Fotbal Campionatul Judetean

7 Iunie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – Marcon Star Medgidia 3-0 (1-0) –au marcat: Meauca  Marian in minutul 23, Chirita Bogdan in minutul 66, Siminiceanu Daniel in minutul 88.
Dunaris Topalu – Ulmetum Pantelimon 2-4 (0-2) – pentru gazde a marcat Filip Alexandru in minutele 51, 64, iar pentru oaspeti au marcat: Cucu Catalin in minutul 28, Pasmangiu Alexandru in minutul 32, Petre Vasilica in minutul 79, Gherghisan Virgil in minutul 89.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Sportul Tortoman 5-0 (2-0) – au marcat: Manole M. in minutele 27, 38, Corbu Stefan in minutul 59, Ivanov Nicusor in minutul 65, Siminiciuc R. in minutul 82.
Pescarusul Garliciu – Dunarea Ciobanu 1-2 (0-0) – pentru gazde a marcat Draghici Ionel in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Tudor Radu in minutul 60, Acreala Radu in minutul 69.
C.S.S. Medgidia – Pescarul Ghindaresti 3-0 – neprezentare.
Viitorul Fantanele – Recolta Nicolae Balcescu 2-2 (1-0) – pentru gazde au marcat: Chirciu Ciprian in minutul 43, Popescu Constantin in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat Goreac Ionut in minutele 58, 67.
Viitorul Nisipari – Gloria Seimeni 5-3 (2-1) – pentru gazde au marcat: Banciu Alexandru in minutele 35, 44, 56, 57, Popa Cristian in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Ilie Vasile in minutul 17, Bustenea Gabriel in minutul 84, Cujba Gabriel in minutul 87.

Etapa viitoare

                ETAPA a XXV-a 12.06.2011

Dunarea Ciobanu

Steaua Sperantei Silistea

Marcon Star Medgidia

Viitorul Fantanele

Recolta Nicolae Balcescu

Dunaris Topalu

Ulmetum Pantelimon

Sinoe Mihai Viteazu

Sportul Tortoman

C.S.S. Medgidia

Pescarul Ghindaresti

Viitorul Nisipari

Pescarusul Garliciu

Gloria Seimeni


Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

24

19

2

3

95-34

59p

+23

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

23

18

0

5

81-26

54p

+18

3

Recolta Nicolae Balcescu

24

14

4

6

58-40

46p

+10

4

Dunarea Ciobanu

24

14

1

9

58-40

43p

+7

5

Ulmetum Pantelimon

24

12

3

9

77-44

39p

+3

6

Viitorul Nisipari

23

11

3

9

63-51

36p

+3

7

Marcon Star Medgidia

24

10

3

11

43-55

33p

-3

8

Pescarul Ghindaresti

23

10

2

11

56-56

32p

-4

9

Viitorul Fintinele

24

8

6

11

58-71

31p

-6

10

Gloria Seimeni

24

9

3

12

54-65

30p

-6

11

Pescarusul Girliciu

24

7

6

11

54-66

27p

-9

12

Dunaris Topalu

24

5

6

13

47-67

21p

-12

13

Sportul Tortoman

24

6

2

16

32-80

20p

-16

14

CSS Medgidia

23

2

1

20

26-101

7p

-26


Seria Est

Rezultate si marcatori
CFR Constanta – Recolta Negru Voda 3-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Pintilie Cristian in minutele 5, 29, Serban Alex in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Ciulu Alexandru in minutul 35.
Elif Fantana Mare – A.S. Baraganu 0-3 – lipsa asistenta medicala.
Fulgerul Chirnogeni – Avantul Comana 0-1 (0-0) – a marcat Ungureanu Ion in minutul 59.
Luceafarul Amzacea – Vulturii Cazino Constanta 4-6 (2-1) – pentru gazde au marcat: Gurita Catalin in minutul 2, Dragomir Adrian in minutele 27, 50, Radulescu Ionut in minutul 82, iar pentru oaspeti au marcat: Asan Ener in minutul 33, Danca Paul in minutul 47, Mustafa Ghiocan in minutul 52, Zelca Alexandru in minutul 60 (autogol), Feizula Senis in minutul 70, Enciu Nicolae in minutul 73.
Unirea Topraisar – A.S. Independenta 3-0 – echipa A.S. Independenta a fost exclusa din campionat.
Viitorul Cerchezu – Viitorul Mereni 2-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Vladu Leonard in minutul 7, Patrut Gheorghe in minutul 22, iar pentru oaspeti a marcat Slabu Paul in minutele 51, 90.
Gloria II Albesti Cotu Vaii – Sparta II Techirghiol 2-4 (2-3) – pentru gazde a marcat Sandu Marian in minutele 28, 45, iar pentru oaspeti au marcat Nistor Marian in minutul 17, Munteanu Mircea in minutele 19, 33, Berceanu Cristian in minutul 54. 

Etapa viitoare

                ETAPA a XXV a 12.06.2011

A.S. Independenta

Luceafarul Amzacea

Vulturii Cazino Constanta

Viitorul Cerchezu

Viitorul Mereni

Elif Fantana Mare

A.S. Baraganu

Fulgerul Chirnogeni

Avantul Comana

C.F.R. Constanta

Recolta Negru Voda

Gloria II Albesti

Unirea Topraisar

Sparta II Techirghiol


Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Vulturii Cazino Constanta

24

21

0

3

98-25

63p

+27

2

Recolta Negru Voda

24

19

3

2

78-34

60p

+24

4

Sparta Techirghiol

24

16

2

6

79-52

50p

+14

3

Luceafarul Amzacea

24

14

5

5

86-39

47p

+11

5

CFR Constanta

24

14

4

6

61-31

46p

+10

6

Avintul Comana

24

12

3

9

43-40

39p

+3

7

Viitorul Mereni

24

11

5

8

59-44

38p

+2

8

Unirea Topraisar

24

11

3

10

48-53

36p

0

9

Gloria II Albesti Cotul Vaii

24

9

0

15

51-79

27p

-9

10

ELIF Fintina Mare

24

7

4

13

42-61

25p

-11

11

Fulgerul Chirnogeni

24

6

2

16

45-69

20p

-16

12

AS Baraganu

24

4

3

17

36-97

15p

-21

13

AS Independenta

24

3

1

20

24-80

10p

-26

14

Viitorul Cerchezu

24

2

3

19

47-93

9p

-27


Seria Sud

Rezultate si marcatori
C.S. II Pestera – A.S. Ciocirlia 2-0 (1-0) – a marcat David Ionut in minutele 25, 57.
C.S.M. II Valea Dacilor – Tineretul Valea Dacilor 5-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Baubec Elvis in minutele 10, 62, Crisharu Marian in minutul 30, Cartoafa Mihai in minutele 55, 90, iar pentru oaspeti Bodileu Ionut in minutul 36, Sima Alin in minutul 65.
Viitorul Cobadin – Vointa Siminoc 5-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Lazar Ionut in minutul 5, Hristoaie Cristian in minutele 16, 32, Gisca Petre in minutele 58, 62, iar pentru oaspeti a marcat Brotea Marian in minutul 74.
Marmura Deleni – Inter Ion Corvin 1-3 (0-2) – pentru gazde a marcat Chiriac George in minutul 82, iar pentru oaspeti au marcat: Ceti George in minutul 39, Dan George in minutul 42, Cocor Marius in minutul 61.
Sacidava Aliman – Dunarea Ostrov 2-5 (1-3) – pentru gazde a marcat Mitea Jean in minutele 2, 57, iar pentru oaspeti au marcat: Constantin Mihai in minutele 26, 29, Baraitaru Claudiu in minutele 32, 59, Furdui Mirel in minutul 88.
Progresul Dobromir – Vointa Valul lui Traian 0-3 – echipa Progresul Dobromir s-a retras din campionat.
Trophaeum Adamclisi – Danubius II Rasova – meci amanat.

Etapa viitoare

                ETAPA a XXV a 12.06.2011

A.S. Ciocirlia

Marmura Deleni

Inter Ion Corvin

Viitorul Cobadin

Vointa Siminoc

C.S.M. II Medgidia

Tineretul Valea Dacilor

Progresul Dobromir

Vointa Valu Traian

Trophaeum Adamclisi

C.S. II Pestera

Dunarea Ostrov

Danubius II Rasova

Sacidava Aliman


Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ostrov

23

20

1

2

133-17

61p

+28

2

CS Pestera

24

15

1

8

82-49

46p

+10

3

Progresul Dobromir

24

14

0

10

60-42

42p

+6

4

Inter Ion Corvin

24

13

2

9

71-57

41p

+5

5

Viitorul Cobadin

24

13

1

10

59-54

40p

+4

6

Sacidava Aliman

24

13

1

10

60-64

40p

+4

7

Vointa Siminoc

23

11

5

7

78-58

38p

+2

8

Vointa Valu lui Traian

24

11

4

9

49-49

37p

+1

9

CSM II Medgidia Valea Dacilor

24

11

3

10

63-64

36p

0

10

Danubius II Rasova

36

11

1

24

66-116

34p

-8

11

AS Ciocirlia

24

9

5

10

29-37

32p

-4

12

Tineretul Valea Dacilor

24

6

2

16

41-85

20p

-16

13

Marmura Deleni

24

3

2

19

28-86

11p

-25

14

Trophaeum Adamclisi

23

2

4

17

42-114

10p

-23



Album foto

  • Articole din editia din data de 7 Iunie 2011

  • CJC incurajeaza alimentatia sanatoasa

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • USL depune motiune de cenzura daca Guvernul isi asuma raspunderea pe Statutul minoritatilor

    Sport
  • Principele Radu al Romaniei oaspete la Medgidia

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771