Fotbal Campionatul Judetean

5 Aprilie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD

Rezultate si marcatori
Viitorul Fantanele – Steua Sperantei Silistea 0-4 (0-2) – au marcat: Meauca Marian in minutul 18, Siminiceanu Daniel in minutele 45 si 81, Calcan Lucian in minutul 75
Dunaris Topalu – Pescarusul Garliciu 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Neacsu Ionut in minutul 90+3, iar pentru oaspetia marcat Furnica Marin in minutul 68.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Dunarea Ciobanu 4-0 (2-0) – au marcat: Manole Marian in minutul 15, Siminiciuc Robert in minutul 37, Dobrita Cristian in minutul 46, Ivanov Nicolae in minutul 70.
C.S.S. Medgidia – Marcon Star Medgidia 3-6 (0-4) – pentru gazde a marcat: Brandus Florian in minutele 51, 80, Antip Daniel in minutul 57, iar pentru oaspeti au marcat: Ion Iulin in minutele 9, 15, Dorobantu George in minutul 19, Dinu Nicolae in minutul 30, Bone Paul in minutul 53, Isaica George in minutul 70.
Viitorul Nisipari – Recolta Nicolae Balcescu 3-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Marinica Alex in minutul 15, Barsan Adrian in minutul 31, Andronic Sorin in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Toma Dan in minutul 37, Toma Gheorghe in minutul 86.
Pescarul  Ghindaresti – Ulmetum Pantelimon 2-2 (1-2) – pentru gazde au marcat: Alexe Tiberiu in minutul 43, Platon Anatoli in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Cucu Catalin in minutul 30, Pasmangiu Alex in minutul 45.
Gloria Seimeni – Sportul Tortoman 5-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Florea Ilie in minutul 43, Florea Gabriel in minutele 47, 90, Ilie Ionut in minutele 60, 62, iar pentru oaspeti au marcat: Gavrila Stelian in minutul 21, Vintea Ionut in minutul 75.

Clasament

Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

STEAUA SP. SILISTEA

15

14

0

1

70

21

42

2

VITEAZUL SINOE M.VITEAZU

15

12

0

3

48

15

36

3

MARCON STAR MEDGIDIA

15

9

2

4

31

22

29

4

DUNĂREA CIOBANU

15

8

1

6

34

26

25

5

RECOLTA NICOLAE BĂLCESCU

15

7

2

6

31

29

23

6

GLORIA SEIMENI

15

7

0

8

32

34

21

7

PESCARUL GHINDĂRESTI

14

6

2

6

39

34

20

8

ULMETUM PANTELIMON

14

6

2

6

42

31

20

9

PESCĂRUSUL GaRLICIU

15

5

4

6

35

42

19

10

VIITORUL NISIPARI

13

6

0

7

20

22

18

11

VIITORUL FaNTaNELE

15

5

3

6

30

45

18

12

SPORTUL TORTOMAN

15

4

1

10

19

47

13

13

DUNARIS TOPALU

15

2

5

8

22

37

11

14

C.S.S. MEDGIDIA

15

1

0

14

15

66

3


Etapa viitoare

                ETAPA a XVI-a 10.04.2011

Viitorul Fantanele

Gloria Seimeni

Steaua Sperantei Silistea

Dunaris Topalu

Pescarusul Garliciu

Sinoe Mihai Viteazu

Dunarea Ciobanu

C.S.S. Medgidia

Recolta Nicolae Balcescu

Pescarul Ghindaresti

Marcon Star Medgidia

Viitorul Nisipari

Ulmetum Pantelimon

Sportul Tortoman


Seria EST

Rezultate si marcatori
Viitorul Cerchezu – Luceafarul Amzacea 2-2 (1-0) – pentru gazde a marcat Boca Ionut in minutele 14, 74, iar pentru oaspeti au marcat: Tanase Florin in minutul 68, Trusescu Ionut in minutul 90.
Elif Fantana Mare – Unirea Topraisar 1-2 (0-0) – pentru gazde a marcat Geana Vasile in minutul 62, iar pentru oaspeti a marcat Sandu Claudiu in minutele 74, 81.
Fulgerul Chirnogeni – A.S. Independenta 3-0.
C.F.R. Constanta – Vulturii Cazino Constanta 2-0 (1-0) – au marcat: Parvu Robert in minutul 21, Voicu Sica in minutul 90+1.
Gloria II Cotu Vaii – Viitorul Mereni 5-2 (4-0) – pentru gazde au marcat: Dumitrescu I. Lucian in minutele 12, 19, 52, Dosoftei Victor in minutul 24, Anghel I. Daniel in minutul 32, iar pentru oaspeti au marcat: Slabu Paul in minutul 63, Socianu Razvan in minutul 86.
Recolta Negru Voda – A.S. Baraganu 5-0 (0-0) – au marcat: Cupes Romica in minutul 50, 85, Dragomir Cristu in minutele 53, 68, 72.
Sparta II Techirghiol – Avantul Comana – jocul nu s-a disputat datorita terenului impracticabil (mai mult de ¼ din suprafata de joc era acoperita de apa). Partida va fi reprogramata.

Clasament

LOC.

E C H I P A

J

V

E

I

GM

GP

PCT.

1

RECOLTA NEGRU VODĂ

15

13

2

0

51

19

41

2

VULTURII CAZINO CONSTANTA

15

12

0

3

47

22

35

3

LUCEAFĂRUL AMZACEA

15

10

2

3

51

23

32

4

C.F.R. CONSTANTA

15

9

1

5

33

20

28

5

VIITORUL MERENI

15

8

3

4

42

26

27

6

SPARTA II TECHIRGHIOL

14

9

0

5

38

37

27

7

UNIREA TOPRAISAR

15

7

3

5

34

30

24

8

ELIF FaNTaNA MARE

14

5

3

6

25

26

18

9

GLORIA II COTUL VĂII

15

6

0

9

36

41

18

10

AVaNTUL COMANA

14

4

2

8

20

30

14

11

FULGERUL CHIRNOGENI

15

3

2

10

26

44

11

12

A.S. INDEPENDENTA

14

3

1

10

24

50

10

13

A.S. BĂRĂGANU

15

1

3

11

17

66

6

14

VIITORUL CERCHEZU

15

1

2

11

29

54

5

Etapa viitoare

                ETAPA a XVI-a 10.04.2011

Viitorul Cerchezu

Sparta II Techirghiol

Luceafarul Amzacea

Elif Fantana Mare

Unirea Topraisar

Fulgerul Chirnogeni

A.S. Independenta

C.F.R. Constanta

Vulturii Cazino Constanta

Gloria II Albesti

Viitorul Mereni

Recolta Negru Voda

A.S. Baraganu

Avantul Comana


Seria SUD

Rezultate si marcatori
Viitorul  Cobadin – Marmura Deleni 2-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Gasca Marian in minutul 12, Hristoaie Marian in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Fieraru George in minutul 50.
C.S.M. II Valea Dacilor – C.S. II Pestera 2-0 (0-0) – a marcat Crasmaru Marian in minutele 75, 84.
Progresul Dobromir – A.S: Ciocirlia 3-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Sorin Viorel in minutul 20, Leoveanu Viorel in minutul 22, Ismail Selan in minutul 26, iar pentru oaspeti a marcat Bechir Ibram in minutul 89 (autogol). Echipa A.S. Ciocirlia a depus contestatie.
Trophaeum Adamclisi – Inter Ion Corvin 4-9 (1-4) – pentru gazde au marcat: Lazar Marius in minutele 34, 69, Pavel Ionut in minutul 52, Neagu Cristian in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Eniu Daniel in minutele 12, 31, 44, 48, Stan Ion Catalin in minutele 26, 55, 63, 67, Palabuic Vasile in minutul 88.
Sacidava Aliman – Vointa Siminoc 5-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Calin Marian in minutele 29, 52, Constantin Ionut in minutul 59, Sivriu Daniel in minutul 64, Topalu Nicolae in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Neagoe Gabriel in minutul 40, Valimareanu Vasile in minutul 66, Tarcovnicu Ionut  in minutul 71.
Danubius II Rasova – Tineretul Valea Dacilor 6-2 (5-2) – pentru gazde au marcat: Matei Daniel in minutele 8, 23, Matei  Vasile in minutul 18, Steflea Nicolae in minutul 29, Ciobanica Eugen  in minutul 35, Nedea Catalin in minutul 67, iar pentru oaspeti au marcat: Sima Claudiu in minutul 6, Badea Valentin in minutul 43.
Dunarea Ostrov – Vointa Valul Traian 7-2 (6-0) – pentru gazde au marcat: Baraitaru Claudiu in minutele 5, 9, 35, Barzan Alexandru in minutele 15, 32, 90+1, Neagu Daniel in minutul 30, iar pentru oaspeti a marcat Fulea Gheorghe in minutele 72, 78.

Clasament

Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

DUNĂREA OSTROV

15

13

0

2

104

11

39

2

PROGRESUL DOBROMIR

15

11

0

4

48

23

33

3

C.S. II PESTERA

15

9

1

5

54

31

28

4

VOINTA SIMINOC

15

8

4

3

50

28

28

5

A.S. CIOCiRLIA

15

8

4

3

24

19

28

6

INTER ION CORVIN

15

8

1

6

53

46

24

7

VIITORUL COBADIN

15

8

0

7

35

41

24

8

SACIDAVA ALIMAN

15

7

1

7

36

44

19

9

C.S.M. II  VALEA DACILOR

15

6

2

7

30

45

19

10

VOINTA VALUL TRAIAN

15

5

3

7

26

34

18

11

TINERETUL VALEA DACILOR

15

4

1

10

26

58

13

12

TROPHAEUM ADAMCLISI

15

2

4

9

34

71

10

13

DANUBIUS II RASOVA

15

3

0

12

27

57

9

14

MARMURA DELENI

15

2

1

12

15

58

7


Etapa viitoare

                ETAPA a XVI-a 10.04.2011

Viitorul Cobadin

Dunarea Ostrov

Marmura Deleni

C.S.M. II Medgidia

C.S. II Pestera

Progresul Dobromir

A.S. Ciocirlia

Trophaeum Adamclisi

Inter Ion Corvin

Sacidava Aliman

Vointa Siminoc

Danubius II Rasova

Tineretul Valea Dacilor

Vointa Valul Traian



Album foto

  • Articole din editia din data de 5 Aprilie 2011

  • Constanta are Unitate de Primire a Urgentelor la nivel european

    Sport
  • Primaria Cobadin a castigat in instanta balta Conacu-Negresti

    Sport
  • Consiliul local Baneasa lupta pentru salvarea spitalului

    Sport
  • Finalizarea gradinitei din Saligny si constructia unui lacas de cult in Faclia, prioritatile edilului in acest an

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sorți programul

    Sport
  • Luceafărul Amzacea din nou în fotbalul județean

    Sport
  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771