Fotbal Judetean

23 Noiembrie 2010, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD
Rezultate si marcatori
Pescarul Ghindaresti – Gloria Seimeni 3-0 (2-0) – au marcat: Platon Anatili in minutul 13, Alexe Tiberiu in minutul 44, Panfilov Alexandru in minutul 82.
Ulmetum Pantelimon – C.S.S. Medgidia 3-0 (2-0) – au marcat: Cucu Catalin in minutul 20, Chirvasitu Ion in minutul 21, Belecciu Mircea in minutul 65.
Recolta Nicolae Balcescu – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 1-4 (1-1) – pentru gazde a marcat Poliac Dan in minutul 2, iar pentru oaspeti au marcat: Siminiciuc Robert in minutul 22, Manole Marius in minutul 58, Corbu Stefan in minutul 65, Ivanov Nicolae in minutul 82.
Marcon Star Medgidia – Dunaris Topalu 3-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Dorobantu George in minutul 27, Motofolea Dacian in minutul 77, Isaica George in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Filip Alexandru in minutul 38.
Sportul Tortoman – Viitorul Nisipari 2-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Tatu Nicolaie in minutul 30, Margean Daniel in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Barsan Adrian in minutul 10.
Dunarea Ciobanu – Viitorul Fantanele 5-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Sterian Denis Eugen in minutele 3, 30, Codreanu George in minutele 35, 68, Pastea Marian in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Ionita Vasile in minutul 75.
Pescarusul Garliciu – Steaua Sperantei Silistea 2-6 (2-3) – pentru gazde au marcat: Cazacu Leonte in minutul 40, Raducan Dumitru in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Siminiceanu Daniel in minutele 9, 52, Axinte Vasile in minutele 22, 31, Meauca Marian  in minutul 72, Calcan Lucian in minutul 77.


Clasament


Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

STEAUA SP. SILISTEA

13

12

0

1

61

21

36

2

VITEAZUL SINOE M.VITEAZU

13

10

0

3

42

15

30

3

MARCON STAR MEDGIDIA

13

8

2

3

25

15

26

4

DUNĂREA CIOBANU

13

8

0

5

34

22

24

5

RECOLTA NICOLAE BĂLCESCU

13

6

2

5

26

26

20

6

GLORIA SEIMENI

13

6

0

7

27

27

18

7

VIITORUL FaNTaNELE

13

5

3

4

29

39

18

8

ULMETUM PANTELIMON

12

5

1

6

37

28

16

9

PESCARUL GHINDĂRESTI

12

5

1

6

33

32

16

10

VIITORUL NISIPARI

11

5

0

6

16

17

15

11

PESCĂRUSUL GaRLICIU

13

4

3

6

32

40

15

12

SPORTUL TORTOMAN

13

4

1

8

17

38

13

13

DUNARIS TOPALU

13

2

3

8

21

36

9

14

C.S.S. MEDGIDIA

13

1

0

12

12

57

3

 

Seria SUD

Rezulate si marcatori

Sacidava Aliman – Vointa Valu lui Traian 2-0 (0-0) – au marcat: Coman Catalin in minutul 80, Purcarea Marian in minutul 90+3.

Vointa Siminoc – Progresul Dobromir (4-0) – au marcat: Lungu Daniel in minutul 28, Dima Dragos in minutele 31, 41, Pascal George in minutul 45. in pauza meciului echipa oaspete a refuzat sa mai continue jocul pe motiv ca mai multi jucatori nu se simt bine.

Tineretul Valea Dacilor – Trophaeum Adamclisi 2-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Badea Valentin in minutul 70, Sima Claudiu in minutul 72, iar pentru oaspeti a marcat Baranga Vasile in minutul 75.

Inter Ion Corvin – C.S.M. II Valea Dacilor 7-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Campau Valentin in minutul 7, Dan G. Daniel in minutul 50, Sandu George in minutele 56, 67, 90+2, Palabiuc Vasile in minutul 57, Cete Petre Ionut in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Baubec Eden in minutul 8, Bodilcu Florin in minutul 71. 

Danubius II Rasova – Dunarea Ostrov 1-4 (0-3) – pentru gazde a marcat Matei Catalin in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: Constantin Mihai in minutele 13, 18, 68, Baraitaru Claudiu in minutu 40.

A.S. Ciocirlia – Viitorul Cobadin 1-0 (0-0) – a marcat Pachea Mihai in minutul 89.

C.S. II Pestera – Marmura Deleni  5-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Badea Mihai in minutul 43, Ciutacu Adrian in minutul 45, David Ionut in minutul 52, Banciu Marius in minutele 60, 85, iar pentru oaspeti a marcat Horga Iulian in minutul 45. Jocul s-a intrerupt in minutul 88 – echipa oaspete s-a retras de pe teren.

 

Clasament


Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

DUNĂREA OSTROV

13

11

0

2

93

9

33

2

PROGRESUL DOBROMIR

13

10

0

3

45

19

30

3

C.S. II PESTERA

13

9

1

3

54

28

28

4

VOINTA SIMINOC

13

7

4

2

42

22

25

5

A.S. CIOCiRLIA

13

7

4

2

22

16

25

6

INTER ION CORVIN

13

6

1

6

41

42

18

7

VIITORUL COBADIN

13

6

0

7

32

40

18

8

C.S.M. II  VALEA DACILOR

13

5

2

6

28

44

17

9

SACIDAVA ALIMAN

13

5

1

7

29

41

16

10

VOINTA VALUL TRAIAN

13

4

3

6

21

27

15

11

TINERETUL VALEA DACILOR

13

4

1

8

24

50

13

12

TROPHAEUM ADAMCLISI

13

2

4

7

29

57

10

13

MARMURA DELENI

13

2

1

10

14

52

7

14

DANUBIUS II RASOVA

13

2

0

11

21

52

6

 


Seria EST
Rezultate si marcatori
Unirea Topraisar – Luceafarul Amzacea 1-5 (0-3) – pentru gazde a marcat Sandu Claudiu in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Cristea Dragos in minutul 2, Badescu Radu in minutele 10, 55, Curelaru Cristian in minutul 40, Cristea Danut in minutul 63.
Avantul Comana – Gloria II Cotu Vaii 4-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Ursu Cristian in minutele 1, 23, 26, Avram Romica in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Tudean Andrei in minutul 37, Enache Ion in minutul 57.
Recolta Negru Voda  - Sparta II Techirghiol 1-0 (0-0) – a marcat Dragomir Cristi in minutul 51.
A.S. Independenta – Viitorul Cerchezu 4-0 (2-0) – au marcat: Gaitan Gheorghe in minutul 5, Parfene Ion in minutele 30, 78, 91.
Viitorul Mereni  - Fulgerul Chirnogeni 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Clinciu Gabriel in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat Daviduta Gabriel in minutul 58.
Vulturii Cazino Constanta – Elif Fantana Mare 4-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Mustafa Giocan in minutul 2, Feizula Senis in minutele 45, 53, Ferenti Radu in minutul 71, iar pentru oaspeti au marcat: Geana Vasile in minutul 24, Enasel Bogdan in minutul 28, Budeanu Ionut in minutul 88.
A.S. Baraganu – C.F.R. Constanta 0-2 (0-2) – au marcat: Mara Constantin in minutul 21, Serban Alex in minutul 32.

Clasament

LOC.

E C H I P A

J

V

E

I

GM

GP

PCT.

1

RECOLTA NEGRU VODĂ

13

11

2

0

44

18

35

2

VULTURII CAZINO CONSTANTA

13

11

0

2

37

19

33

3

LUCEAFĂRUL AMZACEA

13

9

1

3

45

21

28

4

SPARTA II TECHIRGHIOL

13

9

0

4

38

33

27

5

C.F.R. CONSTANTA

13

8

1

4

30

18

25

6

VIITORUL MERENI

13

7

3

3

38

20

24

7

UNIREA TOPRAISAR

13

5

3

5

26

27

18

8

ELIF FaNTaNA MARE

13

5

3

5

24

24

18

9

AVaNTUL COMANA

13

4

2

7

19

28

14

10

GLORIA II COTUL VĂII

13

4

0

9

29

38

12

11

A.S. INDEPENDENTA

13

3

1

9

24

47

10

12

FULGERUL CHIRNOGENI

13

2

2

9

22

34

8

13

A.S. BĂRĂGANU

13

1

3

9

16

59

6

14

VIITORUL CERCHEZU

13

1

1

11

25

47

4


 

Album foto

  • Articole din editia din data de 23 Noiembrie 2010

  • Consiliul Judetean Constanta investeste in siguranta cetatenilor

    Sport
  • Realizarea proiectelor cu fonduri europene, prind contur la Harsova

    Sport
  • Prin programul "Impreuna pentru fiecare", Rompetrol, a reabilitat cabinetul stomatologic scolar din Navodari

    Sport
  • Fotbal Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771