Fotbal Liga a IV a

12 Aprilie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Vest

Rezultate si marcatori
Perla Murfatlar – C.S. Pestera 1-4 (1-1) – pentru gazde a marcat Nae Ciprian in minutul 21, iar pentru oaspeti au marcat: Normambet Dogan in minutul 12, Piron Daniel in minutul 80, Ripet N. Parfait in minutele 81, 85. La juniori: 7-2.
Stiinta Poarta Alba – Axiopolis Sp. Cernavoda 3-0 (1-0) – au marcat: Baubec Erhan in minutul 31, Cislariu Claudiu in minutul 51, Ibrian Dragos in minutul 81. La juniori: 3-5.
Gloria Baneasa – Dacia Mircea Voda 5-5 (4-1) – pentru gazde au marcat: Oarza Bogdan in minutul 2, Marin George in minutele 9, 33, 44, Tudor Fanel in minutul 54, iar pentru oaspeti au mrcat: Sarbu Andrei in minutul 19, Grosu Valentin in minutul 56 (autogol), Costica Andrei in minutul 61, Giurgiu Cristian in minutul 64, Gurita George in minutul 75. La juniori: 3-0 (neprezentare).
A.S. Carvan – Danubius Rasova 3-0 – echipa Danubius Rasova s-a retras din campionat. La juniori: 3-0.
Carsium Harsova – Sport Prim Oltina 0-3 – echipa Carsium Harsova s-a retras din campionat. La juniori: 0-3.

Clasament

Loc

Echipa

J

V

E

I

GM

GP

Puncte

1

C.S. Pestera

20

17

3

0

78

17

54

2

A.S. Carvan

20

12

3

5

41

26

39

3

Gloria Baneasa

20

11

2

7

60

41

35

4

C.S. Mihail Kogalniceanu

20

10

5

5

38

34

35

5

Axiopolis Sport Cernavoda

20

9

6

5

24

24

33

6

Dacia Mircea Voda

20

9

4

7

38

33

31

7

Perla Murfatlar

20

8

4

8

42

41

28

8

Stiinta Poarta Alba

20

6

3

11

33

37

21

9

Sport Prim Oltina

20

5

2

13

22

42

17

10

Danubius Rasova

19

3

2

14

18

52

11

11

Carsium Harsova

20

3

0

17

19

63

9

 
Seria Est

Rezultate si marcatori
C.S.O. Ovidiu – Gloria Albesti 1-4 (1-2) – pentru gazde a marcat Abbas Mayah in minutul 26, iar pentru oaspeti au marcat: Sbarcea Ionut in minutele 9, 40, Anghel Petre in minutul 53, Filip Stefan in minutul 61. La juniori: 2-1.
C.S. Agigea – Cariocas Constanta 4-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Cazacu Marian in minutul 36, Bambergher Ion in minutul 50, Carapcea Cristian in minutul 73, Nicolae Marius in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Damasaru Constantin in minutul 3. La juniori: 0-3 (lipsa asistenta medicala).
C.S. II Eforie – C.S. Portul Constanta 1-3 (1-2) – pentru gazde a marcat Cojocariu Antonio in minutul 6 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Tigau Stefan in minutul 1, Maciuca Marian in minutul 14, Rotaru Alexandru in minutul 90. La juniori: 2-1.
G.S.I.B. Mangalia – Sparta Techirghiol 4-4 (2-1) – pentru gazde au marcat: Alexandru Lucian in minutee 9, 55, Nistor Marian in minutul 27 (autogol), Manoila Valentin in minutul 69, iar pentru oaspeti au marcat: Pavlicu Ioncentiu in minutul 12, Spataru Corneliu in minutul 49, Olarita Ilie in minutul 71, Stan Ionut in minutul 87. La juniori: 3-2.
International Pecineaga – A.S. Cogealac 6-0 (2-0) – au marcat: Cogali Enis in minutul 13, Bobina Bogdan in minutele 25, 65, 76, Balteanu Viorel in minutele 67, 90. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Victoria Cumpana – Aurora 23 August 5-2 (2-1) – pentru gazde a marcat Olaru George in minutele 31, 40, 75, 86, 80, iar pentru oaspeti au marcat: Apostol Dumitru in minutul 28, Tinta Daniel in minutul 68. La juniori: 2-2.

Clasament

Loc

Echipa

J

V

E

I

GM

GP

Puncte

1

International Pecineaga

22

17

3

2

75

21

54

2

C.S. Agigea

22

17

1

4

69

29

52

3

Gloria Albesti

22

15

2

5

67

32

48

4

C.S. II Eforie

22

13

4

5

67

41

43

5

G.S.I.B. Mangalia

22

12

3

7

63

45

39

6

C.S. Portul Constanta

22

11

5

6

55

32

38

7

Sparta Techirghiol

22

6

5

11

39

59

23

8

Victoria Cumpana

22

7

2

13

  40

69

23

9

C.S.O. Ovidiu

22

6

2

14

51

62

20

10

A.S. Cogealac

22

5

2

15

39

53

17

11

Cariocas Constanta

22

3

5

14

28

56

14

12

Aurora 23 August

22

3

0

19

19

112

9

















Play Off

                ETAPA a I-a 16.04.2011

International Pecineaga

Dacia Mircea Voda

C.S. Agigea

Axiopolis Cernavoda

Gloria Albesti

C.S. M. Kogalniceanu

C.S. II Eforie

Gloria Baneasa

G.S.I.B. Mangalia

A.S. Carvan

Portul Constanta

C.S. Pestera


Play Out

                ETAPA a I-a 16.04.2011

Perla Murfatlar

Aurora 23 August

Stiinta Poarta Alba

Cariocas Constanta

Sport Prim Oltina

A.S. Cogealac

Danubius Rasova

C.S.O. Ovidiu

Carsium Harsova

Victoria Cumpana

-           

Sparta Techirghiol




Album foto

  • Articole din editia din data de 12 Aprilie 2011

  • Lucrarile la autostrada Cernavoda-Medgidia vor fi reluate pana la finele anului, cu alt constructor

    Sport
  • Gradinite noi in Osmancea si Baraganu

    Sport
  • Proiecte de infrastructura, in atentia Consiliului Local Medgidia

    Sport
  • Limitatoare de viteza montate pe strazile din Navodari

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sorți programul

    Sport
  • Luceafărul Amzacea din nou în fotbalul județean

    Sport
  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771