Primari castigatori din primul tur de scrutin

6 Iunie 2008, Bogdan Chirita

Administratie locala23 AUGUST - Mugur Mitrana (PD-L)
ADAMCLISI - Emilian Burcea (PSD)
AMZACEA - Radu Constantin (PSD)
CERCHEZU - Ion Constantinescu (PSD)
CHIRNOGENI - Gheorghe Manta (PSD)
CIOCaRLIA - Traian Dragomir (PSD)
COGEALAC - Cati Hristu (PNT-CD)
CONSTANTA - Radu Mazare (PSD)
CORBU - Marian Galbinasu (PNL)
COSTINESTI - Traian Cristea (PD-L)
CRUCEA - Gheorghe Frigioi (PSD)
CUMPANA - Mariana Gaju (PSD)
DOBROMIR - Iusein Visel (PSD)
DUMBRAVENI - Gheorghe Cenusa (PSD)
FaNTaNELE - Gheorghe Popescu (PSD)
GaRLICIU - Constantin Cimpoias (PSD)
HORIA - Matei Viorica (PD-L)
ION CORVIN - Dumitru Nedea (PD-L)
ISTRIA - Ioan Herdean (PNL)
LIMANU - Nicolae Urdea (PNL)
LIPNITA - Florin Georgel Onescu (PSD)
MEDGIDIA - Marian Iordache (PNL)
MIHAI VITEAZU - Gheorghe Grameni (PNL)
MIHAIL KOGALNICEANU - Valer Iosif Muresan (PSD)
MIRCEA VODA - Dumitru Dedu (PSD)
OLTINA - Gheorghe Chirciu (PNL)
OSTROV - Niculae Dragomir (PSD)
OVIDIU - Dumitru Bocai (PD-L)
PANTELIMON - Vasile Neicu (PSD)
PESTERA - Valentin Vrabie (PSD)
POARTA ALBA - Vasile Delicoti (PD-L)
SALIGNY - Gabriel Tatulescu (PSD)
SARAIU - Vasile Bajan (PSD)
SACELE - Ion Oprea (PNL)
SEIMENI - Lucian Blaj (PNL)
SILISTEA - Mihai Soare (PSD)
TOPALU - Gheorghe Murat (PSD)
TOPRAISAR - Gheorghe Stelian (PSD)
VALU LUI TRAIAN - Florin Mitroi (PD-L)
Candidati intrati in turul doi:
AGIGEA - Cristian Carjaliu (PSD) Ion Ionita (PD-L)
ALBESTI - Gheorghe Moldovan (PD-L) Marian Gascan (PSD)
ALIMAN - Gheorghe Topalu (PSD) Valentin Sivriu (PNL)
BANEASA - Gelu Iordache (PSD) Ion Marin (PNL)
BARAGANU - Constantin Bentea (PSD) Lucian Vrajoiu (PNL) CASTELU - Nicolae Anghel (PD-L) Paraschiva Mocanasu (PSD)
CERNAVODA - Gheorghe Hansa (PNL) Mariana Mircea (PSD)
CIOBANU - Ioan Suciu (PSD) Tudorel Murgu (PNG-CD)
COBADIN - Cristian Telehoi (PSD) Gheorghe Dalea (PNL)
COMANA - Antoneta Mandrescu (PSD) Adam Ion (PNL)
CUZA VODA - Eugen Dumitru (PSD) Gheorghe Banu (PARTIDA ROMILOR)
DELENI - Marian Dan (PSD) Anica Dan (PD-L)
EFORIE - Ovidiu Brailoiu (PSD) Gigi Chiru (PD-L)
GHINDARESTI - Vasile Gavrila (PSD) Vasile Simion (PD-L) GRADINA - Gabriel Iacobici (PSD) Ion Melcea (PNL)
HaRSOVA - Ionel Chirita (PNL) Tudor Nadrag (PD-L)
INDEPENDENTA - Nicolae Juncu (PD-L) Cristea Gascan (PSD)
LUMINA - Dumitru Chiru (PSD) Gheorghe Besliu (PD-L)
MANGALIA - Claudiu Tusac (PSD) Zanfir Iorgus (PD-L)
MERENI - Dumitru Chiriac (PNL) Dumitru Gurita (PD-L)
MURFATLAR - Gheorghe Cojocaru (PD-L) Ion Vladoi (PNL)
NAVODARI - Nicolae Matei (PSD) Tudorel Calapod (PD-L)
NEGRU VODA - Ion Nicolin (PSD) Stefan Chirica (PD-L)
NICOLAE BALCESCU Paul Mocanu (PSD) Viorel Balan (PD-L)
PECINEAGA - Niculae Stan (PSD) Lili Paslaru (UPSC)
RASOVA - Mihalache Neamtu (PD-L) Danut Mocanu (PSD)
TaRGUSOR - Iulian Barsan (PSD) Zevedeiu Tanasescu (PNL)
TECHIRGHIOL - Adrian Stan (PNL) Constantin Florea (PD-L)
TORTOMAN - Gheorghe Panait (PSD) Lucian Chitic (PER)
TUZLA - Constantin Micu (PSD) Marian Saracila (PNL)
VULTURU - Constantin Boc (PSD) Neculae Berbec (PNT-CD)

Album foto

  • Articole din editia din data de 6 Iunie 2008

  • Mihai Soare incurajeaza activitatile sportive

    Administratie locala
  • Lucian Blaj: "Continuam proiectele incepute!"

    Administratie locala
  • Gabriel Tatulescu, primarul localitatii Saligny

    Administratie locala
  • Dezvoltare turistica in Rasova

    Administratie locala
  • Primari castigatori din primul tur de scrutin

    Administratie locala
  • Articole din aceeasi categorie

  • Ședința ordinară a lunii octombrie, desfășurată în municipiul Medgidia

    Administratie locala
  • Amenajare stadion și bază sportivă în Tuzla

    Administratie locala
  • Strada Școlii și strada Bisericii din localitatea Răzoarele vor fi asfalate

    Administratie locala
  • Toamnă bogată în lucrări la Cobadin

    Administratie locala
  • Construire pasarelă pietonală în Peștera

    Administratie locala
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771