Rezultate normale in ultima etapa disputata in acest an, in Liga a 4-a.

18 Decembrie 2009, Bogdan Chirita

SportDunarea Ostrov si CS Pestea isi impart prima pozitie in clasament cu 3 etape inainte de finalul campionatului Ligii a 4 a, seria Vest. Sport Prim Oltina a realizat scorul etapei seie vest in devavoarea celor de la Perla Merfatlar. Victoria Cumpana a zdrobit pe Viitorul Pecineaga cu 7-0, scorul la pauza fiind de 4-0. G.S.I.B. Mangalia ramane lider indiscutabil al serie Est si dupa acesta etapa, pastrand avansul de 5 puncte fata de urmatoarea clasata C.S.O. Ovidiu. Seria ESTAurora 23 August 0-4 Portul Constanta (au marcat: Padu Razvan in minutul 3, Patache Marius in minutul 20, Birzan Alexandru in minutele 75,84); la juniori 0-4.Farul Tuzla 0-3 G.S.I.B. Mangalia (au marcat Dimoftei Emilian in minutele 30, 83, Ilie Ionut in minutul 33); la juniori 0-3 (lipsa asistenta medicala).infratirea Cogealac 1-5 Cariocas Constanta (pentru gazde a marcat Butcaru Stelian in minutul 9, pentru oaspeti au marcat Pripoi Iancu in minutul 22, Papazicu Niculaie in minutul 25, Barba Valentin in minutul 45, Nega Costin in minutul 59, Bariz Robert in minutul 79); la juniori 0-1.Elpis Constanta 3-0 Sparta Techirghiol (au marcat Voicu Sica in minutul 7, Anghel Petrica in minutul 31, Giurgiu Cristian in minutul 83); la juniori 8-0.C.S.O. Ovidiu 1-0 Gloria Albesti (a marcat Agafitei Catalin in minutul 41); la juniori meciul a fost amanat.Victoria Cumpana 7-0 Viitorul Pecineaga (au marcat Luca Augustin in minutul 11, Nicolai Claudiu in minutul 14, Dumitru Valentin in minutul 35, Merla Adelin in minutul 37, Olaru George in minutele 49, 75, 86); la juniori 2-4.Seria VESTGloria Baneasa 1-4 Dunarea Ostrov (pentru gazde a marcat Ceti Cristian in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat Constantin Mihai in minutul 9, Oprea Aurelian in minutul 40, Magureanu Ionut in minutele 76, 83); la juniori 2-1.Axiopolis Sp. Cernavoda 2-0 Dacia Mircea Voda (a marcat Olah Constantin in minutele 24, 61); la juniori 5-2.C.S. Pestera 2-0 Stiinta Poarta Alba (au marcat Normambet Dogan in minutul 18, Mitu Claudiu in minutul 35); la juniori 0-2.Dunarea Ciobanu 1-1 Carsium Harsova (pentru gazde a marcat Culea Dumitru in minutul 11 iar pentru oapeti a marcat Calcan Lucian in minutul 79); la juniori 0-4.Viitorul Nisipari 1-0 C.S. M. Kogalniceanu (a marcat Cartoafa Mihai in minutul 47); la juniori 1-8.Sport Prim Oltina 5-2 Perla Murfatlar (pentru gazde au marcat Ghergic Iulian in minutul 35, Constantin Ionut in minutul 45, Placinta Gabriel in minutul 53, Ionita Mircea in minutele 73, 84, iar pentru oaspeti au marcat Manoliu Cristian in minutul 58, Pascal Georgian in minutul 68); la juniori 1-4.