Fotbal Liga a IV a

9 Noiembrie 2010, Bogdan Chirita

Sport

Rezultate si marcatori

Seria EST
C.S.O. Ovidiu – International Pecineaga 2-3 (0-0) – pentru gazde au marcat: Dulan Robert in minutul 54, Mitris Alex in minutul 62, iar pentru oaspeti au marcat: Ciocanel Bogdan in minutul 73, Olaru Iulian in minutul 76, Florea Petrisor in minutul 80. La juniori: 4-2.
Gloria Albesti – Victoria Cumpana 3-1 (0-1) – pentru gazde au marcat: Filip Stefan in minutul 49, Mocanu Vasile in minutul 66, Rasmerita Irinel in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat Olaru George in minutul 6. La juniori: 2-1.
Portul Constanta – C.S. Agigea 2-3 (2-2) – pentru gazde a marcat Maciuca Marian in minutele 14, 43, iar pentru oaspeti au marcat: Almaghe Alex in minutele 33, 44, Armenca R. Daniel in minutul 80. La juniori: 5-1.
A.S. Cogealac – Sparta Techirghiol 8-1 (4-0) – pentru gazde au marcat: Andrei Ilie in minutul 1, Treznea Ioan in minutul 17, Olar Stefanel in minutele 21, 59, Ruca Anastase in minutele 41, 80, Foamete Adrian in minutele 66, 83, iar pentru oaspeti a marcat Carson Marian in minutul 47. La juniori: 4-2.
C.S. II Eforie – G.S.I.B. Mangalia 2-1. La juniori: 0-6.
Aurora 23 August – Cariocas Constanta 3-0 (2-0) – au marcat: Balteanu Viorel in minutele 15, 63, Caragicu Lucian in minutul 19. La juniori: 2-2.

Clasament liga a IV a seria Est

 

Loc

Echipa

J

V

E

I

GM

GP

Puncte

1

International Pecineaga

14

13

0

1

52

9

39

2

G.S.I.B. Mangalia

14

10

2

2

41

21

32

3

C.S. II Eforie

14

10

1

3

41

22

31

4

C.S. Agigea

14

10

1

3

37

18

31

5

Gloria Albesti

14

9

1

4

40

26

28

6

C.S. Portul Constanta

14

6

3

5

29

21

21

7

Sparta Techirghiol

14

5

2

7

23

38

17

8

A.S. Cogealac

14

4

1

9

31

30

13

9

C.S.O. Ovidiu

14

3

0

11

32

43

9

10

Aurora 23 August

14

3

0

11

12

-58

9

11

Cariocas Constanta

14

2

2

10

19

42

8

12

Victoria Cumpana

14

2

1

11

19

48

7

 

 

Etapa viitoare


               ETAPA a XV-a (13.11.2010)

 

Victoria Cumpana

C.S.O. Ovidiu

C.S. Agigea

Gloria Albesti

Sparta Techirghiol

Portul  Constanta

Cariocas Constanta

A.S. Cogealac

International Pecineaga

C.S. II Eforie

G.S.I.B.Mangalia

Aurora 23 August

 

Seria VEST

Gloria Baneasa – Stiinta Poarta Alba 4-2 (1-2) – pentru gazde au marcat: Cotabita Cristian in minutele 31, 50, Arau Cristian in minutul 55, Oarza Bogdan in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Ripert Brunor in minutele 11, 21. La juniori: 4-0.

Dacia Mircea Voda – A.S. Carvan 4-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Ciobanuc Ionut in minutul 7, Giurgiu Cristian in minutul 49, Voicu Marius in minutul 71, Ciobanu Vasile in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Enache Anghel in minutul 52. La juniori: 9-2.

C.S. Mihail Kogalniceanu – Perla Murfatlar 2-0 (1-0) – au marcat: Bacanu Marius in minutul 29, Ciobanu Ionut in minutul 51. La juniori: 2-6.

Axiopolis Sp. Cernavoda – Sport Prim Oltina 2-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Memet Iozleman in minutele 53, 60, iar pentru oaspeti a marcat Culea mirel in minutul 7. La juniori: 8-0.

Danubius Rasova – C.S. Pestera 0-4 (0-2) – au marcat: Piron Daniel in minutele 15, 67, Moga Adrian in minutul 26, Nedelea Florentin in minutul 84. La juniori: 0-4.


Clasament liga a IV a seria Vest 

 

Loc

Echipa

J

V

E

I

GM

GP

Puncte

1

C.S. Pestera

12

11

1

0

48

7

34

2

A.S. Carvan

13

8

2

3

28

20

26

3

Axiopolis Sport Cernavoda

13

6

6

1

20

16

24

4

Dacia Mircea Voda

12

7

2

3

22

18

23

5

C.S. Mihail Kogalniceanu

13

5

4

4

24

23

19

6

Gloria Baneasa

12

6

0

6

34

25

18

7

Perla Murfatlar

13

5

2

6

30

27

17

8

Stiinta Poarta Alba

13

3

2

8

16

30

11

9

Danubius Rasova

12

3

1

8

13

28

10

10

Sport Prim Oltina

13

2

2

9

14

31

8

11

Carsium Harsova

12

2

0

10

15

39

6

 

 

Etapa viitoare


           ETAPA a XV-a (13.11.2010)

 

A.S. Carvan

Gloria Baneasa

Perla Murfatlar

Dacia Mircea Voda

Sport Prim Oltina

C.S.   M. Kogalniceanu

 C.S. Pestera

Axiopolis Sp.Cernavoda

Carsium Harsova

Danubius Rasova

Stiinta Poarta Alba

C.S.M. Medgidia

Articole din editia din data de 9 Noiembrie 2010

  • Proiecte de anvergura in comuna Independenta

    Sport
  • Comuna Pecineaga, partener īn organizarea festivalului “Dobroge, vatra de folclor romānesc”

    Sport
  • Dezvoltare in comuna Albesti

    Sport
  • Proiectul "Casa Verde" la Pecineaga

    Sport
  • Fotbal Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeÅ£ului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771