Centrale termice in scoli si drumuri reabilitate la Ciocarlia

2 Octombrie 2009, Ghiulseren Abduraman

Administratie localain satele arondate comunei Ciocarlia se afla in plina desfasurare programul Consiliului Judetean Constanta (CJC) de scoatere a ulitelor din noroi. Primarul comunei Traian Dragomir a declarat ca in prezent Regia Autonoma Judeteana Drumuri si Poduri Constanta executa lucrari de modernizare a ulitelor din localitatea Ciocarlia de Jos. &in perioada urmatoare vom reabilita si drumurile din Ciocarlia de Sus. Astfel vom incheia o portiune de 6 km de drum si vom finaliza programul &Pietruirea drumurilor de pamant” initiat de Consiliul Judetean Constanta”, a precizat Dragomir. Valorea investitiei este de 5 miliarde si a fost realizata cu sprijinul financiar al Consiliului Judetean si al Consiliului Local Ciocarlia. &Nu mai exista drumuri de pamant in comuna noastra si putem spune ca programul demarat de CJC este incheiat cu succes in Ciocarlia. Multumim presedintelui CJC, Nicusor Constantinescu pentru sustinerea oferita in cadrul acestui proiect de o importanta vitala pentru comuna noastra” a mai spus edilul. O alta investitie locala a administratiei din Ciocarlia este achizitionarea de centrale termice la cele trei institutii de invatamant de pe raza comunei. & Va fi primul an scolar in care unitatile de invatamant vor avea un sistem de incalzire nou si eficient. Pana in present, unitatile scolare aveau un sistem de incalzire cu sobe. La unele scoli am achizitionat atat centrale termice cat si convectori electrici, a concluzionat primarul comunei Ciocarlia Traian Dragomir.

Articole din editia din data de 2 Octombrie 2009

 • Balacareala pe bani publici la Consiliul Local Medgidia

  Administratie locala
 • Vesmintele Sfintei Cuvioase Parascheva au ajuns la Cumpana

  Administratie locala
 • Centrale termice in scoli si drumuri reabilitate la Ciocarlia

  Administratie locala
 • Cupa "Marii Negre" la fotbal, la cea de-a doua editie

  Administratie locala
 • Etapa a 6-a in Campionatul Judetean de fotbal

  Administratie locala
 • Articole din aceeasi categorie

 • Primăria Medgidia va amenaja un parc public in zona de nord a municipiului

  Administratie locala
 • Pași importanți pentru realizarea proiectului de asfaltare a drumurilor din Vulturu

  Administratie locala
 • Lucrări la rețeaua de alimentare cu apă a comunei Bărăganu

  Administratie locala
 • Demersuri pentru construire sală de sport în Cerchezu

  Administratie locala
 • Stadionul din localitatea Negru Vodă în proces de reabilitare

  Administratie locala
 • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
  Tel / fax: 0241810404
  Mobil: 0722721771