Campionatul judetean de fotbal

23 Martie 2010, Bogdan Chirita

SportRezultate Seria Est
C.F.R. Constanta 2-1 Luceafarul Amzacea (la pauza 1-1) – pentru gazde au marcat: Rusu Calin in minutul 30 si Serban Alex in minutul 59, iar pentru oaspeti a marcat Duda Cristian in minutul 25.

Viitorul Mereni 2-1 Unirea Topraisar (la pauza 0-1) – pentru gazde au marcat: Costea Cristian in minutul 72 (autogol) si Slabu Paul in minutul 76, iar pentru oaspeti a marcat Iordachi Daniel in minutul 14.

Viitorul Cerchezu 1-2 Vulturii Cazino Constanta (la pauza 0-2) – pentru gazde a marcat Ciobanasu Florin in minutul 86, iar pentru oaspeti au marcat Chichim Nicusor in minutul 19 si Larie Petre in minutul 31.

Gloria II Cotu Vaii 0-1 Sparta II Techirghiol (la pauza 0-0) – a marcat Beldiman Ionut in minutul 70.
C.S.M. Agigea 12-0 Fulgerul Chirnogeni (la pauza 9-0) – au marcat: Almaghe Alex in minutele 3, 24, 38, Cazacu Marian in minutele 7, 10, 37, Nicolae Marius in minutul 16, Mitran Cristian in minutele 35, 50, Miron Viorel in minutele 58, 70, 79.

Avantul Comana 1-3 Recolta Negru Voda (la pauza 0-0) – pentru gazde a marcat Sali Denis in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Sarboiu Cristi in minutul 47, Baicu Radu in minutul 84, Schiopu Ion in minutul 87.

C.S. II Eforie 14-0 A.S. Baraganu (la pauza 5-0) – au marcat: Chehaia Marian in minutele 3,56, Nedelea Florentin in minutele 33, 75, Gerea Marius in minutele 28, 76, Mili Bairam in minutele 35, 67, 74, Della Claudiu in minutul 37, Baschir Alberty in minutele 50, 66, 80 si Manea Marian in minutul 58.

Rezultate Seria Nord
Sportul Tortoman 3-3 Vointa Valu lui Traian (la pauza 1-1) – pentru gazde au marcat: Raducu Alin in minutul 22, Ene Marius in minutul 83, Goreac Ionut in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Curt Lucian in minutul 36, Ivan Catalin in minutele 67,73.

Viitorul Targusor 1-0 Viteazul Sinoe Mihai Viteazu (la pauza 1-0) – a marcat Dancila Vlad in minutul 30.
Viitorul Fantanele 2-3 Pescarusul Garliciu (la pauza 1-0) – pentru gazde au marcat: Berlea Valentin in minutul 4, Radu Madalin in minutul 74, iar pentru oaspeti au marcat: Draghici Ionel in minutele 72, 89, Dobre Emanuel in minutul 83.

Gloria Seimeni 3-0 Viitorul Vulturu (la pauza 2-0) – au marcat: Ilie Vasile in minutul 19, Serban Nicolae in minutul 27 si Florea Gabriel in minutul 59.

Recolta Nicolae Balcescu 3-2 SC VAL Poarta Alba (la pauza 3-1) – pentru gazde a marcat Petrea Silviu in minutele 20, 22, 32, iar pentru oaspeti au marcat: Soare Cosmin in minutul 24, Oprea Dumitru in minutul 65.

Dunaris Topalu 2-2 Pescarul Ghindaresti (la pauza 1-1) – pentru gazde au marcat: Ion Gelu in minutul 38, Neacsu Ionut in minutul 56, iar pentru oaspeti au marcat: Constantin Nicolae in minutul 8, Simion Stefan in minutul 54.

Vointa Siminoc 2-0 Ulmetum Pantelimon (la pauza 1-0) – au marcat: Burcea Flavius in minutul 39, Bican Nicolae in minutul 62.

Sport Club Horia 3-0 Stef Serv Seimeni – echipa retrasa din clasament.

Rezultate Seria Sud
C.S.S Medgidia 1-2 C.S. II Pestera (la pauza 0-1) – pentru gazde a marcat Mihai Dragos in minutul 49, iar pentru oaspeti au marcat: Vieru Ionut in minutul 41, Pavel Claudiu in minutul 87.

Progresul Dobromir 1-3 Sacidava Aliman
(la pauza 0-0) – pentru gazde a marcat Arif Sezghin in minutul 51, iar pentru oaspeti au marcat: Gheorghe Ionut in minutele 55, 76, Titire Ovidiu in minutul 86 (autogol).

A.S. Carvan 3-0 A.S. Ciocarlia
– neprezentare

Danubius Rasova Ostrov 9-0 Elif Fantana Mare
(la pauza 5-0) – au marcat: Constantin Mihai in minutul 11, Oprea Aurelian in minutul 14, Baraitaru Claudiu in minutul 19, Badescu Mihai in minutele 41, 72, Caciulan Daniel in minutele 44, 66, 76, Temir Eruin in minurul 90 (autogol).

A.S. Independenta 0-3 Viitorul Cobadin (la pauza 0-1) – au marcat: Pacuraru Aurel in minutul 44, Burlacu Daniel in minutul 66, Leonte Aurelian in minutul 74.

Inter Ion Corvin 4-2 Marmura Deleni (la pauza 3-1) – pentru gazde au marcat: Cretu Traian in minutele 2, 19, Stan Ion Calin in minutele 4, 84, iar pentru oaspeti a marcat Dinu Florin in minutele 14, 90.

C.S.M Valea Dacilor 5-1 Trophaeum Adamclisi (la pauza 2-0) – pentru gazde au marcat: Tudose Andrei in minutele 21, 85, Diaconu Alexandru in minutul 35, Bodilcu Florin in minutul 48, Dumitru Ionut in minutul 59, iar pentru oaspeti a marcat Baranga Andrei in minutul 52.