Campionatul Judetean de Fotbal

22 Octombrie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria NORD

Steaua Sperantei Silistea - Pescarul Ghindaresti 4-4 (4-4) - pentru gazde au marcat: Strujac Ionut in minutele 2, 23, 26, Agavriloaie Florin in minutul 43, iar pentru oaspeti au marcat: Platon Anatoli in minutele 11, 12, Grigore Ionel in minutul 18, Iacob Florin in minutul 20.
Sportul Tortoman - Victoria Mihai Viteazu 0-2 (0-1) - au marcat: Florea Andrei in minutul 33, Rinja Bogdan in minutul 90+3.
Dacia Mircea Voda - Vointa Sacele 2-0 (1-0) - au marcat: Rusu Bogdan in minutul 44, Haidau Madalin in minutul 76.
Viitorul Fantanele - Ulmetum Pantelimon 6-0 (2-0) - au marcat: Dinca Cosmin in minutele 26, 50, 68, Orleanu Cristian in minutul 35, Petrisi Sorin in minutul 60, Gherghisan Virgil in minutul 81 (autogol).
Pescirusul Garliciu - Dunarea Ciobanu 1-1 (0-1) - pentru gazde a marcat Dobre Ioan in minutul 57, iar pentru oaspeti a marcat Nacu Nicolae in mnutul 20. Jocul a fost intrerupt in mnutul 66 deoarece echipa Dunarea Ciobanu s-a reras de pe teren.
Viitorul Tirgusor - Victoria Pantelimon 2-0 (0-0) - au marcat: Rotaru Robert in minutul 50, Cernavalenco Marius in minutul 83.

Seria EST

Luceafarul Amzacea - Fulgerul Chirnogeni 0-3 (0-1) - au marcat: Dragomir Cristu in minutele 30, 60, Stanga Ionut in minutul 90+1.
Atletic 2 Mai - Gloria Albesti 1-0 (1-0) - a marcat Shiopu Ion in minutul 13.
Avantul Comana - Viitorul Cobadin 6-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Ursu Cristian in minutele 42, 74, Sandu Gabriel in minutele 46, 57, 71, Tarna Dan in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Ogoreanu Laurentiu in minutul 5.
Viitorul Pecineaga - A.S. Baraganu 2-2 (0-1) - pentru gazde au marcat: Manecan Mihai in minutul 63, Trifan George in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Craciun Bogdan in minutul 19, Saban Ener in minutul 85.
Viitorul Mereni - Scoala Fotbal Mangalia 3-0 (3-0) - au marcat: Novac Adrian in minutele 20, 40, Spataru Cornel in minutul 31.
Oil Terminal 2013 Constanta - Farul Tuzla - meci amanat.
Farul Tuzla - C.S. II Agigea 2-2 (0-1) - pentru gazde au marcat: Abdula Sunaz in minutul 73, Proca Cristian in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Radu Adrian in minutele 30, 64.

Seria SUD

Gloria II Baneasa - Marmura Deleni 3-1 (2-0) - pentru gazde au marcat: Constantin Ionut in minutul 5, Sivriu Dan in minutul 20, Ceti Cristian in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Stoian Nicusor in mnutul 55.
Tineretul Valea Dacilor - Danubius Rasova 1-1 (1-1) - pentru gazde a marcat Naziru George in minutul 11, iar pentru oaspeti a marcat Olah Constantin in minutul 40.
Speranta Nisipari - Vointa Siminoc 0-1 - pentru oaspeti a marcat Traistaru Gabriel in minutul 16 (autogol)- Jocul a fost intrerupt in minutul 40 cand spectatori a patruns pe terenul de joc si l-au imbrancit, scupat si injurat pe arbitru.
S. Independenta - Castelanii Castelu 3-2 (2-0) - pentru gazde au marcat: Geana Vasile in minutul 29, Candea Daniel in minutul 31, Parfene Ion in minutul 77, iar pentru oaspeti au marcat: Coada Mihaita in minutul 51, Bursuc Stefan in minutul 61.
Vointa Cochirleni - C.S. Pestera 1-5 (1-2) - pentru gazde a marcat Popescu Florentin in minutul 14, iar pentru oaspeti au marcat: Stefan Silviu in minutele 5, 52, Vrabie Daniel in minutul 27, Nita Radu in minutul 78, Vatra Gabriel in minutul 90+3.
Trophaeu Adamclisi - Sport Prim Oltina 0-3 (0-1) - au marcat: Cotabita Cristian in minutele 30, 62, Culea Stelica in minutul 76. Jocul s-a intrerupt in minutul 88 cand un jucator al echipei gazda a lovit cu piciorul pe arbitrul partidei.
Dunarea Ostrov - A.S. Ciocirlia - meci amanat.