor Radu in minutul 59, Acreala Radu in minutele 66, 76, Culea Dumitru in minutele 70, 85, iar pentru oasteti a marcat Boaru Nicolae in minutl 83.
Vointa Sacele – Pecarul Ghindaresti 4-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Abdulhai Taner in minutul 32, Gheorghe Adrian in minutul 34, Turtoi Cristian in minutele 58, 77, iar pentru oaspeti au marcat: Chirila Iosif in minutele 14, 26, Icaob Florin in minutul 55.
Steaua RTS Cogealac – Speranta Nisipari 4-5 (1-2) – pentru gazde au marcat: Macovei Stefan in minutele 35, 71, Raftu Cristian in minutele 61, 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Banciu Alexandru in minutele 15, 48, Pena Vasile in minutele 18, 70, 82.
A.S. Gradina – Gloria Seimeni 3-10 (1-4) – pentru gazde au marcat: Sidor Claudiu in minutele 20, 48, Ciobanu Luci in minutul 67, iar pentru oaspeti au marcat: Ilie Ionut in minutele 24, 30, 40, 50, 61, 65, Dobra Andrei in minutul 37, Ilie Vasile in minutul 75, Dobra Alex in minutul 78, Vulpe Bogdan in minutul 82.
Recolta Nicolae Balcescu – Ulmetum Pantelimon 3-1 (3-1) – pentru gazde au marcat: Toma Dani in minutul 9, Stefan Ciprian in minutul 33, Goreac Ionut in minutul 43, iar pentru oaspeti a marcat Pasmangiu Alexandru in minutul 36.
Dunaris Topalu – C.S. II Cernavoda 3-4 (1-2) – pentru gazde a marcat Filip Alexandru in minutele 20, 75, 87, iar pentru oaspeti au marcat: Vlad Gabriel in minutul 30, Rusu George in minutul 42, Moise Nicolae in minutul 55, Mares Alin in minutul 82.
Pescarusul Garliciu – Viitorul Fantanele 4-4 (2-3) – pentru gazde a marcat Raducan Dumitru in minutele 31, 33, 47, 74, iar pentru oaspeti au marcat: Otelea Andrei in minutul 1, Tudose Gheorghe in minutele 9, 36, Misea Valeriu in minutul 54.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Gloria Seimeni

1

1

0

0

10-3

3p

+3

2

Dunarea Ciobanu

1

1

0

0

6-1

3p

0

3

Recolta Nicolae Balcescu

1

1

0

0

3-1

3p

0

4

Speranta Nisipari

1

1

0

0

5-4

3p

+3

5

C.S. II Cernavoda

1

1

0

0

4-3

3p

+3

6

Vointa Sacele

1

1

0

0

4-3

3p

0

7

Pescarusul Girliciu

1

0

1

0

4-4

1p

-2

8

Viitorul Fintinele

1

0

1

0

4-4

1p

+1

9

Steaua RTS Cogealac

1

0

0

1

4-5

0p

-3

10

Pescarul Ghindaresti

1

0

0

1

3-4

0p

0

11

Dunaris Topalu

1

0

0

1

3-4

0p

-3

12

Ulmetum Pantelimon

1

0

0

1

1-3

0p

0

13

Sportul Tortoman

1

0

0

1

1-6

0p

0

14

A.S. Gradina

1

0

0

1

3-10

0p

-3


Etapa viitoare

Etapa a II a (04.09.2011)

Pescarul Ghindaresti

Steaua RDS Cogealac

Gloria Seimeni

Vointa Sacele

Ulmetum Pantelimon

A.S. Gradina

Sportul Tortoman

Recolta Nicolae Balcescu

C.S. II Cernavoda

Dunarea Ciobanu

Viitorul Fantanele

Dunaris Topalu

Speranta Nisipari

Pescarusul Garliciu


Seria EST

Rezultate si marcatori
Farul Tuzla – Avantul Comana 4-3 (1-2) – pentru gazde au marcat: Sandu Elvis in minutul 16, Veleanovici Cornel in minutul 50, Mircea Catalin in minutul 65, Iosif Daniel in minutul 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Ursu Cristian in minutul 25, Istrate Adrian in minutul 30, Botezatu Ionut in minutul 49.
Luceafarul Amzacea – Viitorul Cerchezu 3-0 (neprezentare).
Fulgerul Chirnogeni – C.F.R. Constanta 2-0 (1-0) – au marcat: Stanga Ionut in minutul 35, Bereanu Andrei in minutul 82.
Gloria II Cotu Vaii – Unirea Topraisar 3-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Neagu Petrisor in minutele 10, 85, Grigoras Adrian in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Plesa Marian in minutul 74.
Recolta Negru Voda – A.S Independenta 3-0 (neprezentare).
Viitorul Mereni – A.S. Baraganu 3-1 (0-1) – pentru gazde au marcat: Slabu Paul in minutul 50, Nedelcu Malin in minutele 57, 86, iar pentru oaspeti a marcat Cercel Florin in minutul 25.
Sparta II Techirghiol – Viitorul Cobadin 4-3 (3-0) – pentru gazde au marcat: Pavlicu Inocentiu in minutele 6, 42, Balau Mihai in minutul 13, Saledin Erduan in minutul 52, iar pentru oaspeti au marcat: Gasca Petre in minutul 57, Gasca Marian in minutul 58, Lazar Ionut in minutul 69.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Luceafarul Amzacea

1

1

0

0

3-0

3p

0

2

Recolta Negru Voda

1

1

0

0

3-0

3p

0

3

Gloria II Albesti Cotul Vaii

1

1

0

0

3-1

3p

0

4

Viitorul Mereni

1

1

0

0

3-1

3p

0

5

Fulgerul Chirnogeni

1

1

0

0

2-0

3p

0

6

Farul Tuzla

1

1

0

0

4-3

3p

0

7

Sparta II Techirghiol

1

1

0

0

4-3

3p

+3

8

Viitorul Cobadin

1

0

0

1

3-4

0p

-3

9

Avantul Comana

1

0

0

1

3-4

0p

0

10

Unirea Topraisar

1

0

0

1

1-3

0p

0

11

A.S. Baraganu

1

0

0

1

1-3

0p

0

12

C.F.R. Constanta

1

0

0

1

0-2

0p

0

13

Viitorul Cerchezu

1

0

0

1

0-3

0p

0

14

A.S. Independenta

1

0

0

1

0-3

0p

0


Etapa viitoare

Etapa a II a (04.09.2011)

C.F.R. Constanta

Farul Tuzla

Unirea Topraisar

Fulgerul Chirnogeni

Viitorul Cerchezu

Gloria II Cotu Vaii

A.S. Independenta

Luceafarul Amzacea

A.S. Baraganu

Recolta Negru Voda

Sparta II Techirghiol

Viitorul Mereni

Avantul Comana

Viitorul Cobadin


Seria SUD

Rezultate si marcatori
Danubius Rasova – Tineretul Valea Dacilor 3-0 (1-0) – au marcat: Neda Catalin in minutul 8, Caradima Iulian in minutul 61, Olhan Constantin in minutul 64.
Inter Ion Corvin – Marmura Deleni 2-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Ceti George in minutul 73, Sandu George in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat Dumitru Viorel in minutul 90.
Dunarea Ostrov – Progresul Dobromir 3-0 (neprezentare).
C.S. II Pestera – A.S. Ciocirlia 2-0 (1-0) – au marcat: Pitrop Mrius in minutul 7 (autogol), Haas Costin in minutul 73.
Sacidava Aliman – Vointa Valul Traian 7-0 (2-0) – au marcat: Coman Catalin in minutul 12, Topalu Nicu in minutul 39, Purcarea Marian in minutl 52, Constantin Ionut in minutele 56, 80, Calin Marian in minutul 83.
C.S.M. II Valea Dacilor – Vointa Siminoc 3-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Mitu George in minutele 19, 43, Badea Mihai in minutul 66, iar pentru oaspeti a marcat Lungu Daniel in minutul 64.
Trophaeum Adamclisi – C.S.S. Municipal Medgidia – meci amanat.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Sacidava Aliman

1

1

0

0

7-0

3p

0

2

Danubius Rasova

1

1

0

0

3-0

3p

0

3

Dunarea Ostrov

1

1

0

0

3-0

3p

0

4

C.S.M. II Valea Dacilor

1

1

0

0

3-1

3p

0

5

C.S. II Pestera

1

1

0

0

2-0

3p

0

6

Inter Ion Corvin

1

1

0

0

2-1

3p

0

7

Marmura Deleni

1

0

0

1

1-2

0p

0

8

Vointa Siminoc

1

0

0

1

1-3

0p

0

9

A.S. Ciocirlia

1

0

0

1

0-2

0p

0

10

Tineretul Valea Dacilor

1

0

0

1

0-3

0p

0

11

Progresul Dobromir

1

0

0

1

0-3

0p

0

12

Vointa Valu lui Traian

1

0

0

1

0-7

0p

0

13

Trophaeum Adamclisi

0

0

0

0

0

0

0

14

C.S.S. Municipal Medgidia

0

0

0

0

0

0

0


Etapa viitoare

Etapa a II a (04.09.2011)

A.S. Ciocirlia

Danubius Rasova

Vointa Valul Traian

C.S. II Pestera

Vointa Siminoc

Sacidava Aliman

Progresul Dobromir

C.S.M. II Valea Dacilor

Marmura Deleni

Dunarea Ostrov

C.S.S.M. Medgidia

Inter Ion Corvin

Tineretul Valea Dacilor

Trophaeum Adamclisi



Articole din editia din data de 30 August 2011

  • Trofeul "Mamaia" 2011 a ajuns la constanteanca Andreea Olariu

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Campionatul Judetean de Fotbal

    Sport
  • Jucatorii A.S. Steaua Sprantei Silistea lupta pentru castigarea Trofeului Dogan

    Sport
  • Wireless gratuit la Mangalia

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771