Rss Feed Site Map

Fotbal Liga a IV a

31 Mai 2011, Bogdan Chirita

Sport

Play Off

Rezultate si marcatori
Gloria Albesti – C.S. Pestera 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Anghel Petre in minutul 7, iar pentru oaspeti au marcat: Ciocan Andrei in minutul 32, Ripert Parfait in minutul 75, Ciocanel Bogdan in minutul 89. La juniori: 3-5.
C.S. II Eforie – Dacia Mircea Voda 3-0 – neprezentare. La juniori: 3-0 – neprezentare.
Portul Constanta – C.S. Mihail Kogalniceanu 3-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Radu Madalin in minutul 10, Costache Catalin in minutul 15, Geambasu Cristian in minutul 27, iar pentru oaspeti a marcat Ciobanu Ionut in minutul 89. La juniori: 0-2.
International Pecineaga – Gloria Baneasa 1-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Balteanu Viorel in minutul 14, iar pentru oaspeti au marcat: Marin George in minutul 38, Arau Cristian in minutul 47. La juniori: 4-5.
C.S. Agigea – A.S. Carvan 2-1 (1-1) – pentru gazde a marcat Nita Marius in minutele 33, 47, iar pentru oaspeti a marcat Pitu Adrian in minutul 18. La juniori: 3-0 – neprezentare.
G.S.I.B. Mangalia – Axiopolis Sp. Cernavoda 5-0 (4-0) – au marcat: Zgubea Sorin in minutul 17, Irimia Raul in minutul 23, Grigore Catalin in minutul 37, Alexandru Lucian in minutul 41, Lacatus Gabriel in minutul 74.  La juniori: 2-7.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

29

24

4

1

108-25

76p

+7

2

CS Agigea

30

22

2

6

81-45

68p

+7

3

International Pecineaga

30

20

4

6

93-42

64p

+1

4

Gloria Albesti

30

17

4

9

74-48

55p

-1

5

Gloria Baneasa

30

17

3

10

79-57

54p

+4

6

CS II Eforie

30

16

4

10

71-67

52p

0

7

GSIB Mangalia

28

16

3

9

75-54

51p

+6

8

AS Carvan

30

15

4

11

61-50

49p

-5

9

CS Portul Constanta

30

13

7

10

54-46

46p

-1

10

CS Mihail Kogalniceanu

30

13

5

12

59-64

44p

-6

11

Axiopolis Sport Cernavoda

30

10

8

12

36-48

38p

-10

12

Dacia Mircea Voda

29

10

5

14

44-24

37p

-8


Etapa viitoare

                ETAPA a XII-a 04.06.2011

C.S. Agigea

Dacia Mircea Voda

Gloria Albesti

Axiopolis Sp. Cernavoda

C.S. II Eforie 

C.S. Mihail Kogalniceanu

G.S.I.B. Mangalia

Gloria Baneasa

Portul Constanta

A.S. Carvan

International Pecineaga

C.S. Pestera


Play Out

Rezultate si marcatori
Sport Prim Oltina – Sparta Techirghiol 2-4 (1-2) – pentru gazde au marcat: Placinta Gabriel in minutul 20, Cotabita Cristian in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Ionescu Alin in minutul 29, Spataru Corneliu in minutul 31, 70, 90+1. La juniori: 3-0 – neprezentare.
Perla Murfatlar – C.S.O. Ovidiu 9-3 (4-1) – pentru gazde au marcat: Manoliu Cristian in minutele 10, 14, 20, 55, 83, Bondrea Titel in minutele 31, 53, 57, Pascal Valentin in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Zelca Ionut in minutul 32, Mitris Claudiu in minutele 61, 63. La juniori: 3-0 – neprezentare.
Stiinta Poarta Alba – Victoria Cumpana 4-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Cristu Catalin in minutele 30, 87, Baubec Emrah in minutul 58, Croitoru Bogdan in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Amariei Andrei in minutul 39, Irina Paul in minutul 65, Cristea Marian in minutul 75. La juniori: 3-0 – neprezentare.
Danubius Rasova – Aurora 23 August 0-3. La juniori: 0-3. Echipa Danubius Rasova a fost exclusa din campionat.
Carsium Harsova – Cariocas Constanta 0-3. La juniori: 0-3. Echipa Carsium Harsova a fost exclusa din campionat.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Perla Murfatlar

30

15

6

9

73-54

51p

+8

2

Sparta Techirghiol

30

13

5

12

64-69

44p

+9

3

Victoria Cumpana

31

13

3

15

59-75

42p

+7

4

CSO Ovidiu

31

11

5

15

82-84

38p

+3

5

Stiinta Poarta Alba

30

11

3

16

60-66

36p

0

6

AS Cogealac

31

10

2

19

60-68

32p

0

7

Sport Prim Oltina

30

9

4

17

46-61

31p

-1

8

Cariocas Constanta

31

8

5

18

45-70

29p

0

9

Aurora 23 August

30

7

0

23

34-128

21p

0

10

Danubius Rasova

31

3

2

26

17-88

11p

-15

11

Carsium Hirsova

31

3

0

28

19-97

9p

-15


Etapa viitoare

                ETAPA a XII-a 04.06.2011

Stiinta Poarta Alba

Aurora 23 August

Sport Prim Oltina

Cariocas Constanta

Danubius Rasova

A.S. Cogealac

Carsium Harsova

C.S.O. Ovidiu

-

Victoria Cumpana

Perla Murfatlar

Sparta Techirghiol


Comentarii

Nume :
Email:
Comentariul tau:

Articole din editia din data de 31 Mai 2011

  • Taxa de bariera din statiunea Mamaia a fost suspendata

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Primarul Nicolae Matei a oferit dulciuri copiilor de la Cresa nr. 20 din Navodari

    Sport
  • Manifestari in Piata Eroilor din Cobadin

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771
    proiect realizat si administrat de

    Cele mai comentate articole

  • 12 Aprilie 2011
    Fotbal Campionatul Judetean
  • 14 Iunie 2011
    Fotbal Campionatul Judetean
  • 19 Aprilie 2011
    Fotbal Campionatul Judetean
  • 31 Mai 2011
    Fotbal Campionatul Judetean
  • 11 Octombrie 2011
    Fotbal Campionatul Judetean
  • Cele mai citite articole