Fotbal Campionatul Judetean

3 Mai 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Viitorul Nisipari – Steaua Sperantei  Silistea 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Nae Ionel in minutul 77 (autogol), iar pentru oaspeti a marcat Neagu Aurica in minutul 65.
C.S.S. Medgidia – Viitorul Fantanele 2-6 (2-2) – pentru gazde au marcat: Costea Robert in minutul 35, Cosor Ovidiu in minutul 41, iar pentru oaspeti au marcat: Otelea Andrei in minutele 12, 30, 81, Grigorescu Ilie in minutul 65, Serban Alexandru in minutele 76, 83.
Sportul Tortoman – Dunarea Ciobanu 1-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Gavrila Stelian in minutul 42, iar pentru oaspeti au marcat: Culea Dumitru in minutul 4, Botas Daniel in minutul 79.
Pescarul Ghindaresti – Pescarusul Garliciu 1-0 (0-0) – a marcat Platon Anatoli in minutul 70.
Ulmetum Pantelimon – Marcon Star Medgidia 3-0 (3-0) – au marcat: Pasmangiu Alexandru in minutul 10, Iacob Ionel in minutul 23, Beleciu Mircea in minutul 38.
Gloria Seimeni – Recolta Nicolae Balcescu 1-4 (0-1) – pentru gazde a marcat Anton Ionut in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Toma Daniel in minutul 43, Stefan Ciprian in minutul 62, Manole Marius in minutul 68, Noman Rep in minutul 90+2.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Dunaris Topalu 5-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Ivanov Nicusor in minutele 21, 31, 90, Corbu Stefan in minutul 44, Stoian Ionut in minutul 54, iar pentru oaspeti a marcat Neagu Ionut in minutul 87.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

19

17

1

1

81-24

52p

+25

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

19

15

0

4

60-18

45p

+18

3

Recolta Nicolae Balcescu

19

11

2

6

47-32

35p

+5

4

Dunarea Ciobanu

19

11

1

7

46-32

34p

+4

5

Ulmetum Pantelimon

19

10

2

7

58-36

32p

+2

6

Marcon Star Medgidia

19

9

3

7

36-39

30p

0

7

Pescarul Ghindaresti

18

8

2

8

46-43

26p

-4

8

Viitorul Nisipari

18

8

2

8

36-34

26p

+2

9

Gloria Seimeni

19

7

2

10

40-45

23p

-7

10

Pescarusul Girliciu

19

6

5

8

43-50

23p

-4

11

Viitorul Fintinele

19

6

4

9

40-55

22p

-5

12

Dunaris Topalu

19

3

6

10

31-50

15p

-12

13

Sportul Tortoman

19

4

2

13

24-64

14p

-16

14

CSS Medgidia

19

1

0

18

18-84

3p

-24


Etapa viitoare

                ETAPA a XX-a 08.05.2011

Sinoe Mihai Viteazu

Gloria Seimeni

Dunaris Topalu

C.S.S. Medgidia

Viitorul Fantanele

Viitorul Nisipari

Steua Sperantei Silistea

Pescarul Ghindaresti

Pescarusul Garliciu

Sportul Tortoman

Dunarea Ciobanu

Ulmetum Pantelimon

Marcon Star Medgidia

Recolta Nicolae Balcescu


Seria Est

Rezultate si marcatori
Sparta II Techirghiol – Viitorul Mereni 5-1 (3-1) – pentru gazde au marcat: Balau Mihai in minutele 20, 45, Beldiman Ionut in minutul 43, Baisan Nicolae in minutul 54, Olarita Ilie in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Nedelcu Malin in minutul 12.
Avantul Comana – A.S. Independenta 3-0 – echipa A.S. Independenta s-a retras din campionat.
C.F.R. Constanta – Viitorul Cerchezu 10-1 (4-0) – pentru gazde au marcat: Ilie Alexandru in minutele 4, 37, Pintilie Cristian in minutele 25, 48, 60, 67, Serban Marius in minutele 31, 75, Fulgeru Mihai in minutul 77, Caracostea Ionut in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Haracoschi Stefan in minutul 47.
Recolta Negru Voda – Unirea Topraisar 5-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Dragomir Cristu in minutele 2, 88, Ciortan Alin in minutele 39, 85, Schiopu Ionut in minutul 67, iar pentru oaspeti au marcat: Hanganu Gheorghe in minutul 19, Sandu Gabriel in minutul 50.
Fulgerul Chirnogeni – Elif Fantana Mare 4-3 (1-2) – pentru gazde au marcat: Bereanu Bogdan in minutul 36, Stanga Ionut in minutul 70, Bereanu Andrei in minutele 83, 89, iar pentru gazde a marcat Costea Cristian in minutele 1, 32, 86.
A.S. Baraganu – Vulturii Cazino Constanta 0-6 (0-3) – au marcat: Asan Eren in minutele 13, 79, Ferenti Radu Mihai in minutul 32, Feizula Senis in minutul 40, Mustafa Levent in minutul 54, Danca Paul in minutul 85.
Gloria II Cotu Vaii – Luceafarul Amzacea 2-10 (2-2) – pentru gazde au marcat: Enache Vasilica in minutul 34, Sandu Marian Catalin in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Boboc Marian in minutele 23, 27, 74, Saban Emer in minutele 54, 68, Costea Cristian in minutul 66, Badescu Radu in minutele 67, 79, Gorun Andrei in minutul 83.
 Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Recolta Negru Voda

19

16

2

1

65-26

50p

+20

2

Vulturii Cazino Constanta

18

15

0

3

73-18

45p

+18

3

Luceafarul Amzacea

19

13

3

3

72-26

42p

+15

4

CFR Constanta

19

12

2

5

50-24

38p

+11

5

Sparta Techirghiol

17

12

0

5

59-42

36p

+9

6

Viitorul Mereni

19

9

3

7

49-38

30p

0

7

Unirea Topraisar

19

9

3

7

43-40

30p

+3

8

ELIF Fintina Mare

18

7

3

8

32-39

24p

0

9

Avintul Comana

17

7

2

8

26-30

23p

-7

10

Gloria II Albesti Cotul Vaii

19

7

0

12

41-59

21p

-6

11

Fulgerul Chirnogeni

19

5

2

12

38-55

17p

-10

12

AS Independenta

19

3

1

15

24-65

10p

-20

13

AS Baraganu

19

1

3

15

19-89

6p

-24

14

Viitorul Cerchezu

19

1

2

16

36-76

5p

-22


Etapa viitoare

                ETAPA a XX a 08.05.2011

Fulgerul Chirnogeni

Sparta II Techirghiol

Elif Fantana Mare

C.F.R. Constanta

Viitorul Cerchezu

Gloria II Albesti

Luceafarul Amzacea

Recolta Negru Voda

Unirea Topraisar

Avantul Comana

A.S. Independenta

A.S. Baraganu

Vulturii Cazino Constanta

Viitorul Mereni


Seria Sud

Rezultate si marcatori
Progresul Dobromir – C.S.M. II Medgidia Valea Dacilor 3-0 – neprezentare.
Vointa Valul lui Traian – A.S. Ciocirlia 0-0.
Trophaeum Adamclisi – Viitorul Cobadin 0-4 (0-2) – au marcat: Gisca Marian in minutul 18, Gisca Petre in minutul 35, Leonte Aurelian in minutul 75, Fantanaru Alex in minutul 90.
Danubius II Rasova – C.S. Pestera 3-0 – neprezentare.
Tineretul Valea Dacilor – Inter Ion Corvin 3-0.
Sacidava Aliman – Marmura Deleni – meci amanat.
Dunarea Ostrov – Vointa Siminoc – meci amanat.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ostrov

17

15

0

2

112-12

45p

+18

2

Progresul Dobromir

19

13

0

6

56-30

39p

+12

3

CS Pestera

19

12

1

6

67-38

37p

+10

4

Vointa Siminoc

18

9

5

4

63-39

32p

+2

5

AS Ciocirlia

19

9

5

5

28-24

32p

+2

6

Viitorul Cobadin

19

10

1

8

44-46

31p

+4

7

Inter Ion Corvin

19

9

1

9

56-53

28p

-2

8

Sacidava Aliman

18

9

1

8

42-50

28p

+4

9

Danubius II Rasova

19

9

1

23

37-61

28p

-11

10

Vointa Valu lui Traian

19

7

4

8

34-41

25p

-5

11

CSM II Medgidia Valea Dacilor

18

7

3

8

37-49

24p

0

12

Tineretul Valea Dacilor

19

5

1

13

33-72

16p

-14

13

Marmura Deleni

18

3

1

14

23-65

10p

-17

14

Trophaeum Adamclisi

19

2

4

13

36-88

10p

-17


Etapa viitoare

                ETAPA a XX a 08.05.2011

Progresul Dobromir

Dunarea Ostrov

C.S.M. II Medgidia

Trophaeum Adamclisi

Viitorul Cobadin

Sacidava Aliman

Marmura Deleni

Danubius II Rasova

C.S. II Pestera

Vointa Valul Traian

A.S. Ciocirlia

Tineretul Valea Dacilor

Inter Ion Corvin

Vointa Siminoc

Album foto

  • Articole din editia din data de 3 Mai 2011

  • Mazare a anuntat, imbracat in haine militare si dansand, ca a castigat definitiv un proces cu ANI. Vezi cati bani va primi primarul Constantei

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Pesedistul Titu Neague este noul primar al comunei Baraganu

    Sport
  • Primarul Nicolae Matei a sarbatorit 1Mai cu locuitorii orasului in Tabara de Copii "Delfin"

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sorți programul

    Sport
  • Luceafărul Amzacea din nou în fotbalul județean

    Sport
  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771