Fotbal Campionatul Judetean

14 Iunie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Dunarea Ciobanu – Steaua Sperantei Silistea 4-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Mihai Constantin in minutul 19, Tudor Radu in minutul 42, Stelian Denis in minutul 53, Pastea Marian in minutul 89, iar pentru gazde a marcat Calcan Lucian in minutul 86.
Sportul Tortoman – C.S.S. Medgidia 5-4 (1-2) – pentru gazde au marcat: Strujac Ionut in minutele 21, 86, Demirat Guran in minutul 67 (autogol), Strujac Mihaita in minutul 80, Lupu Adrian in minutul 82, iar pentru oaspeti au marcat: Memet Asan in minutele 3, 17, Costea Robert in minutele 65, 68.
Recolta Nicolae Balcescu – Dunaris Topalu 3-0 – neprezentare.
Pescarusul Garliciu – Gloria Seimeni 5-0 (1-0) – au marcat: Furnica Marin in minutul 24, Raducan Dumitru in minutul 64, Draghici Ionel in minutele 77, 78, 84.
Ulmetum Pantelimon – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 0-2 (0-1) – au marcat: Iacob I. in minutul 14 (autogol), Ivanov N. in minutul 70.
Marcon Star Medgidia – Viitorul Fantanele 1-6 (1-4) - pentru gazde a marcat Dorobantu George in minutul 37, iar pentru oaspeti au marcat Clinci Gabriel in minutele 8, 30, 89, Potelcanu Alexandru in minutul 32, Otelea Andrei in minutul 33, Samoili Florin in minutul 82.
Pescarul Ghindaresti – Viitorul Nisipari 4-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Maraie Nicusor in minutul 4, Panfilov Alexandru in minutul 35, Tiberiu Alexe in minutul 46, Nicolai Romica in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Milsan Adrian in minutele 27, 47, Pricopie Ionut in minutul 29.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

25

19

2

4

96-38

59p

+23

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

24

19

0

5

83-26

57p

+21

3

Recolta Nicolae Balcescu

25

15

4

6

61-40

49p

+10

4

Dunarea Ciobanu

25

15

1

9

62-41

46p

+7

5

Ulmetum Pantelimon

25

13

3

9

77-49

42p

+3

6

Viitorul Nisipari

24

11

3

10

66-55

36p

+3

7

Pescarul Ghindaresti

24

11

2

11

60-59

35p

-4

8

Marcon Star Medgidia

25

10

3

12

44-61

33p

-6

9

Pescarusul Girliciu

25

8

6

11

59-66

30p

-9

10

Viitorul Fintinele

25

8

6

11

61-72

30p

-6

11

Gloria Seimeni

25

9

3

13

54-70

30p

-6

12

Sportul Tortoman

25

7

2

16

37-84

23p

-16

13

Dunaris Topalu

25

5

6

14

47-70

21p

-15

14

CSS Medgidia

24

2

1

21

30-106

7p

-26


Etapa viitoare

                ETAPA a XXVI-a 19.06.2011

Steaua Sperantei Silistea

Pescarusul Garliciu

Viitorul Fantanele

Dunarea Ciobanu

Dunaris Topalu

Marcon Star Medgidia

Sinoe Mihai Viteazu

Recolta Nicolae Balcescu

C.S.S. Medgidia

Ulmetum Pantelimon

Viitorul Nisipari

Sportul Tortoman

Gloria Seimeni

Pescarul Ghindaresti


Seria Est

Rezultate si marcatori
Vulturii Cazino Constanta – Viitorul Cerchezu 5-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Asan Eren in minutul 10, Danca Paul in minutul 14, Feizula Senis in minutul 50, Vanghelici Mihai in minutul 75, Patrut Gheorghe in minutul 76, iar pentru oaspeti a marcat Asan Eren in minutul 81 (autogol).
Avantul Comana – C.F.R. Constanta 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Benghea Costel in minutul 61, iar pentru oaspeti a marcat Ciocan Ionut in minutul 36,  
Unirea Topraisar – Sparta II Techirghiol 2-6 (1-2) – pentru gazde a marcat Sachir Serhan in minutele 21, 85, iar pentru oaspeti au marcat: Beldiman Ionut in minutele 9, 17, 87, Cercel Emilian in minutele 67, 75, Selcin Adrian in minutul 81.
A.S. Baraganu – Fulgerul Chirnogeni 6-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Pritoputu Ionut in minutul 11, Neacsu Valentin in minutele 24, 33, 89, Ciuponea Daniel in minutul 60, Ana Ionut in minutul 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Olteni Ionut in minutul 28, Stanga Ionut in minutul 78.
Viitorul Mereni – Elif Fantana Mare 3-0 – neprezentare.
Recolta Negru Voda – Gloria II Albesti Cotu Vaii 7-3 (3-2) - pentru gazde au marcat: Dragomir Cristu in minutele 2,23,69,73,78,82, Schiopu Ion in minutul 30, iar pentru oaspeti au marcat: Sandu Marian in minutul 7, Iordache Andrei Florin in minutul 15, Petre Dumitru in minutul 68.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Vulturii Cazino Constanta

25

22

0

3

103-26

66p

+27

2

Recolta Negru Voda

25

20

3

2

84-37

63p

+24

3

Sparta Techirghiol

25

17

2

6

85-54

53p

+17

4

Luceafarul Amzacea

25

15

5

5

89-39

50p

+14

5

CFR Constanta

25

14

5

6

62-32

47p

+11

6

Viitorul Mereni

25

12

5

8

62-44

41p

+2

7

Avintul Comana

25

12

4

9

44-41

40p

+1

8

Unirea Topraisar

25

11

3

11

50-59

36p

-3

9

Gloria II Albesti Cotul Vaii

25

9

0

16

54-85

27p

-9

10

ELIF Fintina Mare

25

7

4

14

42-64

25p

-11

11

Fulgerul Chirnogeni

25

6

2

17

47-75

20p

-16

12

AS Baraganu

25

5

3

17

42-99

18p

-21

13

AS Independenta

25

3

1

21

24-83

10p

-29

14

Viitorul Cerchezu

25

2

3

20

48-98

9p

-27


Etapa viitoare

                ETAPA a XXVI a 19.06.2011

Luceafarul Amzacea

Unirea Topraisar

Viitorul Cerchezu

A.S. Independenta

Elif Fantana Mare

Vulturii Cazino Constanta

Fulgerul Chirnogeni

Viitorul Mereni

C.F.R. Constanta

A.S. Baraganu

Gloria II Albesti

Avantul Comana

Sparta II Techirghiol

Recolta Negru Voda


Seria Sud

Rezultate si marcatori
C.S. II Pestera – Dunarea Ostrov 0-3 (0-1) – au marcat: Monea Ionut in minutul 16, Tilvan Mihail in minutul 60, Neagu Daniel in minutul 67.
Inter Ion Corvin – Viitorul Cobadin 3-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Stan Ion Catalin in minutele 60, 66, 86, iar pentru oaspeti a marcat Lazar Ionut in minutul 27.
Tineretul Valea Dacilor – Progresul Dobromir 3-0.
Dunaris II Rasova – Sacidava Aliman 3-3 (1-0) – pentru gazde au marcat: Steflea Nicolae in minutul 18, Caradima Iulian in minutele 50, 80, iar pentru oaspeti au marcat: Sivriu Daneil in minutul 74, Constantin Ionut in minutele 75, 90.
Vointa Valul lui Traian – Trophaeum Adamclisi 9-6 (4-3) – pentru gazde au marcat: Mustafa Denis in minutele 21, 31, 33, 58, Sandu Mihai in minutele 30, 66, 78, Fulea Gheorghe in minutul 61, Florea Gabriel in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Lazar Sorin in minutele 15, 45, Dumitru Vasile in minutul 27, Rasit Revan in minutul 53, Matei Ion in minutul 64, Pavel Ionut in minutul 84.
A.S. Ciocirlia – Marmura Deleni 6-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Vasile Ionel in minutul 30, Simion Dan in minutele 35, 65, 78, Dragomir Constantin in minutul 80, Mangiurea Ion in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Cairpac George in minutul 74.
Vointa Siminoc – C.S.M. II Medgidia Valea Dacilor 2-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Seceleanu George in minutele 38, 86, iar pentru oaspeti au marcat: Gaifar Iuncel in minutul 32, Coseri Catalin in minutul 50.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ostrov

24

21

1

2

136-17

64p

+31

2

CS Pestera

25

15

1

9

82-52

46p

+7

3

Progresul Dobromir

25

14

0

11

60-45

42p

+6

4

Sacidava Aliman

25

13

2

10

63-67

41p

+5

5

Inter Ion Corvin

25

14

2

9

74-58

44p

+5

6

Vointa Valu lui Traian

25

12

4

9

58-55

40p

+1

7

Viitorul Cobadin

25

13

1

11

60-57

40p

+4

8

Vointa Siminoc

24

11

6

7

80-60

39p

0

9

CSM II Medgidia Valea Dacilor

25

11

4

10

65-66

37p

+1

10

Danubius II Rasova

24

9

2

13

48-64

28

-8

11

AS Ciocirlia

25

10

5

10

34-38

35p

-4

12

Tineretul Valea Dacilor

25

7

2

16

44-85

23p

-16

13

Marmura Deleni

25

3

2

20

29-91

11p

-25

14

Trophaeum Adamclisi

24

2

4

18

48-123

10p

-23


Etapa viitoare

                ETAPA a XXVI a 19.06.2011

Viitorul Cobadin

A.S. Ciocirlia

C.S.M. II Medgidia

Inter Ion Corvin

Progresul Dobromir

Vointa Siminoc

Trophaeum Adamclisi

Tineretul Valea Dacilor

Sacidava Aliman

Vointa Valu Traian

Marmura Deleni

C.S. II Pestera

Dunarea Ostrov

Danubius II Rasova

Album foto

  • Articole din editia din data de 14 Iunie 2011

  • MINISTRUL, ASOCIATIILE TURISTICE, AGENTII ECONOMICI, PRIMARIA "DA", PREFECTUL "BA"

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Old Boys

    Sport
  • Liceu Tehnologic in Independenta

    Sport
  • 12 solarii inaugurate in Lumina si Oituz

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771