Administratia locala Gradina a amenajat un teren de fotbal pentru echipa comunei

August 2011, Iulia Fīlfan

Administratie locala

Cum lucrarile de la baza sportiva din comuna Gradina nu s-au finalizat inca, edilul Gabriela Iacobici se axeaza in acest moment pe crearea unui teren in Cheia.
Un proiect ce trebuie finalizat este amenajarea bazei sportive, pentru care  a fost primita suma de  50.000 de lei de la Guvern, lucrarile fiind realizate in proportie de 60%. Astfel ca, se asteapta si restul de bani pentru a putea continua lucrarile. “Am cautat alte solutii pentru a avea un teren de fotbal pe care echipa noastra de fotbal cat si copiii si tinerii, sa poata desfasura activitatile ce se impun pe un astfel de amplasament. Solutia gasita a fost aceea de a improviza un spatiu in Cheia”, a declarat pentru Graiul Dobrogei, seful administratiei din comuna. Aici, terenul se va curata, se va trasa careul la dimensiunile unui teren de fotbal, se vor amplasa doua porti dorindu-se astfel crearea unui minim de conditii. 
“Anul acesta echipa noastra de fotbal s-a inscris in Campionatul Judetean de Fotbal in Seria Nord si este pregatita sa joace, echipa fiind alcatuita din tineri din Gradina si Cheia, baietii dispunand de echipamentul necesar pentru joc. Voi propune in urmatoarea sedinta de Consiliu Local, alocarea unei sume de bani din bugetul local al primariei pentru desfasurarea activitatilor sportive, printre care deplasarile echipei. Dorinta tinerilor comunei noastre de a face sport este mare, ei neavand alte surse de distractie si pe acest motiv ii voi sustine in acest demers”, a subliniat Gabriela Iacobici.
in alta ordine de idei, administratia locala din comuna Gradina lucreaza intens la igienizarea scolilor si gradinitelor din comuna pentru ca cei 150 de scolari si prescolari sa intampine, in bune conditii noul inceput de an scolar 2011-2012. 

Articole din editia din data de August 2011

 • Cine va face bani cu aurul, gazele, petrolul si apa Romaniei

  Administratie locala
 • Fostul secretar al comunei Baraganu, Nicut Luminita acuzat in instanta

  Administratie locala
 • Programare meciuri in Campionatul de fotbal editia 2011-2012

  Administratie locala
 • 50 de copii din Republica Moldova isi petrec vacanta la Navodari

  Administratie locala
 • Cel mai vechi papirus din Europa si singurul din Romania a ajuns la Mangalia

  Administratie locala
 • Articole din aceeasi categorie

 • Mesajul primarului comunei Topraisar, Stelian Gheorghe cu ocazia SfĆ¢ntului Nicolae

  Administratie locala
 • Președintele Consiliului Județean Constanța, Mihai Lupu a avut o Ć®ntĆ¢lnire de lucru cu rectorii și președinții senatului universităților din Constanța

  Administratie locala
 • Proiecte importante pe agenda de lucru a primarului Cristian Telehoi

  Administratie locala
 • Consilierii locali din Dumbrăveni au ales viceprimarul comunei

  Administratie locala
 • Ștefania Cealera: ā€žOamenii m-au ales pentru ca au Ć®ncredere Ć®n mineā€

  Administratie locala
 • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
  Tel / fax: 0241810404
  Mobil: 0722721771