Fotbal Campionatul Judetean

25 Aprilie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – CSS Medgidia 5-0 (1-0) – pentru gazde au marcat: Meauca Marian in minutul 20, Petric Radu Dumitru in minutele 59 si 88, Axinte Vasile in minutele 63 si 85
Viitorul Fantanele – Viteazu Sinoe Mihai Viteazu 0-2 (0-0) – pentru oaspeti au marcat: Ivanov Nicolae in minutul 52 si Corbu Stefan in minutul 78
Dunarea Ciobanu – Pescarul Ghindaresti 1-0 (1-0) - pentru gazde a marcat: Culea Dumitru in minutul 1
Recolta Nicolae Balcescu – Ulmetum Pantelimon 2-0 (1-0) - pentru gazde au marcat: Mocanu Cosmin in minutul 41 si Manole Marius in minutul 50
Pescarusul Garliciu – Viitorul Nisipari 4-4 (1-3) - pentru gazde au marcat: Draghici Marian in minutul 24, Draghici Ionel in minutul 49, Monea Drian in minutul 59, Furnica Marian in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Pena Vasile in minutele 3 si 40, Baciu Alexandru in minutul 6, Marinica Alex in minutul 52
Dunaris Topalu – Gloria Seimeni 2-2 (2-0) - pentru gazde au marcat: Olteanu Claudiu in minutul 20, Seitan Giga in minutul 32, iar pentru oaspeti au marcat: Tudor Marinel in minutul 49, Cujba Gabriel in minutul 62
Marcon Star Medgidia - Sportul Tortoman 2-2 (0-0), pentru gazde a marcat: Isaica George, iar pentru oaspeti au marcat: Tatu Nicolae in minutul 68 si Mart Gheorghe in minutul 78.

Clasament 


Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

18

17

0

1

80-23

51p

+24

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

18

14

0

4

55-17

42p

+18

3

Recolta Nicolae Balcescu

18

10

2

6

43-31

32p

+2

4

Marcon Star Medgidia

18

9

3

6

36-36

30p

+3

5

Dunarea Ciobanu

18

10

1

7

44-31

31p

+1

6

Ulmetum Pantelimon

18

9

2

7

55-36

29p

+2

7

Viitorul Nisipari

17

8

1

8

35-33

25p

+4

8

Pescarul Ghindaresti

17

7

2

8

45-43

23p

-4

9

Gloria Seimeni

18

7

2

9

39-41

23p

-4

10

Pescarusul Girliciu

18

6

5

7

43-49

23p

-4

11

Viitorul Fintinele

18

5

4

9

34-53

19p

-8

12

Dunaris Topalu

18

3

6

9

30-45

15p

-12

13

Sportul Tortoman

18

4

2

12

23-62

14p

-16

14

CSS Medgidia

18

1

0

17

16-78

3p

-21

 

 

Etapa viitoare 

CSS Medgidia

-

Viitorul Fintinele

Ulmetum Pantelimon

-

Marcon Star Medgidia

Viitorul Nisipari

-

Steaua Sperantei Silistea

Gloria Seimeni

-

Recolta Nicolae Balcescu

Pescarul Ghindaresti

-

Pescarusul Girliciu

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

-

Dunaris Topalu

Sportul Tortoman

-

Dunarea Ciobanu

 

Seria Est


Rezultate si marcatori

A.S. Independenta – Recolta Negru Voda 0-3 - A.S. Independenta a fost retrasa din campionat

Luceafarul Amzacea – C.F.R. Constanta 0-0 

Viitorul Mereni – A.S. Baraganu 3-0 – echipa oaspete nu s-a prezentat 

Unirea Topraisar – Gloria II Albesti – Cotu Vaii 2-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Sandu Claudiu in minutul 2, Sargilarla Marius in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat Stancea Florinel David in minutul 34, Todean Andrei Marius in minutul 50. Ambele echipe au depus contestatie!

Viitorul Cerghezu – Fulgeru Chirnogeni 4-6 (-) – pentru gazde au marcat: Vladescu Leonard in minutele 15, 31, 78, Marcovici Stefan in minutul 29, iar pentru oaspeti au marcat: Bereanu Bogdan in minutele 21, 64, Maraloi Raducu in minutul 23, Chelaru Daniel – autogol in minutul 46, Stanga Ionut in minutul 67, Spoiala Constantin in minutul 82

Elif Fantana Mare – Sparta II Techirghiol – meci amanat. 

Vulturi Cazino Constanta – Viitorul Comana - meci amanat.


Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Recolta Negru Voda

18

15

2

1

60-24

47p

+20

2

Vulturii Cazino Constanta

17

14

0

3

67-18

42p

+15

3

Luceafarul Amzacea

18

12

3

3

62-24

39p

+12

4

CFR Constanta

18

11

2

5

40-23

35p

+11

5

Sparta Techirghiol

16

11

0

5

54-41

33p

+9

6

Viitorul Mereni

18

9

3

6

48-33

30p

0

7

Unirea Topraisar

18

9

3

6

41-35

30p

+3

8

ELIF Fintina Mare

17

7

3

7

29-35

24p

0

9

Gloria II Albesti Cotul Vaii

18

7

0

11

39-49

21p

-3

10

Avintul Comana

16

6

2

8

23-30

20p

-7

11

Fulgerul Chirnogeni

18

4

2

12

34-52

14p

-10

12

AS Independenta

18

3

1

14

24-62

10p

-20

13

AS Baraganu

18

1

3

14

19-83

6p

-21

14

Viitorul Cerchezu

18

1

2

15

35-66

5p

-22

  

Etapa viitoare

 

CFR Constanta

-

Viitorul Cerchezu

AS Baraganu

-

Vulturii Cazino Constanta

Gloria II Albesti Cotul Vaii

-

Luceafarul Amzacea

Sparta Techirghiol

-

Viitorul Mereni

Recolta Negru Voda

-

Unirea Topraisar

Fulgerul Chirnogeni

-

ELIF Fintina Mare

Avintul Comana

-

AS Independenta

 

Seria Sud

Rezultate si marcatori 
Vointa Siminoc – Tineretul Valea Dacilor 6-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Pascal Georgioan in minutul 5, Drunea Gheorghe in minutul 17, Neagoe Gabriel in minutele 51, 70,73, Tifan Vasile in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Boldicu Florian in minutele 50 si 55
Viitorul Cobadin – Progresul Dobromir 3-0 – neprezentare echipa oaspete
Inter Ion Corvin – Vointa Valul lui Traian 3-0 (1-0) – pentru gazde a marcat Eniu Daniel Iulian in minutele: 43, 78, 86
Marmura Deleni – Trophaeum Adamclisi 8-1 (2-0) - pentru gazde au marcat: Stoian Nicusor in minutele 27, 65, Doloi Robert in minutele 28, 48, 49, Ghirpac George in minutele 76, 77, Decu Ciprian in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Dumitru Andrei in minutul 64
C.S.M.II Medgidia – Dunarea Ostrov – meci amanat 
C.S. II Pestera – Sacidava Aliman 6-1(3-1) – pentru gazde au marcat David Ionut in minutele 31, 83, Vieru Ionut in minutele 38, 80, Moga Adrian in minutul 42, David Adrian – autogol in minutul 58, iar pentru oaspeti a marcat Purcarea Marian in minutul 40
A.S. Ciocirlia – Danubius II Rasova 1-2.

Clasament 

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ostrov

17

15

0

2

112-12

45p

+18

2

CS Pestera

18

12

1

5

67-35

37p

+10

3

Progresul Dobromir

18

12

0

6

53-30

36p

+12

4

Vointa Siminoc

18

9

5

4

63-39

32p

+2

5

AS Ciocirlia

18

9

4

5

28-24

31p

+1

6

Inter Ion Corvin

18

9

1

8

56-50

28p

-2

7

Viitorul Cobadin

18

9

1

8

40-46

28p

+1

8

Sacidava Aliman

18

9

1

8

42-50

28p

+4

9

Vointa Valu lui Traian

18

7

3

8

34-41

24p

-3

10

CSM II Medgidia Valea Dacilor

17

7

3

7

37-46

24p

0

11

Danubius II Rasova

31

7

1

23

55-113

22p

-11

12

Tineretul Valea Dacilor

18

4

1

13

30-72

13p

-14

13

Marmura Deleni

18

3

1

14

23-65

10p

-17

14

Trophaeum Adamclisi

18

2

4

12

36-84

10p

-14


 

Etapa viitoare 

Progresul Dobromir

-

CSM II Medgidia Valea Dacilor

Vointa Valu lui Traian

-

AS Ciocirlia

Trophaeum Adamclisi

-

Viitorul Cobadin

Tineretul Valea Dacilor

-

Inter Ion Corvin

Sacidava Aliman

-

Marmura Deleni

Dunarea Ostrov

-

Vointa Siminoc

Danubius II Rasova

-

CS Pestera

 


Album foto

  • Articole din editia din data de 25 Aprilie 2011

  • ANI a sesizat DNA pentru cercetarea lui Ioan Botis

    Sport
  • LUMINA DE LA MALUL MARII la a X-a editie

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Lucrari de renovare la biserica din Silistea

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771