Fotbal Campionatul Judetean

24 Mai 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – Ulmetum Pntelimon 4-4 (1-3) – pentru gazde au marcat: Meauca Marian in minutele 31, 65, 81, Calcan Lucian in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Pasmangiu Alex in minutele 40, 41, Nemenco Cristian in minutul 46, Tofana Alex in minutul 90+2.
C.S.S. Medgidia – Gloria Seimeni 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Brandus Florin in minutul 47, iar pentru oaspeti a marcat Bustenea Gabriel in minutul 38.
Viitorul Fantanele – Sportul Tortoman 4-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Otelea Andrei in minutele 21, 42, 76, Ionita Vasile in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Dumitrascu Florin in minutul 31.
Pescarusul Garliciu – Recolta Nicolae Balcescu 3-3 (2-0) – pentru gazde au marcat: Cazacu Leonte in minutul 24, Draghici Ionel in minutele 30, 60, iar pentru oaspeti au marcat: Goreac Ionut in minutul 51, 63, Ciubotaru Adrian in minutul 69.
Dunaris Topalu – Pescarul Ghindaresti 3-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Ion George in minutul 5, Stan Vasilica in minutul 14, Filip Alexandru in minutul 47, iar pentru oaspeti a marcat Alexe Tiberiu in minutul 57.
Dunarea Ciobanu – Marcon Star Medgidia 5-0 (3-0) – au marcat: Pastea Marian in minutele 22, 42, Sterian Denis in minutele 30, 51, Nadrag Florin in minutul 77.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Viitorul Nisipari 6-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Manole Marian in minutele 15, 23, 53, 80, Corbu Stefan in minutul 55, Ivanov Nicusor in minutul 58, iar pentru oaspeti au marcat: Barsan Adrian in minutul 23, Popa Mihai in minutul 82.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

GM-GP

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

22

18

2

2

90-31

56p

+23

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

21

17

0

4

73-22

51p

+18

3

Recolta Nicolae Balcescu

22

13

3

6

53-36

42p

+9

4

Dunarea Ciobanu

22

13

1

8

53-34

40p

+4

5

Ulmetum Pantelimon

22

11

3

8

69-42

36p

+3

6

Viitorul Nisipari

21

9

3

9

51-44

30p

+3

7

Marcon Star Medgidia

22

9

3

10

40-50

30p

-3

8

Pescarul Ghindaresti

21

9

2

10

52-51

29p

-4

9

Pescarusul Girliciu

22

7

6

9

51-61

27p

-6

10

Gloria Seimeni

22

8

3

11

46-57

27p

-6

11

Viitorul Fintinele

22

7

5

10

50-65

26p

-7

12

Dunaris Topalu

22

5

6

11

44-61

21p

-12

13

Sportul Tortoman

22

5

2

15

30-74

17p

-16

14

CSS Medgidia

21

1

1

19

20-94

4p

-26


Etapa viitoare

                ETAPA a XXIII-a 29.05.2011

Recolta Nicolae Balcescu

Steaua Sperantei Silistea

Ulmetum Pantelimon

Viitorul Fantanele

Sportul Tortoman

Dunaris Topalu

Pescarul Ghindaresti

Sinoe Mihai Viteazu

Viitorul Nisipari

C.S.S. Medgidia

Marcon Star Medgidia

Pescarusul Garliciu

Gloria Seimeni

Dunarea Ciobanu


Seria Sud

Rezultate si marcatori
Progresul Dobromir – Sacidava Aliman 1-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Paun Ionut Daniel in minutul 42, iar pentru oaspeti au marcat: Sivriu Daniel in minutul 28, David Adrian in minutul 63.
C.S. II Pestera – Vointa Siminoc 7-2 (1-0) – pentru gazde au marcat: Visan Daniel in minutul 36, Moga Adrian in minutele 51, 58, David Ionut in minutul 52, Banciu Marius in minutele 65, 69, Siminiceanu Cristian in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Pascal Georgian in minutul 55, Turcu Dorel in minutul 80.
C.S.M. II Valea Dacilor – Danubius II Rasova 3-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Cartoafa Mihai in minutul 35, MITU George in minutul 52, Baubec Elvis in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Iordache George in minutul 12, Matei Catalin in minutul 83.
A.S. Ciocirlia – Inter Ion Corvin 0-2 (0-0) – au marcat: Cete Petre Ionut in minutul 59, Eniu Daniel Iulian in minutul 77.
Viitorul Cobadin – Vointa Valul Traian 2-4 (0-4) – pentru gazde au marcat: Balan Anghel in minutul 64, Ismail Erduan in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Paun Razvan in minutele 31, 44, Ciuc Constantin in minutul 33, Florea Gabriel in minutul 42.
Trophaeum Adamclisi – Dunarea Ostrov 0-4 (0-0) – a marcat Tilvan Mihail in minutele 50, 57, 58, 60.
Marmura Deleni – Tineretul Valea Dacilor 1-1 (1-0) – pentru gazde a marcat Fieraru George in minutul 20, iar pentru oaspeti a marcat Catrinescu Marian in minutul 58.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

GM-GP

P

A

1

Dunarea Ostrov

21

18

1

2

125-15

55p

+25

2

CS Pestera

22

14

1

7

79-46

43p

+10

3

Progresul Dobromir

22

14

0

8

60-36

42p

+9

4

Vointa Siminoc

21

10

5

6

69-51

35p

+2

5

Inter Ion Corvin

22

11

2

9

65-55

35p

+2

6

Vointa Valu lui Traian

22

10

4

8

46-46

34p

+1

7

Viitorul Cobadin

22

11

1

10

51-52

34p

+1

8

Sacidava Aliman

21

11

1

9

48-58

34p

+7

9

AS Ciocirlia

22

9

5

8

29-32

32p

-4

10

Danubius II Rasova

35

10

1

24

63-116

31p

-8

11

CSM II Medgidia Valea Dacilor

22

9

3

10

55-62

30p

-3

12

Tineretul Valea Dacilor

22

6

2

14

38-77

20p

-13

13

Marmura Deleni

21

3

2

16

25-72

11p

-22

14

Trophaeum Adamclisi

22

2

4

16

41-107

10p

-23


Etapa viitoare

                ETAPA a XXIII a 29.05.2011

Vointa Siminoc

Marmura Deleni

Tineretul Valea Dacilor

Viitorul Cobadin

Vointa Valu Traian

C.S.M. II Medgidia

Danubius II Rasova

Progresul Dobromir

Sacidava Aliman

Trophaeum Adamclisi

Inter Ion Corvin

C.S. II Pestera

Dunarea Ostrov

A.S. Ciocirlia


Seria Est

Rezultate si marcatori
Viitorul Cerchezu – Avantul Comana 0-4 (0-3) – au marcat: Eusmi Erdin in minutul 20, Dejica Aurel in minutul 26, Ursu Cristian in minutele 36, 58.
Unirea Topraisar – Viitorul Mereni 0-4 (0-2) – au marcat: Slabu Paul in minutul 16, Paraschiv Stefn in minutul 31, Nedelcu Marin in minutele 69, 89.
Elif Fantana Mare – Recolta Negru Voda 2-5 (0-3) – pentru gazde au marcat: Onofrei Vladut in minutul 50, Geana Vasile in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Dragomir Cristu in minutele 22, 24, Schiopu Ion in minutele 28, 86, Ciortan Alin in minutul 75.
Fulgerul Chirnogeni – Gloria II Cotu Vaii 4-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Stanga Ionut in minutele 27, 48, 63, 87, iar pentru oaspeti a marcat Enache Ion in minutele 20, 58.
Luceafarul Amzacea – A.S. Baraganu 7-3 (3-1) – pentru gazde au marcat: Gurita Catalin in minutele 23, 32, Tanase Florin in minutul 35, Cristea Dragos in minutele 54, 56, 82, Saban Ener in minutul 82, iar pentru oaspeti au marcat: Neacsu Valentin in minutul 19, Barbu Aurel in minutul 47, Motnar Florin in minutul 79.
C.F.R. Constanta – Sparta II Techirghiol 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Caracostea Ionut in minutul 68, iar pentru oaspeti a marcat Ghetau Sorin in minutul 13.
A.S. Independenta – Vulturii Cazino Constanta 0-3 – echipa A.S. Independenta a fost exclusa din campionat.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

GM-GP

P

A

1

Vulturii Cazino Constanta

22

19

0

3

85-21

57p

+24

2

Recolta Negru Voda

22

18

3

1

74-31

57p

+24

3

Luceafarul Amzacea

22

14

4

4

82-33

46p

+13

4

CFR Constanta

22

13

4

5

57-28

43p

+10

5

Sparta Techirghiol

21

14

1

6

70-48

43p

+13

6

Viitorul Mereni

22

11

3

8

57-42

36p

+3

7

Unirea Topraisar

22

10

3

9

45-46

33p

0

8

Avintul Comana

21

10

2

9

35-35

32p

-1

9

ELIF Fintina Mare

22

7

4

11

39-53

25p

-8

10

Gloria II Albesti Cotul Vaii

22

8

0

14

47-73

24p

-6

11

Fulgerul Chirnogeni

22

6

2

14

45-66

20p

-13

12

AS Independenta

22

3

1

18

24-74

10p

-26

13

AS Baraganu

22

2

3

17

25-97

9p

-24

14

Viitorul Cerchezu

22

2

2

18

45-83

8p

-25

Etapa viitoare

                ETAPA a XXIII a 29.05.2011

Viitorul Mereni

Luceafarul Amzacea

A.S. Baraganu

Viitorul Cerchezu

Avantul Comana

Elif Fantana Mare

Recolta Negru Voda

Fulgerul Chirnogeni

Gloria II Albesti

C.F.R. Constanta

Vulturii Cazino Constanta

Unirea Topraisar

Sparta II Techirghiol

A.S. Independenta



Album foto

  • Articole din editia din data de 24 Mai 2011

  • Mironescu, demis din functia de secretar general al MAI si adus la DNA pentru audieri

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Lucrari importante desfasurate in orasul Murfatlar

    Sport
  • Copiii merituosi, premiati in week-end la Medgidia

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771