Campionatul Judetean de Fotbal

Septembrie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria NORD
Rezultate si marcatori

Gloria Seimeni - Dunarea Ciobanu 1-4 (1-0) - pentru gazde a marcat Bustenea Gabriel in minutul 20, iar pentru oaspeti au marcat: Acrela Radu in minutele 47, 79, Lungu Gabriel in minutul 71, Nicolae Valentin in minutul 90+2.
Pescarul Ghindaresti - Ulmetum Pantelimon 12-1 (5-0) - pentru gazde au marcat: Grigore Ionel in minutul 8, Iacob Florin in minutele 10, 20, 42, 71, 87, Ivan Viorel in minutul 35, Platon Anatoli in minutele 70, 72, 76, Vartolomei Toni in minutul 80, Simion Marius in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Pericica Dumitru in minutul 60.
Victoria Mihai Viteazu - Viitorul Fantanele 5-2 (2-0) - pentru gazde au marcat: Stanciu Ionut in minutele 18, 20, Manole Marian in minutele 61, 69, Ivanov Nicusor in minutul 86, iar pentru oaspeti au marcat: Orleanu Alexandru in minutul 60, Grigorescu Ilie in minutul 74.
Dacia Mircea Voda - Pescarusul Garliciu 3-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Trestianu Marian in minutul 3, Rusu Bogdan in minutul 53, Strujac Marius in minutul 81, iar pentru oaspeti au marcat: Furnica Marin in minutul 30, Draghici Ionel in minutul 76.
Sporul Tortoman - Viitorul Targusor 2-2 (0-0) - pentru gazde au marcat: Gavril Stelian in minutul 65, Alexandru Ghita in minutul 71, iar pentru oaspeti a marcat Taralunga Ionut in mnutele 49, 58.
Victoria Pantelimon - Vointa Sacele 2-2 (0-1) - pentru gazde a marcat Cucu Catalin in minutele 50, 80, iar pentru oaspeti au marcat: Balan Adrian in minutul 10, Taranu Valentin in minutul 75.
Steaua Sperantei Silistea - Dunaris Topalu - meci anulat.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Pescarul Ghindaresti321018-27p+1
2Victoria Mihai Viteazul220011-56p0
3Steaua Sperantei Silistea22005-16p+3
4Sportul Tortoman31117-54p-2
5Dunarea Ciobanu31118-84p+1
6Victoria Pantelimon31115-74p-2
7Gloria Seimeni31026-73p-3
8Dacia Mircea Voda21015-63p0
9Pescarusul Girliciu31025-83p0
10Viitorul Fintinele31027-113p0
11Viitorul Targusor20112-31p-2
12Vointa Sacele20112-71p+1
13Ulmetum Pantelimon10011-120p0

Etapa viitoare

22-09-2013
Gloria Seimeni
22-09-2013
Pescarul Ghindaresti
22-09-2013
Victoria Mihai Viteazul
22-09-2013
Dacia Mircea Voda
22-09-2013
Sportul Tortoman
22-09-2013
Steaua Sperantei Silistea
22-09-2013
Victoria Pantelimon

Seria SUD
Rezultate si maractori

Dunarea Ostrov - Vointa Cochirleni 4-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Geileanu Mihai in minutele 37, 88, Oprea Aurelian in minutul 73, Filip Stefan in minutul 77, iar pentru oaspeti au marcat: Ciobanica Eugen in minutul 16, Rolea Marian in minutul 67.
Speranta Nisipari - Trophaeum Adamclisi 5-1 (4-0) - pentru gazde au marcat: Baciu Alex in mnutele 14, 17, 25, 48, Gari Cristian in minutul 29, iar pentru oaspeti a marcat Firica Bogdan in minutul 66.
Danubius Rasova - Castelanii Castelu 14-2 (5-2) - pentru gazde au marcat: Olah Cosntantin in minutele 20, 49, Rusu George in minutul 22, Ilie MArian in minutele 34, 36, 57, 68, Barbu Elian in minutul 42, Albu Eduard in minutul 61, Done Aurelian in minutele 63, 78, 79, Ceausu Marian in minutele 74, 81, iar pentru oaspeti au marcat: Asan Sunai in minutul 26, Bursuc Stefan in minutul 32.
Marmura Deleni - C.S. Pestera 0-3 (0-0) - au marcat: Anuta Dumitru in minutul 75, Anuta Eugen in minutul 84, Vatra Daniel in minutul 87.
Spor Prim Oltina - A.S. Ciocirlia 6-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Ghergic Iulian in minutul 32, Placinta Marian in minutele 47, 90, Placinta Gabriel in minutul 68, Culea Stelica in minutul 73, Alexandru Ionut in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Mitu Bogdan in minutul 17.
Vointa Siminoc - A.S. Independenta 8-1 (5-0) - pentru gazde au marcat: Siminiceanu Daniel in minutele 7, 19, 73, 89, Stan Cosmin in minutul 20, Gorun Andrei in minutul 28, Zamosteanu Bogdan in minutele 30, 84, iar pentru oaspeti a marcat Parfene Ion in minutul 63.
Tineretul Valea Dacilor - Gloria II Baneasa 0-4 (0-1) - au marcat: Melinte Dragos in minutul 30, Sandu George in minutul 50, Enciu Razvan in minutul 72, Sivriu Dan in minutul 87.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Inter Ion Corvin330015-19p+6
2Dunarea Ostrov321019-47p+1
3Danubius Rasova321018-57p+1
4CS Pestera321011-57p+4
5Sport Prim Oltina320111-46p0
6Vointa Siminoc320113-86p0
7Speranta Nisipari320113-96p0
8AS Independenta31116-124p+1
9Marmura Deleni31029-83p-3
10Trophaeum Adamclisi31024-143p0
11Vointa Cochirleni30127-101p-2
12Tineretul Valea Dacilor30122-81p-5
13AS Ciocirlia30032-160p-3
14Castelani Castelu30035-310p-3

Etapa viitoare

22-09-2013
Marmura Deleni
22-09-2013
Danubius Rasova
22-09-2013
Vointa Siminoc
22-09-2013
Dunarea Ostrov
22-09-2013
Speranta Nisipari
22-09-2013
Tineretul Valea Dacilor
22-09-2013
Sport Prim Oltina

Seria EST
Rezultate si marcatori

S.C. Fotbal Mangalia - Viitorul Cobadin 7-0 (3-0) - au marcat: Enache Andrei in minutele 25, 54, Rusu Andrei in minutele 31, 69, Chetreanu Alin in minutul 44, Bugu Alexandru in minutul 58, Oprea Marian in minutul 61.
Luceafarul Amzacea - Oil Terminal 2013 Constanta 0-4 (0-0) - au marcat: Voicu Sica in minutul 50, Pintilie Cristian in minutul 74, Cristache Paul in minutul 77, Caracostea Ionut in minutul 84.
Fulgerul Chirnogeni - A.S. Baraganu 6-2 (2-1) - pentru gazde au marcat: Spoiala Constantin in mnutele 20, 29, 48, Militaru George in minutul 54, Stinga Ionut in minutul 74, Gerea Mihai in minutul 90+4, iar pentru oaspeti au marcat: Saban Ener in minutul 14, Trusescu Ionut in minutul 65.
Atletic 2 Mai - Viitorul Mereni 2-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Schiopu Ion in minutul 45, Paraschiv Ionut in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Spataru Vasilica in minutul 18, Strimbu Ion in minutul 69.
Gloria Albesti - Viitorul Pecineaga 1-1 (0-1) - pentru gazde a marcat Anton Marian in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Olaru Iulian in minutul 44.
Avantul Comana - Recolta Negru Voda 3-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Vasilescu Adrian in minutele 37, 72, Ciocan Ionut in minutul 68, iar pentru oaspeti a marcat Murgu Marin in minutul 35.
C.S. II Agigea - Farul Tuzla - meci amanat.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1AS OIL Terminal 2013 Constanta33009-29p+6
2AS Atletic 2 Mai32106-27p+1
3Avintul Comana32106-37p+1
4Fulgerul Chirnogeni320113-76p0
5C.S. II Agigea22008-56p+3
6Farul Tuzla22006-36p+3
7Viitorul Mereni311113-54p+1
8SF Mangalia310210-73p-3
9AS Baraganu31024-83p0
10Luceafarul Amzacea31023-143p-3
11Viitorul Pecineaga30212-42p-1
12Gloria Albesti30123-61p-5
13Recolta Negru Voda30031-70p-3
14Viitorul Cobadin30032-130p-3

Etapa viitoare

22-09-2013
Farul Tuzla
22-09-2013
Fulgerul Chirnogeni
22-09-2013
Gloria Albesti
22-09-2013
Avintul Comana
22-09-2013
AS Atletic 2 Mai
22-09-2013
Luceafarul Amzacea
22-09-2013
SF Mangalia

Articole din editia din data de Septembrie 2013

  • Guvernul a promis FMI ca vinde majoritarea companiilor detinute de Ministerul Economiei

    Sport
  • Finantarea lucrarilor aproape finalizate nu mai e prioritate

    Sport
  • Elevii din Navodari au toate motivele sa se intoarca cu zambetul pe buze la scoala.

    Sport
  • Copilasii fericiti si emotionati la auzul primului clinchet al clopotelului

    Sport
  • Pe aripile toamnei a sosit, ca in fiecare an, prima zi de scoala

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Liga 3 nu se reia: fără retrogradări, serii de 18 formații în sezonul viitor!

    Sport
  • CS Medgidia va juca turneul semifinal, în perioada 12-14 iunie, în Grupa 2

    Sport
  • Medgidia invinge pe HC Dobrogea Sud II la Constanta: 30-34

    Sport
  • Amalia Niţă a obţinut primele titluri pentru boxul feminin din Medgidia

    Sport
  • Dinamo Bucuresti invinsa la Medgidia. Voleibalistele de la CS Medgidia au produs surpriza

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771