Fotbal Liga a IV a

7 Iunie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Play Off

Rezultate si marcatori
G.S.I.B. Mangalia – Gloria Baneasa 3-0 (2-0) – au marcat: Zgubea Sorin in minutul 6, Ilie Ionut in minutele 24, 78.
C.S. Portul Constanta – A.S. Carvan 6-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Anghel Alexandru in minutul 20, Radu Madalin in minutul 38, Iantoc Andrei in minutul 51, Tigau Stefan in minutul 74, Posteuca Pulhac in minutele 83, 89, iar pentru oaspeti a marcat Cojocariu Antonio in minutul 61.
Gloria Albesti – Axiopolis Sp. Cernavoda 3-0 – neprezentare.
C.S. II Eforie – C.S. Mihail Kogalniceanu 2-4 (2-2) – pentru gazde a marcat Manea Marian in minutele 23, 29, iar pentru oaspeti au marcat: Treznea Ion in minutele 8, 25, 52, Colci Constantin in minutul 47.
International Pecineaga – C.S. Pestera 1-3 (1-0) – pentru gazde a marcat Bejan Vasile in minutul 20, iar pentru oaspeti a marcat Normambet Dogan in minutele 53, 70, 90+1.
C.S. Agigea – Dacia Mircea Voda 5-2 (3-0) – pentru gazde au marcat: Nicolae Marius in minutul 1, Carapcea Cristian in minutele 19, 62, Rizea Alexandru in minutul 20, Rusu Andrei in minutul 68, iar pentru oaspeti a marcat Gurita George in minutele 72, 80.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

32

27

4

1

115-28

85p

+13

2

CS Agigea

32

23

2

7

88-50

71p

+7

3

International Pecineaga

32

20

5

7

94-45

65p

-1

4

Gloria Albesti

32

19

4

9

82-51

61p

+2

5

GSIB Mangalia

32

18

3

11

83-59

57p

+3

6

CS II Eforie

32

17

4

11

77-72

55p

0

7

Gloria Baneasa

32

17

4

11

82-63

55p

+2

8

AS Carvan

32

15

5

12

61-53

50p

-7

9

CS Mihail Kogalniceanu

32

15

5

12

67-68

50p

-3

10

CS Portul Constanta

31

13

8

10

57-49

47p

0

11

Axiopolis Sport Cernavoda

32

10

8

14

37-55

38p

-13

12

Dacia Mircea Voda

31

10

5

16

49-34

37p

-11


Play Out

Rezultate si marcatori
Stiinta Poarta Alba – Aurora 23 August 4-4 (3-1) – pentru gazde au marcat: Ibrian Dragos in minutele 17, 63, Pricop Daniel in minutul 20, Croitoru Bogdan in minutul 25, iar pentru oaspeti au marcat: Slanina Andrei in minutele 7, 60, Tinta Daniel in minutul 55, Vladoiu Florea in minutul 88.
Perla Murfatlar – Sparta Techirghiol 3-0 – neprezentare.
Sport Prim Oltina – Cariocas Contanta 4-4 (1-1) – pentru gazde au marcat: Ghercic I. in minutele 11 si 75, Toma M. 90+1, Stelian Culea 90+3, iar pentru oaspeti au marcat: M. Costin in minutele 21 si 66, I. Astefanoaie in minutul 78, G. Lupascu in minutul 88.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Perla Murfatlar

32

17

6

9

81-54

57p

+11

2

Sparta Techirghiol

32

14

5

13

69-74

47p

+9

3

Victoria Cumpana

32

13

3

16

59-80

42p

+4

4

CSO Ovidiu

32

12

5

15

85-84

41p

+6

5

Stiinta Poarta Alba

32

11

4

17

66-75

37p

-2

6

AS Cogealac

32

11

2

19

63-68

35p

+3

7

Sport Prim Oltina

32

10

5

17

53-66

35p

+2

8

Cariocas Constanta

32

8

6

18

49-74

30p

+2

9

Aurora 23 August

32

7

1

24

39-135

22p

-2

10

Danubius Rasova

32

3

2

27

17-91

11p

-18

11

Carsium Hirsova

32

3

0

29

19-100

9p

-18



Articole din editia din data de 7 Iunie 2011

  • CJC incurajeaza alimentatia sanatoasa

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • USL depune motiune de cenzura daca Guvernul isi asuma raspunderea pe Statutul minoritatilor

    Sport
  • Principele Radu al Romaniei oaspete la Medgidia

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771