Fotbal Campionatul Judetean

12 Aprilie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – Dunaris Topalu 4-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Siminiceanu Daniel in minutele 7, 18, Meauca Marian in minutele 33, 73, iar pentru oaspeti au marcat: Olteanu Marius in minutul 13, Filip Alex in minutul 88.
Pescarusul Garliciu – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Rocobeanu Ionut in minutul 41, iar pentru oaspeti au marcat: Corbu Stefan in minutul 43, Ivanov Nicolae in minutul 49, Hanu Marius in minutul 78.
Dunarea Ciobanu – C.S.S. Medgidia 4-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Mihai Constantin in minutul 8, Culea Dumitru in minutul 57, Tudor Radu in minutul 75, Acreala Radu in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Sali Sevghin in minutul 46.
Ulmetum Pantelimon – Sportul Tortoman 7-2 (5-2) – pentru gazde au marcat: Pasmangiu Alexandru in minutele 4, 25, Belecciu Mircea in minutul 17, Iacob Ionel in minutele 22, 32, Petre Vasile in minutul 78, 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Margean Daniel in minutul 29, Tatu Costel in minutul 42.
Viitorul Fantanele – Gloria Semeni 2-2 (1-0) – pentru gazde a marcat Neatu Dorel in minutele 11, 90, iar pentru oaspeti a marcat Cujba Gabriel  in minutele 53, 55.
Marcon Star Medgidia – Viitorul Nisipari 1-7 (0-2) – pentru gazde a marcat Butnaru Raul in minutul 53, iar pentru oaspeti au marcat: Pricopie Ionut in minutele 9, 82, Banciu Alexandru in minutele 18, 67, 74, 90+1, Barsan Adrian in minutul 72.
Recolta Nicolae Balcescu – Pescarul Ghindaresti 4-2 (3-0) – pentru gazde au marcat: Stefan Florin in minutul 23, Mocanu Cosmin in minutul 40, 43, 82, iar pentru oaspeti au marcat: Alexe Tiberiu in minutul 63, Boboc Nicolae in minutul 72.

Clasament

Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

STEAUA SP. SILISTEA

16

15

0

1

74

23

45

2

VITEAZUL SINOE M.VITEAZU

16

13

0

3

  51

16

39

3

MARCON STAR MEDGIDIA

16

9

2

5

32

29

29

4

DUNĂREA CIOBANU

16

9

1

6

38

27

28

5

RECOLTA NICOLAE BĂLCESCU

16

8

2

6

35

31

26

 

ULMETUM PANTELIMON

15

7

2

6

49

33

23

6

GLORIA SEIMENI

16

7

1

8

34

36

22

 

VIITORUL NISIPARI

14

7

0

7

27

24

21

7

PESCARUL GHINDĂRESTI

15

6

2

7

41

38

20

9

PESCĂRUSUL GaRLICIU

16

5

4

7

36

45

19

11

VIITORUL FaNTaNELE

16

5

4

6

32

47

19

12

SPORTUL TORTOMAN

16

4

1

11

21

54

13

13

DUNARIS TOPALU

16

2

5

9

24

41

11

14

C.S.S. MEDGIDIA

16

1

0

15

16

70

3


Etapa viitoare

                ETAPA a XVII-a 17.04.2011

Dunaris Topalu

Viitorul Fatanele

Sinoe Mihai Viteazu

Steaua Sperantei Silistea

C.S.S. Medgidia

Pescarusul Garliciu

Viitorul Nisipari

Dunarea Ciobanu

Pescarul Ghindaresti

Marcon Star Medgidia

Sportul Tortoman

Recolta Nicolae Balcescu

Gloria Seimeni

Ulmetum Pantelimon


Seria Sud

Rezultate si marcatori
Marmura Deleni – C.S.M. II Valea Dacilor 0-3 (0-1) – au marcat: Cotofana Mihai in minutul 29, Mitu George in minutul 60, Busuioc Sorin in minutul 67 (autogol).
Vointa Siminoc – Danubius II Rasova 3-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Rosca Cristian in minutele 12, 60, Neagoe Gabriel in minutul 13, iar pentru oaspeti au marcat: Toma Constantin in minutul 2, Caradima Iulian in minutul 44, Cantaragiu Ionut in minutul 73.
C.S. II Pestera – Progresul Dobromir 4-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Ibram Feit in minutul 17 (autogol), Ciutacu Adrian in minutul 21, Moga Adrian in minutele 56, 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Bechir Ibram in minutul 70, Odae Catalin in minutul 75.
Tineretul Valea Dacilor – Vointa Valul Traian 1-3 (0-1) – pentru gazde a marcat Arete Costel in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Florea Gabriel in minutul 18, Alivuap Levent in minutul 66, Tuchendria Marian in minutul 85.
A.S. Ciocirlia – Trophaeum Adamclisi 2-0 (0-1) – au marcat: Munteanu George in minutul 9, Simion Dan in minutul 50.
Viitorul Cobadin – Dunarea Ostrov 2-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Hristoaie Marian in minutul 36, Oprea Florin in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Gheba Madalin in minutul 27, Barzan Alexandru in minutul 65. Echipa Dunarea Ostrov a depus contestatie.
Inter Ion Corvin – Sacidava Aliman 0-2 (0-1) – a marcat Sivriu Daniel in minutele 42, 60.

Clasament

Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

DUNĂREA OSTROV

16

13

1

2

106

13

40

2

PROGRESUL DOBROMIR

16

11

0

5

50

27

33

3

C.S. II PESTERA

16

10

1

5

58

33

31

4

A.S. CIOCiRLIA

16

9

4

3

26

19

31

5

VOINTA SIMINOC

16

8

5

3

53

31

29

6

VIITORUL COBADIN

16

8

1

7

37

43

25

7

INTER ION CORVIN

16

8

1

7

53

48

24

8

SACIDAVA ALIMAN

16

8

1

7

38

44

22

9

C.S.M. II  VALEA DACILOR

16

7

2

7

33

45

22

10

VOINTA VALUL TRAIAN

16

6

3

7

29

35

21

11

TINERETUL VALEA DACILOR

16

4

1

11

27

61

13

12

TROPHAEUM ADAMCLISI

16

2

4

10

34

73

10

13

DANUBIUS II RASOVA

16

3

1

12

30

60

10

14

MARMURA DELENI

16

2

1

13

15

61

7


Etapa viitoare

                ETAPA a XVII-a 17.04.2011

C.S.M. II Medgidia

Viitorul Cobadin

Progresul Dobromir

Marmura Deleni

Trophaeum Adamclisi

C.S. II Pestera

Sacidava Aliman

A.S. Ciocirlia

Danubius II Rasova

Inter Ion Corvin

Vointa Valul Traian

Vointa Siminoc

Dunarea Ostrov

Tineretul Valea Dacilor


Seria Est

Rezultate si marcatori
Unirea Topraisar – Fulgerul Chirnogeni 2-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Plesa Marian in minutul 28, Plesa Viorel in minutul 81, iar pentru oaspeti a marcat Gerea Florin in minutul 19.
A.S. Baraganu – Avantul Comana 0-2 (0-0) – au marcat: Caracostea Matei in minutul 56, Ursu Cristian in minutul 82.
Viitorul Cerchezu – Sparta Techirghiol 2-4 (1-3) – pentru gazde au marcat: Oana Mihai in minutul 20, Cristea Mihai in minutul 62, iar pentru oaspeti au marcat: Munteanu Mircea in minutele 8, 69, Olarita Ilie in minutul 12, Baisan Nicolae in minutul 42.
Vulturii Cazino Constanta – Gloria II Cotu Vaii 5-0 (3-0) – au marcat: Ferenti Radu in minutul 10, Feizula Senis in minutele 21, 61, Dumitru Bogdan in minutul 41, Danca Paul in minutul 55.
Luceafarul Amzacea – Elif Fantana Mare 9-0 (4-0) – au marcat: Dragomir Adrian in minutele 7, 47, Trusescu Ionut in minutele 17, 46, Saban Ener in minutele 34, 43, Cristea Dragos in minutul 67, 69, Boboc Marian in minutul 80.
Viitorul Mereni – Recolta Negru Voda 3-5 (3-1) – pentru gazde au marcat: Grosu Tase in minutul 4, Nedelcu Madalin in minutul 11, Socianu Razvan in minutul 18, iar pentru oaspeti au marcat: Schiopu Ion in minutele 38, 57, Cupes Romica in minutul 60, Dragomir Cristu in minutele 80, 83.
A.S. Independenta – C.F.R. Constanta 0-3 – echipa A.S. Independenta a fost exclusa din campionat. 

Clasament

LOC.

E C H I P A

J

V

E

I

GM

GP

PCT.

1

RECOLTA NEGRU VODĂ

16

14

2

0

56

22

44

2

VULTURII CAZINO CONSTANTA

16

13

0

3

52

22

38

3

LUCEAFĂRUL AMZACEA

16

11

2

3

60

23

35

4

C.F.R. CONSTANTA

16

10

1

5

36

20

31

 

SPARTA II TECHIRGHIOL

15

10

0

5

40

41

30

5

VIITORUL MERENI

16

8

3

5

45

31

27

7

UNIREA TOPRAISAR

16

8

3

5

36

31

27

8

ELIF FaNTaNA MARE

15

5

3

7

25

35

18

9

GLORIA II COTUL VĂII

16

6

0

10

36

46

18

10

AVaNTUL COMANA

15

5

2

8

22

30

17

11

FULGERUL CHIRNOGENI

16

3

2

11

27

46

11

12

A.S. INDEPENDENTA

15

3

1

11

24

53

10

13

A.S. BĂRĂGANU

16

1

3

12

17

68

6

14

VIITORUL CERCHEZU

16

1

2

12

31

58

5


Etapa viitoare

                ETAPA a XVII-a 17.04.2011

Elif Fantana Mare

Viitorul Cerchezu

Fulgerul Chirnogeni

Luceafarul Amzacea

C.F.R. Constanta

Unirea Topraisar

Gloria II Albesti

A.S. Independenta

Recolta Negru Voda

Vulturii Cazino Constanta

Avantul Comana

Viitorul Mereni

Sparta II Techirghiol

A.S. Baraganu


Album foto

  • Articole din editia din data de 12 Aprilie 2011

  • Lucrarile la autostrada Cernavoda-Medgidia vor fi reluate pana la finele anului, cu alt constructor

    Sport
  • Gradinite noi in Osmancea si Baraganu

    Sport
  • Proiecte de infrastructura, in atentia Consiliului Local Medgidia

    Sport
  • Limitatoare de viteza montate pe strazile din Navodari

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771