Fotbal Judetean

9 Noiembrie 2010, Bogdan Chirita

Sport

Rezultate si marcatori
Seria Nord 
Marcon Star Medgidia – Steua Sperantei Silistea 3-4 (2-2) – pentru gazde au marcat: Ilcu Catalin in minutele 32, 45+2, Marlea Valentin in minutul 90+5, iar pentru oaspeti au marcat: Meauca Marian in minutele 7, 76, Siminiceanu Daniel in minutul 45, Axinte Vasile in minutul 65.
Dunarea Ciobanu – Pescarusul Garliciu 4-3 (1-0) – pentru gazde au marcat: Pastea Marian in minutele 5, 69, Culea Dumitru in minutul 52, Sterian Denis in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Tandarescu Valentin in minutul 50, Baciu Marius in minutul 85, Raducanu Dumitru in minutul 86.
Recolta Nicolae Balcescu – Viitorul Fantanele 4-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Stefan Florin in minutele 21, 55, Toma Gheorghe in minutul 70, Poliac Dan in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Clinciu Gabriel in minutul 6, Misea Valeriu in minutul 47.
Ulmetum Pantelimon – Dunaris Topalu 5-5 (3-3) – petru gazde au marcat: Pasmangiu Alex in minutele 1, 19, Micu Ciprian in minutul 13, Cucu Catalin in minutele 63, 81, iar pentru oaspeti au marcat: Filip Alex in minutul 16, Poltz Florin in minutul 39, Neacsu Ionut in minutul 44, Popa Raul in minutul 51, Cristea Cosmin in minutul 86,
Sportul Tortoman – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 1-7 (0-4) – pentru gazde a marcat Margean Daniel in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Voicu Catalin in minutul 6, Leahu Vasile in minutul 10, Donisei Stefan in minutul 38, Ivanov Nicolae in minutele 42, 90+1, Bogles Sorin in minutul 65, Borzea Marius in minutul 75.
Pescarul Ghindaresti – C.S.S. Medgidia 7-0 (3-0) – au marcat: Nicolai Romica in minutul 10, Simion Marius in minutul 15, Iacob Florin in minutele 18, 76, 82, Boboc Nicolae in minutele 53, 59.
Gloria Seimeni – Viitorul Nisipari 3-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Zaharia Alex  in minutul 26, Florea Stefan in minutul 58, Florea Ilie in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Dajiu Razvan in minutul 27. 

Clasament seria NORD

 

Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

STEAUA SP. SILISTEA

11

10

0

1

52

18

30

2

VITEAZUL SINOE M.VITEAZU

11

8

0

3

33

14

24

3

MARCON STAR MEDGIDIA

11

7

1

3

21

13

22

4

DUNĂREA CIOBANU

11

7

0

4

28

18

21

5

RECOLTA NICOLAE BĂLCESCU

11

6

1

4

22

19

19

6

VIITORUL FaNTaNELE

11

5

2

4

27

33

17

7

GLORIA SEIMENI

11

5

0

6

22

21

15

8

PESCĂRUSUL GaRLICIU

11

4

3

4

27

27

15

9

VIITORUL NISIPARI

10

5

0

5

15

15

15

10

ULMETUM PANTELIMON

10

4

1

5

34

23

13

11

PESCARUL GHINDĂRESTI

11

4

1

6

29

32

13

12

DUNARIS TOPALU

11

2

2

7

17

30

8

13

SPORTUL TORTOMAN

11

2

1

8

13

36

7

14

C.S.S. MEDGIDIA

11

1

0

10

11

52

3


 

  Etapa viitoare


       ETAPA a XII-a (14.11.2010)

STEAUA SP. SILISTEA

DUNĂREA CIOBANU

VIITORUL FaNTaNELE

MARCON STAR MEDGIDIA

DUNARIS TOPALU

RECOLTA N.BĂLCESCU

SINOE MIHAI VITEAZU

ULMETUM PANTELIMON

C.S.S. MEDGIDIA

SPORTUL TORTOMAN

VIITORUL NISIPARI

PESCARUL GHINDĂRESTI

GLORIA SEIMENI

PESCĂRUSUL GaRLICIU

 

Rezultate si marcatori
Seria Est
Viitorul Mereni – Viitorul Cerchezu 4-2 (1-0) – pentru gazde au marcat: Pitea Vladut in minutul 34, Vasilescu Adrian in minutul 51, Socianu Razvan in minutul 70, Slabu Paul in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Boca Ionut in minutul 49, Parvulescu Petrica in minutul 84.
A.S. Independenta – Unirea Topraisar 3-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Parfene Ion in minutele 30, 55, Geana Iulian in minutul 81, iar pentru oaspeti a marcat Sandu Claudiu in minutul 83.
Vulturii Cazino Constanta – Luceafarul Amzacea 4-0 (1-0) – au marcat: Dumitru Bogdan in minutul 33, Ferenti Radu in minutele 48, 50, Feizula Senis in minutul 51.
A.S. Baraganu – Elif Fantana Mare 0-0.
Avantul Comana – Fulgerul Chirnogeni 3-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Benghia Costel in minutul 29, Eusimi Erdin in minutul 39, Hrab Mihai in minutul 79, iar pentru oaspeti au marcat: Bereanu Andrei in minutul 61, Dumitrache George in minutul 90+1.
Recolta Negru Voda – C.F.R. Constanta 3-0 (0-0) – au marcat: Ciortan Alin in minutul 61, Sarboiu Cristi in minutul 77, Enache Iulian in minutul 90.
Sparta II Techirghiol – Gloria II Cotu Vaii 5-1 (3-1) – pentru gazde au marcat: Ghetau Sorin in minutele 7, 22, 69, Irofte Mihai in minutul 24, Beldiman Ionut in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Todean Andrei in minutul 44.


Clasament seria EST

 

 

LOC.

E C H I P A

J

V

E

I

GM

GP

PCT.

1

RECOLTA NEGRU VODĂ

11

9

2

0

39

15

29

2

VULTURII CAZINO CONSTANTA

11

9

0

2

39

15

27

3

SPARTA II TECHIRGHIOL

11

8

0

3

35

31

24

4

VIITORUL MERENI

11

7

2

2

35

17

23

5

LUCEAFĂRUL AMZACEA

11

7

1

3

32

19

22

6

C.F.R. CONSTANTA

11

6

1

4

24

17

19

7

UNIREA TOPRAISAR

11

5

3

3

24

19

18

8

ELIF FaNTaNA MARE

11

4

3

4

18

128

15

9

GLORIA II COTUL VĂII

11

4

0

7

24

30

12

10

AVaNTUL COMANA

11

3

2

6

14

22

11

11

A.S. INDEPENDENTA

11

2

1

8

19

39

7

12

FULGERUL CHIRNOGENI

11

2

0

9

19

31

6

13

A.S. BĂRĂGANU

11

1

2

8

14

55

5

14

VIITORUL CERCHEZU

11

1

1

9

24

39

4

 

 Etapa viitoare


       ETAPA a XII-a (14.11.2010)

LUCEĂFARUL AMZACEA

A.S. INDEPENDENTA

VIITORUL CERCHEZU

VULTURII CAZINO C-TA

ELIF FaNTaNA MARE

VIITORUL MERENI

FULGERUL CHIRNOGENI

A.S. BĂRĂGANU

C.F.R. CONSTANTA

AVaNTUL COMANA

GLORIA II ALBESTI

RECOLTA NEGRU VODĂ

SPARTA  II TECHIRGHIOL

UNIREA TOPRAISAR

 

Rezultate si marcatori

Seria Sud 

Inter Ion Corvin – Marmura Deleni 7-1 (4-0) – pentru gazde au marcat: Gheorghe M. Alex in minutele 7, 23, 36, 63, Cete P. Ionut in minutul 10, Campau Valentin in minutul 72, Stan Ion Catalin in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Stoian Nicusor in minutul 54.

Vointa Siminoc – Viitorul Cobadin 6-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Dima Dragos in minutul 13, Neagoe Gabriel in minutele 42, 58, Arion Ionut in minutele 51, 56, 67, iar pentru oaspeti a marcat Pal Andrei in minutul 78.

Tineretul Valea Dacilor – C.S.M. II Valea Dacilor 2-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Arete Costel in minutele 6, 75, iar pentru oaspeti au marcat: Grecu Iulian in minutul 10, Baubec Eden in minutul 70.

Danubius II Rasova – Trophaeum Adamclisi 1-5 (1-1) – pentru gazde a marcat Coman Ion in minutul 10, iar pentru oaspeti au marcat: Dorobantu Costel in minutul 2, Ghintuiala Ionut in minutul 52, Constantin Cristian in minutul 68, Baranga Vasile in minutele 82, 84.

A.S. Ciocirlia – C.S. II Pestera 1-1 (1-0) – pentru gazde a marcat Simion Cozmin in minutul 45, iar pentru oaspeti a marcat Aunta Eugen in minutul 72.

Dunarea Ostrov – Sacidava Aliman 10-0 (5-0) – au marcat: Barzan Alexandru in minutele 14, 15, 29, 60, 85, Constantin Mihai in minutele 20, 48, 64, Talvan Mihai in minutul 33, Mihalache Ciprian in minutul 55.

Vointa Valul Traian – Progresul Dobromir – jocul nu s-a disputat, echipa Vointa Valul Traian s-a retras din campionat.


Clasament seria SUD

 

 

Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

DUNĂREA OSTROV

11

10

0

1

87

5

30

2

PROGRESUL DOBROMIR

10

8

0

2

38

15

24

3

C.S. II PESTERA

11

7

1

3

46

25

22

4

VOINTA SIMINOC

11

6

3

2

36

20

21

5

A.S. CIOCiRLIA

11

5

4

2

19

14

19

6

VIITORUL COBADIN

11

6

0

5

30

36

18

7

C.S.M. II  VALEA DACILOR

11

5

1

5

25

33

16

8

VOINTA VALUL TRAIAN

11

5

1

5

25

33

16

9

INTER ION CORVIN

11

4

1

6

31

38

13

10

SACIDAVA ALIMAN

11

3

1

7

22

39

10

11

TINERETUL VALEA DACILOR

11

3

1

7

22

45

10

12

TROPHAEUM ADAMCLISI

11

2

3

6

26

53

9

13

MARMURA DELENI

11

2

1

8

11

44

7

14

DANUBIUS II RASOVA

11

2

0

9

18

43

6

 

 Etapa viitoare


       ETAPA a XII-a (14.11.2010)

MARMURA DELENI

A.S. CIOCiRLIA

VIITORUL COBADIN

INTER ION CORVIN

C.S.M. II MEDGIDIA

VOINTA SIMINOC

PROGRESUL DOBROMIR

TINERETUL V.DACILOR

TROPHAEUM ADAMCLISI

VOINTA VALU TRAIAN

DUNĂREA OSTROV

C.S. II PESTERA

SACIDAVA ALIMAN

DANUBIUS II RASOVA

Album foto

  • Articole din editia din data de 9 Noiembrie 2010

  • Proiecte de anvergura in comuna Independenta

    Sport
  • Comuna Pecineaga, partener īn organizarea festivalului “Dobroge, vatra de folclor romānesc”

    Sport
  • Dezvoltare in comuna Albesti

    Sport
  • Proiectul "Casa Verde" la Pecineaga

    Sport
  • Fotbal Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeÅ£ului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771