Campionatul Judetean de Fotbal

26 Noiembrie 2013, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria EST

Farul Tuzla - Fulgerul Chirnogeni 3-0 (neprezentare).
Scoala Fotbal Mangalia - Gloria Albesti 2-1 (1-1) - pentru gazde a marcat Patrascu Cristian in minutele 43, 59, iar pentru oaspeti a marcat Raileanu Stefan in minutul 17.
C.S. II Agigea - Avantul Comana 3-3 (0-2) - pentru gazde au marcat: Radu Adrian in minutul 46, Ciocan Radu in minutul 75, Manea MArian in minutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Sandu Gabriel in minutele 6, 38, Ciocan Ionut in minutul 65.
S. Baraganu - Atletic 2 Mai 2-1 (0-0) - pentru gazde au marcat: Soare Marius in minutul 80, Culea Sorin in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Egner Vladimir in minutul 79.
Viitorul Pecineaga - Luceafarul Amzacea 2-1 (1-1) - pentru gazde a marcat Olaru Iulian in minutele 39, 57, iar pentru oaspeti a marcat Vlasie Gabriel in minutul 8.
Viitorul Cobadin - Viitorul Mereni 0-1 (0-1) - a marcat Spataru Cornel in minutul 23.

Seria NORD

Gloria Seimeni - Pescarul Ghindaresti 5-0 (2-0) - au marcat: Negoita Valentin in minutul 8, Silica Costel in minutele 27, 74, Ilie Ionut in minutele 65, 81.
Victoria Pantelimon - Victoria Mihai Viteazu 3-1 (2-1) - pentru gazde au marcat: Arnautu Antonel in minutul 22, Micu Ciprian in minutul 24, Georgescu Adrian in minutul 68, iar pentru oaspeti a marcat Ivanov Nicusor in minutul 27.
Dunarea Ciobanu - Dacia Mircea Voda 4-0 (0-0) - a marcat Tanase Adrian in minutele 57, 71, 81, 88.
Ulmetum Pantelimon - Sportul Tortoman 0-3 (0-1) - au marcat: Iftime Marius in minutul 28, Vintea Ionut in minutul 68, Sali Sevghin in minutul 80.
Viitorul Fantanele - Steua Sperantei Silistea 2-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Orlenu Constantin in minutul 36, Radulescu Niculae in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Ionita Vasile in minutul 33 (autogol), Manea Dumitru in minutul 90+2.
Vointa Sacele - Viitorul Tirgusor 1-2 (0-1) - pentru gazde a marcat Abdulhai Taner in minutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Cernavalenco Sorin in minutul 34, Rotaru Robert in minutul 49.

Seria SUD

Marmura Deleni - Danubius Rasova 1-2 (1-0) - pentru gazde a marcat Stoian Nicusor in minutul 18, iar pentru oaspeti au marcat: Codreanu Marian in minutul 60 (autogol), Rusu Gheorghe in minutul 90.
Sport Prim Oltina - Vointa Siminoc 2-7 (1-3) - pentru gazde a marcat Cotabita Cristian in mnutele 23, 56, iar pentru oaspeti au marcat: Arion Ionut in minutul 1, Seceleanu George in minutele 40, 42, 70, 84, Lungu Cristian in minutul 61, Chirita Iulian in minutul 65.
C.S. Pestera - Dunarea Ostrov 0-1 (0-0) - a marcat Magureanu Ionut in minutul 65.
Castelanii Castelu - Speranta Nisipari 0-1 (0-0) - a marcat Benghe Dan in minutul 67.
S. Independenta - Tineretul Valea Dacilor 2-1 (1-0) - pentru gazde au marcat: Osman Florin in minutul 30, Candea Daniel in minutul 69, iar pentru oaspeti a marcat Stefan Mihai in minutul 62.
Vointa Cochirleni - Gloria II Baneasa 5-5 (4-1) - pentru gazde au marcat: Gingalau Costel in minutul 10, Rolea Marian in minutul 11, Popa Claudiu in minutul 30, Galca Florin in minutul 44, Ciobanica Eugen in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Lucachi Mihai in minutul 25, Sivriu Dan in minutele 55, 70, 78, Covaci Ionel in minutul 88.
A.S. Ciocirlia - Trophaeum Adamclisi 2-1 (0-1) - pentru gazde au marcat: Enica Petrica in minutul 65, Adam Stefan in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Dumitru Andrei in minutul 20.