"Cupa Primaverii la Futsal"

Martie 2014, Iulia Fţlfan

Asociatia "Cumpana Tinerilor", in parteneriat cu Primaria Cumpana, a organizat in ziua de vineri 7 si sambata, 8 martie, la Sala de Sport "Elena Frincu" din comuna Cumpana, editia I a "Cupei Primaverii la Futsal"(fotbal de sala).

La competitiile disputate vineri incepand cu ora 18:00 si sambata ora 14:30, s-au inscris un numar de 12 echipe, formate din cinci jucatori, portar si rezerve. Acestea au jucat in partide de cate 30 minute (15 minute repriza), fiind arbitrati de domnul arbitrul Catalin Toader, din orasul Navodari.
In prima zi, la eveniment a fost prezenta si doamna Elena Frincu, fost director executiv al Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Constanta. In ce-a de-a doua zi, cadetii echipei "Victoria Cumpana" au jucat un meci
demonstrativ contra cadetilor echipei "Luceatarul Constanta".
Echipele castigatoare au fost premiate in ziua de sambata, primele trei clasate primind cupe, iar echipa castigatoare si cea de pe locul II primind premii constand in bani.
De asemenea, au mai fost acordate si alte doua premii speciale. Toate premiile au fost oferite de doamna Elena Frincu, fost director executiv al Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Constanta.