Fotbal Judetean

30 Martie 2010, Bogdan Chirita

SportRezultate seria nord
Sprotul Tortoman – Vointa Siminoc 0-2 (0-1) a marcat pentru oaspeti Simiceanu Daniel in minutele 12 si 59
Vointa Valu lui Traian – Viitorul Tirgusor 3-0 (neprezentare)
Viteazul Sinoe Mihai Viteazul – Viitorul Fantanele 1-0 (1-0) a marcat pentru gazde Ciobanu Mircea in minutul 9
Pescarusul Garliciu – Gloria Seimeni 3-2 (2-0) pentru gazde au marcat Draghici Ionel minutul 7 si Raducu Dumitru in minutele 35 si 90, iar pentru oaspeti Coman Ion in minutul 62 si Cosmaga Nicolae in minutul 76
Viitorul Vulturu – Recolta N. Balcescu 1-0 (1-0) – a marcat pentru gazde Strambeanu Romeo in minutul 2
  SC Val Poarta Alba – Sport Club Horia 6-2 (2-0) pentru gazde au marcat Bruna O. Valentin in minutele 8, 50 si 82, Tane Andrei in minutul 32 si Baubec Elvis in minutele 70 si 75, iar pentru oaspeti au marcat Sandu Daniel in minutul 80 si Seitan Gica in minutul 87
Pescarul Ghindaresti – Ulmetum Pantelimon 3-3 (1-1) au marcat pentru gazde Bobac Eugen in minutele 14 si 59, Pamfilov Laurentiu in minutul 53, iar pentru oaspeti au marcat Ghita Viorel in minutul 19 si Olar Stefanel in minutele 58 si 60
Stef Serv Seimeni – Dunarea Topalu 0-3 (Stef Serv s-a retras din campionat)

Rezultate seria est
Unirea Topraisar – C.F.R. Constanta 6-3 (4-2)
au marcat pentru gazde Sandu Claudiu in minutele 4, 23, 75, Ianos Marius in minutele 15 si 47, Calin Mihail in minutul 17, iar pentru oaspeti au marcat Caracostea Ionut in minutul 27, Dumitrache Eugen in minutul 33 si Dumitru Cosmin in minutul 59
Vulturii Cazino Constanta – Viitorul Mereni 4-0 (1-0) au marcat vanghelici Mihai in minutul 32 si Mustafa Ghiocan in minutele 55, 61, 72
Sparta II Techirghiol – Viitorul Cerghezu 2-0 (1-0) au marcat Maftei Nicolae in minutul 40 si Saledin Erduan in minutul 75
Fulgerul Chirnogeni – Gloria II Cotu Vaii 3-2 (1-2) au marcat pentru gazde Gurita Catalin in minutul 25 si Daviduta Gabriel in minutele 57 si 81, iar pentru oaspeti au marcat Stamate Daniel in minutul 13 si Badea Gabriel in minutul 28
Recolta Negru Voda – C.S. Agigea 2-5 (1-0) au marcat pentru gazde Enache Iulian in minutul 23 si Sarbu Cristi in minutul 72, iar pentru oaspeti au marcat Cazacu Marian in minutele 62, Nicolae Marius in minutul 69, Almache Alex minutele 77 si 90, si Tanase Adrian in minutul 90+2
A.S. Baraganu – Avantul Comana 0-5 (0-2) au marcat Tarna Dan in minutele 41 si 55 Dajica Aurel in minutul 43, Sarbulete Nicolae in minutul si Bleortz Claudiu in minutul minutul 78
Luceafarul Amzacea – CS II Eforie 4-4 (3-0) au marcat pentru gazde Cristea Dragos in minutul 1, Saban Ener in minutele 37 si 42, Oprea Ionut in minutul 83, iar pentru oaspeti au marcat Mili Bairan in minutul 65, Gospodin Stefan in minutele 72 si 81, Dragomir Radu in minutul 83

Rezultate seria Sud
Sacidava Aliman – C.S.S. Medgidia 4-1 (2-1) au marcat pentru gazde Rizea Marian in minutele 30 si 33, Agapov Claudiu in minutul 71, Topalu Nicole in minutul 81, iar pentru gazde a marcat Calu Serion in minutul 1
A.S. Ciocarlia – Progresul Dobromir 0-1 (0-0) a marcat Ismail S. in minutul 65.
Elif Fantana Mare – A.S. Carvan 1-6 (0-3) a marcat pentru gazde Iusein Ghiursel in minutul 46, iar pentru oaspeti au marcat Sarbu Ion in minutul 21, Salim Sanetin in minutele 28, 34, Macasoi Vasile in minutele 84, 87 si Stan Gabriel in minutul 89.
Viitorul Cobadin – Danubius Rasova-Ostrov 1-3 (1-1) a marcat pentru gazde Leonte Aurelin in minutul 12, iar pentru oaspeti au marcat Oprea Aurelian in minutele 5, 69, Caciulan Daniel in minutul 78.
Marmura Deleni – A.S. Independenta 6-0 (3-0) a marcat Dan Claudiu in minutele 20, 23, 35, 71, 83, 90.
Trophaeum Adamclisi – Inter Ion Corvin 1-0 (0-0) a marcat Floca Lucian in minutul 85.
C.S. II Pestera – CSM II Valea Dacilor 6-0 (1-0) au marcat David Ionut in minutul 7, Chiru Ionut in minutele 51, 52, 53, Vieru Ionut in minutul 61, Liahu Florin in minutul 68.

Articole din editia din data de 30 Martie 2010

• Primaria Deleni a achizitionat pubelele pentru colectarea selectiva a deseurilor

• La Adamclisi, se va ţnfiinta un liceu

• Proiect de regularizare a pÔrÔului Chiciu

• Un mediu mai curat si colectare selectiva la Oltina!

• La Baneasa institutiile publice vor fi ţncalzite cu energie verde

• Mihaela Albu, juc─âtoare legitimat─â la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Na╚Ťionale de Volei Feminin. Juc─âtoarea din Medgidia poart─â tricoul cu num─ârul 6

• Valentin Dumitric─â, portarul ╚Öi totodat─â pre╚Öedintele sec╚Ťiei de fotbal C.S. Medgidia convocat ├«n echipa na╚Ťional─â de fotbal pe plaj─â la Jocurile Olimpice Europene