Campionatul Judetean de Fotbal

29 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria Nord

Gloria Seimeni - Pescarusul Garliciu 3-0 - au marcat: Ilie Ionut in minutul 3, Stanciu Gabriel in minutul 19, Ilie Vasile in minutul 27. Echipa Pescarusul Garliciu s-a retras de pe teren in minutul 27.
Pescarul Ghindaresti - Viitorul Tirgusor 3-0 (2-0) - au marcat: Pamfilov Laurentiu in minutul 35, Nicolai Romica in minutul 43, Pandele Mihai in minutul 55.
Dacia Mircea Voda - Steaua Sperantei Silistea 5-0 (1-0) - au marcat: Rusu Bogdan in minutul 34, Tipel Stefan in minutul 49, Vasile Marcel in minutul 74, Ciobanuc Ionut in minutul 81, Ciobanu Vasile in minutul 90.
Dunarea Ciobanu - Ulmetum Pantelimon 8-2 (6-1) - pentru gazd au marcat: Lungu Gabriel in minutele 9, 17, 32, Mihai Constantin in minutele 35, 56, Culea Dumitru in minutele 36, 43, Movila Gheorghe in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Butuman Ciprian in minutul 27, Cernica Cosmin in minutul 49.
Victoria Pantelimon - Viitorul Fantanele 2-3 (2-2) - pentru gazde au marcat: Alistar Mhaita in minutul 4, Stroie Ion in minutul 9, iar pentru oaspeti au marcat: Nicola Alin in minutul 16, Mirancea Ion in minutul 35, Tudosie Gheorghe in minutul 56.
Sportul Tortoman - Vointa Sacele 5-4 (2-1) - pentru gazde au marcat: Mart Gheorghe in minutele 44, 63, Vintea Ionut in minutul 45+3, Strujac Ionut in mnutele 58, 70, iar pentru oaspeti au marcat: Taranu Valentin in minutele 21, 77, 88, Lazar Danut in minutul 83.

Seria Est

Fulgerul Chirnogeni - Viitorul Mereni 3-2 (1-2) - pentru gazde au marcat: Stanga Ionut in mnutul 22, Dragomir Cristu in minutul 70, Daviduta Gabriel in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Novac Adrian in mnutul 20, Ifrosa Marius in minutul 38.
Gloria Albesti - Oil Terminal Constanta 1-1 (1-1) - pentru gazde a marcat Naidin Andrei in minutul 39, iar pentru oaspeti a marcat Rizea Aleandru in minutul 23.
Avantul Comana - Luceafarul Amzacea 4-3 (3-1) - pentru gazde au marcat: Ciocan Ionut in minutele 8, 19, Vladulescu Leonard in minutul 38, Ursu Cristian in minutul 56, iar pentru oaspeti au marcat: Perjan Gabriel in minutul 25, Vasile Gabriel in mnutul 48, Banica Mihai in minutul 73.
C.S. II Agigea - A.S. Baraganu 4-1 (0-0) - pentru gazde a marcat Nita Daniel in minutele 50, 68, 85, 90, iar pentru oaspeti a marcat Trusescu Ionut in minutul 46. Echipa A.S. Baraganu a depus contestatie.
Scoala Fotbal Mangalia - Viitorul Pecineaga 3-0 (1-0) - au marcat: Bugu Alexandru in mnutele 15, 81, Vaduva ionut in minutul 75.
Atletic 2 Mai - Viitorul Cobadin 4-0 (1-0) - au marcat: Ioja Daniel in minutul 36, Staicu Mircea in minutul 54, Gale Iulian in minutul 80, Tamplaru Alexandru in minutul 82.

Seria Sud

Marmura Deleni - Vointa Cochirleni 4-0 (2-0) - au marcat: Codreanu MArian in minutele 22, 65, Horga Iulian in minutul 33, Decu Ciprian in minutul 85.
Danubius Rasova - Trophaeum Adamclisi 5-1 (0-0) - pentru gazde au marcat: Neda Catalin in minutul 47, Olah Constantin in minutele 61, 73, Andreescu Gheorghe in minutul 67, Dane Aurelian in minutul 81, iar pentru oaspeti a marcat Dadac Ionut in minutul 56.
Vointa Siminoc - Gloria II Baneasa 4-4 (3-2) - pentru gazde au marcat: Chirita Iulian in minutele 26, 45+1, Siminiceanu Daniel in minutul 38, Spataru Claudiu in mnutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Lucachi Mihai in minutul 9, Sandu George in minutul 24, Ceti Cristian in minutele 52, 85.
Dunarea Ostrov - Tineretul Valea Dacilor 8-0 (4-0) - au marcat: Oprea Aurelian in minutul 11, Constantin Mihai in minutele 15, 35, Iordan Cristian in mnutele 32, 70, Filip Stefan in minutul 69, Barzan Alexandru in minutele 72, 87.
Sport Prim Oltina - A.S. Independenta 5-1 (2-1) - pentru gazde au marcat: Baboia Florin in mnututele 9, 83, Rospa Paul in minutul 19, Placinta Marian in minutul 67, Ghergic Iulian in minutul 88, iar pentru oaspeti a marcat Geana Vasilica in minutul 25.
C.S. Pestera - Castelanii Castelu 8-1 (3-1) - pentru gazde au marcat: Anuta Eugen in minutul 20, Banciu Alex in minutele 22, 24, 85, 90, Stefan Silviu in minutele 51, 75, Nita Radu in minutul 76, iar pentru oaspeti a marcat Cozma Constantin in minutul 19.
Speranta Nisipari - A.S. Ciocirlia 7-1 (5-0) - pentru gazde au marcat: Gari Cristian in minutul 8, Pena Vasile in minutele 22, 72, Evu Stefan in minutul 24, Cosma George in minutul 29, Marinica Alex in minutele 42, 59, iar pentru oaspeti a marcat Simion Cosmin in minutul 75.