Fotbal Liga a IV a

10 Mai 2011, Bogdan Chirita

Sport

Play Off

Rezultate si marcatori
Dacia Mircea Voda – C.S. Agigea 1-4 (1-2) – pentru gazde a marcat: Hanu Georgian in minutul 12, iar pentru oaspeti au marcat: Bambergher Ion in minutul 3, Agafitei Catalin in minutul 42, Tanase Adrian in minutul 50, Dragoi Ionel in minutul 75. La juniori: 5-9.
Axiopolis Sp. Cernavoda – Gloria Albesti 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Memet Iozlenoan in minutul 78, iar pentru oaspeti a marcat Enache Andei in minutul 90+2. La juniori: 5-1.
C.S. Mihail Kogalniceanu – C.S. II Eforie 6-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Lache Florin in minutul 2, Colciu Constantin in minutul 35, Turtoi Danut in minutul 69, Ciobanu Ionut in minutul 76, Olar Stefanel in minutul 79, Anei Sergiu in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Neacsu Marius in minutul 18, Veleanovici Cornel in minutul 52. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Gloria Baneasa – G.S.I.B. Mangalia 2-0 (0-0) – au marcat: Suliman Reis in minutul 66, Marin George in minutul 86. La juniori: 3-2.
A.S. Carvan – Portul Constanta 3-0 (neprezentare). La juniori: 3-0 (neprezentare).
C.S. Pestera – International Pecineaga 3-0 (0-0) – au marcat: Maciuca Marian in minutul 50, Ciocanel Bogdan in minutul 78, Piron Daniel in minutul 79. La juniori: 9-0.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

25

21

4

0

93-19

67p

+4

2

CS Agigea

25

18

2

5

69-38

56p

+4

3

International Pecineaga

25

17

3

5

79-32

54p

0

4

CS II Eforie

26

15

4

7

65-54

49p

+3

5

Gloria Albesti

25

15

3

7

60-39

48p

+1

6

Gloria Baneasa

25

14

2

9

69-48

44p

0

7

CS Mihail Kogalniceanu

25

13

5

7

54-47

44p

0

8

GSIB Mangalia

25

13

3

9

60-49

42p

+3

9

AS Carvan

24

13

3

8

45-34

42p

-6

10

Axiopolis Sport Cernavoda

26

10

8

8

33-34

38p

-4

11

Dacia Mircea Voda

26

10

4

12

42-17

36p

-7

12

CS Portul Constanta

25

10

6

9

46-39

36p

-2


Etapa viitoare

                ETAPA a VII-a 14.05.2011

Dacia Mircea Voda

International Pecineaga

Axiopolis Sp. Cernavoda

C.S. Agigea

C.S. Mihail Kogalniceanu

Gloria Albesti

Gloria Baneasa

C.S. II Eforie

A.S. Carvan

G.S.I.B. Mangalia

C.S. Pestera

Portul Constanta


Play Out

Rezultate si marcatori
Sparta Techirghiol – Perla Murfatlar 3-2 (3-0) – pentru gazde au marcat: Paraschivoiu Robert in minutul 24, Pavlicu Ioncentiu in minutul 38, Stan Robert in minutul 42, iar pentru oaspeti a marcat Mnoliu Cristian in minutele 60, 90+1. La juniori: 1-5.
Cariocas Constanta – Sport Prim Oltina 2-1 (2-1) – pentru gazde a marcat Ghita Iulian in minutele 14, 18, iar pentru oaspeti a marcat Neagu Aurelian in minutul 22. La juniori: 3-0 (neprezentare). Echipa Sport Oltina a introdus contestatie pentru substituire de jucator.
Aurora 23 August – Stiinta Poarta Alba – partida a fost reprogramata pentru data de 10.05.2011.
A.S. Cogealac – Danubius Rasova 3-0 – echipa Danubius Rasova s-a retras din campionat.
C.S.O. Ovidiu – Carsium Harsova 3-0 – echipa Carsium Harsova s-a retras din campionat.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Perla Murfatlar

25

11

5

9

54-48

38p

+4

2

Sparta Techirghiol

26

10

5

11

52-64

35p

+3

3

Victoria Cumpana

26

10

2

14

48-70

32p

+3

4

CSO Ovidiu

26

8

4

14

62-68

28p

+2

5

Cariocas Constanta

27

7

5

15

38-60

26p

0

6

Sport Prim Oltina

26

7

3

16

33-52

24p

+1

7

Stiinta Poarta Alba

24

6

3

15

35-49

21p

-6

8

AS Cogealac

25

6

2

17

44-60

20p

0

9

Aurora 23 August

25

5

0

20

26-115

15p

+3

10

Danubius Rasova

24

3

2

19

17-67

11p

-6

11

Carsium Hirsova

24

3

0

21

19-76

9p

-6


Etapa viitoare

                ETAPA a VII-a 14.05.2011

Aurora 23 August

Perla Murfatlar

Cariocas Constanta

Stiinta Poarta Alba

A.S. Cogealac

Sport Prim Oltina

C.S.O. Ovidiu

Danubius Rasova

Victoria Cumpana

Carsium Harsova

Sparta Techirghiol

-


Articole din editia din data de 10 Mai 2011

  • Locuitorii din Agigea vor avea din toamna camin cultural

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Clujenii au luat trofeul Mangalia Art

    Sport
  • A inceput Saptamana Nationala a Voluntariatului

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771