Liderii celor 3 serii raman neschimbati si dupa etepa a 13 - a

12 Noiembrie 2009, Bogdan Chirita

SportVointa Valul lui Traian a invins cu emotii la ultima clasata Viitorul Vulturu printr-un autogol marcat de Berdila in minutul 90! Era o sansa pentru cei de la Viitorul sa castige primul punct din acest campionat, dar au clacat la pana la ultimul fluier al arbitrului. Sportul Tortoman a pierdut cu 2-3 la Ciocarlia in meciul cu Poarta Alba, dupa ce au condus cu 2-1 la pauza. in a doua repreza Sportul a avut 2 eliminari, iar Val Poarta Alba a marcat golul victoriei pe final.in seria est Gloria II Cotu Vaii nu s-a prezentat la meciul de pe teren propriu impotriva celor de la Vulturi Cazino Constanta, iar acelasi lucru s-a intamplat si in seria Vest unde Echipa gazda Progresul Dobromir nu s-a prezentat la meciul de acasa impotriva celor de la CSM Valea DacilorSeria Nord rezultate etapa a 13-a din 15 Noiembrie Vointa Simonoc Sport Club Horia 3-0 (neprezentare oaspeti); Dunaris Topalu Recolta N. Balcescu 2-1 (au marcat pentru gazde: Ion George in minutul 18 si Olteanu Marius in minutul 83, iar pentru oaspeti a marcat Poliac Danut in minutul 10); Ulmetum Pantelimon Gloria Seimeni 3-1 (au marcat pentru gazde: Oancea Cosmin in minutul 60, Iacob Ionel in minutul 85, Toma Nicu in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Toma Eugen in minutul 63); Pescarul Ghindaresti Viitorul Fantanele 4-1 (au marcat pentru gazde: Nicolai Romica in minutul 5, Platon Anatoli in minutul 17, Iacob Florin in minutul 71, Boboc Nicolae in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Neatu Tudorel in minutul 10); Stef Serv Seimeni Viitorul Targusor 2-2 (au marcat pentru gazde: Toth Madalin in minutul 77 si Uzunu Alexandru in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Manea Gabriel in minutul 33 si Andronache Bogdan in minutul 38); SC Val Poarta Alba Sportul Tortoman 3-2 (au marcat pentru gazde: Agavriloaie Robert in minutul 17, Lupusoru Liviu in minutul 70, Gafu Gabriel in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Vasile Marcel in minutul 5 si Agavriloaiei Florin in minutul 23); Viitorul Vulturu Vointa Valu Traian 2-3 (a marcat pentru gazde: Berdila Costel in minutele 38,70, iar pentru oaspeti au marcat: Astanei Ionut in minutele 2, 15 si Berdila Florin autogol in minutul 90); Pescarusul Garliciu Vit.-Sinoe M. Viteazu 5-5 (au marcat pentru gazde: Draghici Ionel in minutele 15,23,30,75 si Baba George in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Dionisei Cristian in minutul 6, Manole Marian in minutul 16, Butan Marius autogol in minutul 60, Ciobanu Marian in minutul 68, Hanu Marius in minutul 88).Seria Est rezultate etapa a 13-a din 15 NoiembrieViitorul Mereni C.F.R. Constanta 4-3 (au marcat pentru gazde: Strambu Dumitru in minutul 7, Ciobanu Gheorghe in minutul 20, Soceanu Razvan in minutele 75,77, iar pentru oaspeti au marcat: Bododel Florin in minutul 13 si Chihaia Mihai in minutele 23,65); Viitorul Cerchezu Unirea Topraisar 4-4 (au marcat pentru gazde: Badea Marian in minutul 24, Bliort Petrica in minutele 31, 49, Popa Nicolae in minutul 72, iar pentru oaspeti au marcat: Ianos Marius in minutul 8 si Sandu Gabriel in minutele 61, 74, 82); Gloria II Cotu Vaii Vulturii Cazino 0-3 (neprezentare gazde); C.S. Agigea Sparta II Techirghiol 3-0 (Miron Costin in minutul 5, Nicolae Marius in minutul 15, Gerchereanu Constantin in minutul 25); Avantul Comana Fulgerul Chirnogeni 1-0 (Tarna Dan in minutul 66); C.S. II Eforie Recolta Negru Voda 3-0 (neprezentare oaspeti); A.S. Baraganu Luceafarul Amzacea 1-3 (a marcat pentru gazde Molnar M. in minutul 41, iar pentru oaspeti a marcat Trusescu Ionut in minutele 34, 75,80).Seria Sud rezultate etapa a 13-a din 15 NoiembrieProgresul Dobromir C.S.S. Medgidia 0-3 (neprezentare gazde); A.S. Carvan Sacidava Aliman meci amanat; Danubius Rasova A.S. Ciocarlia 1-0 (Nedelcu Catalin in minutul 36); A.S. Independenta Elif Fantana Mare 3-2; Inter Ion Corvin Viitorul Cobadin 0-2 (Fantanaru Alexandru in minutul 8 si Leonte Adrian in minutul 81); C.S.M. II Valea Dacilor -Marmura Deleni 4-1 (au marcat pentru gazde: Budicu Florin in minutul 25, Tudose Andrei in minutul 52, Geafar Iuncel in minutul 85, Grecu Iulian in minutul 90+2, iar pentru oaspeti a marcat Decu Ciprian); Trophaeum Adamclisi C.S. II Pestera 1-1 (a marcat pentru gazde Baranga Vasile in minutul 17 iar pentru oaspeti a marcat Spataru Corneliu in minutul 66). Seria Nord Etapa Viitoare 21 Noiembrie 2009Sport Club Horia Dunaris TopaluRecolta N. Balcescu Ulmetum PantelimonGloria Seimeni Pescarul GhindarestiViitorul Fantanele Stef Serv SeimeniViitorul Targusor SC Val Poarta AlbaSportul Tortoman Viitorul VulturuVointa Valu Traian Pescarusul GarliciuVointa Siminoc Vit.-Sinoe M. Viteazu