Proiecte locale viabile in comuna Girliciu

9 Octombrie 2009, Ghiulseren Abduraman

Administratie localaAdministratia locala din Girliciu a depus un proiect integrat pe masura 3.2.2 ce include modernizarea drumurilor de interes local (9,3 km), reparatii la Caminul Cultural si sediul administrativ si construirea unui centru after-school in comuna. &Este un proiect care s-a realizat printr-o munca titanica si nadajduim ca rezultatul sa fie pe masura. Lucrarea de asfaltare a a 9,3 km la nivelul comunei noastre este una extraordinara si absolut necesara pentru comuna noastra pentru ca pe timp de ploaie drumurile devin practic impracticabile fiind greu accesibile populatiei”, a declarat primarul comunei Girliciu Constantin Cimpoiasu.Proiectul a fost declarat foarte bun de catre reprezentantii SAPARD care s-au deplasat in teritoriu pentru a-l analiza. Un alt proiect demarat la Girliciu este infiintarea unui parc in comuna. &Proiectul imbunatatirea calitatii mediului prin infiintarea unui parc este bine structurat si are o valoare de 6 miliarde de lei vechi, care speram sa il finalizam pana in toamna anului 2010”, a declarat Cimpoiasu. Parcul va avea o suprafata totala de 10.000 de metri patrati.

Articole din editia din data de 9 Octombrie 2009

 • Cainii fara stapan, motiv de scandal intre primar si opozitie la Medgidia

  Administratie locala
 • Crescatorii de bovine din Topalu sunt sprijiniti de autoritatile locale

  Administratie locala
 • Ziua comunei Cobadin, sarbatoare de suflet

  Administratie locala
 • Spatii verzi si farmacie in comuna Tortoman

  Administratie locala
 • Activitate culturala deosebita in comuna Vulturu

  Administratie locala
 • Articole din aceeasi categorie

 • Ședința ordinară a lunii octombrie, desfășurată în municipiul Medgidia

  Administratie locala
 • Amenajare stadion și bază sportivă în Tuzla

  Administratie locala
 • Strada Școlii și strada Bisericii din localitatea Răzoarele vor fi asfalate

  Administratie locala
 • Toamnă bogată în lucrări la Cobadin

  Administratie locala
 • Construire pasarelă pietonală în Peștera

  Administratie locala
 • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
  Tel / fax: 0241810404
  Mobil: 0722721771