Costel Armasescu investit in functia de primar al comunei Pantelimon

6 Decembrie 2017, Mirela Ionita

Administratie locala

In data de 24 noiembrie 2017, la ora 14:00 in sala de sedinte a Consiliului Local, a avut loc investirea in functie a noului primar al comunei Pantelimon, Costel Armasescu.


In cadrul sedintei extraordinare din 24 noiembrie 2017, organizata pentru investirea noului primar al comunei Pantelimon au fost prezenti: judecatorul de la Judecatoria Harsova, consilierii locali, viceprimarul comunei, Gheorghe Martinescu, colegi de la Partidul National Liberal, simpatizanti, localnici care si-au exprimat dorinta de a participa la acest eveniment.
"Jur sa respect Constitutia si legile tarii si sa fac, cu buna-credinta, tot ceea ce sta in puterile si priceperea mea pentru binele locuitorilor comunei Pantelimon. Asa sa-mi ajute Dumnezeu!", a fost juramantul depus de noul primar al comunei Pantelimon, Costel Armasescu.
Edilul comunei Pantelimon a mentionat ca va continua toate proiectele bune incepute in comuna si va demara proiecte noi care sa aduca prosperitate atat acestui loc cat si cetatenilor. Proiectele vechi, precum asfaltarea drumurilor din comuna Pantelimon si extinderea sediului primariei, nu s-au oprit ci se continua, iar prin programul National de Dezvoltare Locala 3, noul primar al comunei Pantelimon va atrage fonduri pentru noi proiecte ce vor avea menirea de a dezvolta aceasta comuna.
Costel Armasescu, edilul comunei Pantelimon a mentionat faptul ca se bazeaza si se ghideaza dupa urmatoarele principii: lucrari si servicii de calitate, comunicare, transparenta si legalitate.
"In comuna Pantelimon va exista doar o singura echipa-echipa Pantelimon. Viceprimarul comunei ramane Gheorghe Martinescu si imi doresc sa fim uniti, sa muncim si sa avem cu totii acelasi scop, de a dezvolta comuna Pantelimon. <> este sloganul dupa care ne ghidam", a declarat Costel Armasescu, edilul comunei Pantelimon.
La 15 zile de la aceasta sedinta extraordinara va urma organizarea sedintei ordinare a lunii decembrie.
In ziua de 1 Decembrie, de Ziua Nationala a Romaniei, la ora 11:00, edilul Costel Armasescu a invitat toti locuitorii comunei Pantelimon la biserica din Pantelimonul de Sus, unde a avut loc depunerea de coroane si un "Te Deum" in cinstea eroilor cazuti pentru intregirea neamului.
"Este un moment foarte potrivit sa ne strangem impreuna, indiferent de tot ce a fost pana acum si sa incepem reconstructia comunitatii noastre. Asa ca va astept pe toti, oameni buni, sa fiti alaturi de mine si de echipa de consilieri a comunei noastre si sa dam un semnal puternic de unitate", a fost mesajul prin care edilul comunei Pantelimon i-a invitat pe cetateni sa marcheze impreuna Ziua Nationala a Romaniei.

Album foto

 • Articole din editia din data de 6 Decembrie 2017

 • La multi ani Romania, la multi ani romani!

  Administratie locala
 • Sarbatori de poveste pentru elevii din comuna Vulturu

  Administratie locala
 • Comemorarea eroilor de 1 Decembrie in comuna Vulturu

  Administratie locala
 • Costel Armasescu investit in functia de primar al comunei Pantelimon

  Administratie locala
 • Hramului bisericii "Sfanta Mare Mucenita Ecaterina" din comuna Tuzla

  Administratie locala
 • Articole din aceeasi categorie

 • Ședința ordinară a lunii octombrie, desfășurată în municipiul Medgidia

  Administratie locala
 • Amenajare stadion și bază sportivă în Tuzla

  Administratie locala
 • Strada Școlii și strada Bisericii din localitatea Răzoarele vor fi asfalate

  Administratie locala
 • Toamnă bogată în lucrări la Cobadin

  Administratie locala
 • Construire pasarelă pietonală în Peștera

  Administratie locala
 • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
  Tel / fax: 0241810404
  Mobil: 0722721771