Liga a IV a de Fotbal

1 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria Vest

Vointa Valul Traian - C.S.O. Ovidiu 0-3 (0-0) - a marcat Dulan Robert in minutele 67, 79, 90+2. La juniori: 0-5.
Gloria Baneasa - Recolta Nicolae Balcescu 7-1 (4-0). La juniori: 3-0 (neprezentare).
Progresul Medgidia - Axiopolis Sp. Cernavoda 1-1 (0-1) - pentru gazde a marcat Dumitrica Valentin in minutul 64, iar pentru oaspeti a marcat Moise Nicolae in minutul 7. La juniori: 3-0.
Stiinta Poarta Alba - C.S. Mihail Kogalniceanu 2-4 (0-2) - pentru gazde au marcat: Miron Constantin in minutul 47, Nae Ciprian in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Mitrus Alex in minutele 7, 90+3, Ciobanu Ionut in minutul 40, Colciu Costel in minutul 58. La juniori: 6-0.

Seria EST

Portul Constanta - Litoral Corb 1-0 (0-0) - a marcat Aneste Iulian in minutul 90+2. La juniori: 3-0.
C.F.R. Constanta - Unirea Topraisar 5-1 (3-0) - pentru gazde au marcat: Avram Costin in minutele 8, 32, Ciochina Razvan in minutul 17, Chelbosu Marian in minutul 61, Popa Catalin in minutul 76, iar pentru oaspeti a marcat Sandu Claudiu in minutul 82. La juniori: 4-1.
C.S. Agigea - Sparta Techirghiol 1-1 (1-0) - pentru gazde a marcat Forminte Dragos in minutul 30, iar pentru oaspeti a marcat Bolojan Petre in minutul 61 (autogol). La juniori: 1-2.
Aurora 23 August - Vulturii Cazino Constanta 2-2 (0-1) - pentru gazde au marcat: Raducanu Cristian in minutul 56, Ziadin Dincer in minutul 80 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Damasaru Constantin in minutul 39, Smarandache Adrian in minutul 82. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Victoria Cumpana - C.S. Eforie 1-1 (0-0) - pentru gazde a marcat Costea Gheorghe in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Ciocanel Bogdan in minutul 64. La juniori: 0-0.