Campionatul Judetean de Fotbal

Martie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Vointa Sacele - Gloria Seimeni 6-0 (1-0) - au marcat: Taranu Valentin in minutele 19, 63, 65, Ilie Costel in minutul 68, Bistea George in minutele 75, 76. Jocul s-a intrerupt in minutul 82 din cauza ca delegatul echipei Gloria Seimeni a patruns pe terenul de joc si a refuzat sa il parasesca.
Victoria Pantelimon - Pescarul Ghindaresti 1-3 (0-0) - pentru gazde a marcat Manole Petre in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Panfilov Laurentiu in minutul 61, Gabrila Viorel in minutul 80, Panfilov Alex in minutul 90.
Dunare Ciobanu - Victoria Mihai Viteazu 1-3 (1-3) - pentru gazde a marcat Tudor Radu in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Chehaia Marian in minutul 3, Jalba MArius in minutul 31, Rinja Bogdn in minutul 43.
Ulmetum Pantelimon - Dacia Mirce Voda 1-6 (0-4) - pentru gazde a marcat Olaru Constantin in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Miron Ionut in minutele 7, 33, Ciobanu Vasile in minutul 14, Bulai Nicu in minutul 40, Ciobanuc Ionut in minutele 63, 80.
Viitorul Fantanele - Sportul Tortoman 5-1 (1-0) - pentru gazde au marcat: Ciobanu Bogdan in minutul 42, Serban Alex in minutele 49, 82, Medeleanu Mirel in minutul 55, Senchiu Cristi in minutul 81, iar pentru oaspeti a marcat Vintec Ionut in minutul 51.
Pescarusul Garliciu - Steaua Sp. Silistea 7-3 (3-1) - pentru gazde au marcat: Recobeanu Onut in minutul 9, Draghici Ionel in minutul 27, Ifrim Dragos in minutele 34, 61, 68, Tache Marian in minutele 64, 70, iar pentru oaspeti au marcat: Agavriloaie Alex in minutul 45, Poclis Florin in minutul 66, Calcan Lucian in minutul 80.

Clasament




#Nume echipaMVEIGPA
1Victoria Mihai Viteazul1391350-2328p+7
2Gloria Seimeni1390449-2427p+6
3Vointa Sacele1381429-1625p+7
4Dunarea Ciobanu1372442-2423p-1
5Viitorul Fintinele1371534-2722p+1
6Dacia Mircea Voda1370636-2621p+3
7Victoria Pantelimon1362539-2520p-1
8Viitorul Targusor1262421-2120p+2
9Pescarul Ghindaresti1352634-3617p-1
10Steaua Sperantei Silistea1352627-3117p+2
11Pescarusul Girliciu1340926-3812p-6
12Sportul Tortoman1331922-3610p-8
13Ulmetum Pantelimon1310127-893p-18


Etapa viitoare




Victoria Pantelimon
Dunarea Ciobanu
Ulmetum Pantelimon
Viitorul Fintinele
Pescarusul Girliciu
Viitorul Targusor
Vointa Sacele

Seria Sud
Rezultate si marcatori

S Ciocirlia - Marmura Deleni 1-0 (0-0) - a marcat Pitrop Marius in minutul 72.
Sport Prim Oltina - Danubius Rasova 3-4 (2-2) - pentru gazde a marcat Cotabita Cristian in minutele 17, 27, 88, iar pentru oaspeti au marcat: Ilie Gabriel in minutul 2, Andreescu Gheorghe in minutul 7, Neda Catalin in minutul 86, Vlad Gabriel in minutul 90.
C.S. Pestera - Vointa Siminoc 2-0 (1-0) - au marcat: Piron Daniel in minutul 27, Banciu Alexandru in minutul 47.
Castelanii Castelu - Dunarea Ostrov 0-4 (0-3).
S. Independenta - Speranta Nisipari 2-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Geana Iulian in minutul 7, Geana Marian in minutul 63, iar pentru oaspeti au marcat: Pena Vasile in minutul 12, Ciritel Danut in minutul 85.
Vointa Cochirleni - Tineretul Valea Dacilor 4-4 (0-3).
Trophaeum Adamclisi - Gloria II Baneasa 2-3 (1-2) - pentru gazde au marcat: Firica Bogdan in minutul 9, Badea Constantin in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Sivriu Dan in minutul 28, Ceti Cristian in minutele 31, 58.

Clasament



#Nume echipaMVEIGPA
1Dunarea Ostrov14131071-740p+19
2CS Pestera14112157-1435p+11
3Danubius Rasova14112158-2435p+14
4Gloria 2 Baneasa1491447-2928p+10
5Vointa Siminoc1490565-3427p+6
6Sport Prim Oltina1480649-4324p0
7AS Independenta1472529-4423p+2
8Speranta Nisipari1461736-3619p+1
9Castelani Castelu1450937-5915p-9
10Vointa Cochirleni1433837-6312p-9
11Tineretul Valea Dacilor1415817-378p-10
12Marmura Deleni14211126-547p-14
13Trophaeum Adamclisi14201221-616p-15
14AS Ciocirlia1420128-536p-15

Etapa viitoare




Sport Prim Oltina
CS Pestera
Castelani Castelu
AS Independenta
Vointa Cochirleni
Trophaeum Adamclisi
AS Ciocirlia

Seria Est

Rezultate si marcatori

Viitorul Cobadin - Farul Tuzla 1-1 (1-0) - pentru gazde a marcat Girtone Adrian in minutul 8, iar pentru oaspeti a marcat Iosif Dniel in minutul 58.
Scoala Fotbal Mangalia - Fulgerul Chirnogeni 3-3 (1-3) - pentru gazde au marcat: Bugu Alex in minutele 28, 77, Enache Andrei in minutul 58, iar pentru oaspeti au marcat: Spoiala Constantin in minutul 15, Bereanu Andrei in minutul 29, Stanga Ionut in minutul 35.
C.S. II Agigea - Gloria Albesti 1-1 (1-1) - pentru gazde a marcat Nita Daniel in minutul 30, iar pentru oaspeti a marcat Fodor Ion in minutul 45.
S. Baraganu - Avantul Comana 1-1 (1-0) - pentru gazde a marcat Draghici Robert in mnutul 8, iar pentru oaspeti a marcat Pascovici Cosmin in minutul 53.
Viitorul Mereni - Oil Terminal Constanta 2-2 (2-1) - pentru gazde au marcat: Novac Adrian in minutul 29, Paraschiv Stefan in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Pirvu Robert in minutul 43, Enciu Ionut in minutul 57.
Viitorul Pecineaga - Atletic 2 Mai 2-2 (2-0) - pentru gazde a marcat Olaru Iulian in minutele 8, 12, iar pentru oaspeti a marcat Acmambet Erdin in minutul 70, 85.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Avintul Comana1385031-1229p+11
2AS OIL Terminal 2013 Constanta1382325-1426p+8
3C.S. II Agigea1374239-2925p+1
4Farul Tuzla1373332-2424p+3
5Viitorul Mereni1363445-2621p+3
6AS Atletic 2 Mai1363431-2621p+3
7AS Baraganu1353525-3018p-3
8Gloria Albesti1343619-1915p-6
9Viitorul Pecineaga1335524-2814p-7
10Fulgerul Chirnogeni1333731-4412p-6
11SF Mangalia1324725-3010p-11
12Luceafarul Amzacea1230911-369p-6
13Viitorul Cobadin1322921-418p-10

Etapa viitoare

SF Mangalia
C.S. II Agigea
AS Baraganu
Viitorul Pecineaga
Recolta Negru Voda
Viitorul Mereni
Viitorul Cobadin

Album foto

  • Articole din editia din data de Martie 2014

  • CRESC PENSIILE - Plumb: 234.000 de pensionari primesc pensii mai mari in medie cu 63 lei, pana la sfarsitul lui martie

    Sport
  • Judecatoria si Parchetul Harsova, la un pas de mazilire

    Sport
  • Primaria Navodari sustine sportul, proiectele pentru tineri si turismul

    Sport
  • Decebal Fagadau, despre lucrarile in Zona Peninsulara: "Vom reda inima orasului"

    Sport
  • "Ziua Profesiei mele" la Tortoman

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Liga 3 nu se reia: fără retrogradări, serii de 18 formații în sezonul viitor!

    Sport
  • CS Medgidia va juca turneul semifinal, în perioada 12-14 iunie, în Grupa 2

    Sport
  • Medgidia invinge pe HC Dobrogea Sud II la Constanta: 30-34

    Sport
  • Amalia Niţă a obţinut primele titluri pentru boxul feminin din Medgidia

    Sport
  • Dinamo Bucuresti invinsa la Medgidia. Voleibalistele de la CS Medgidia au produs surpriza

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771