Campionatul Judetean de Fotbal

10 Septembrie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria NORD

Victoria Pantelimon - Gloria Seimeni 1-1 (1-1) - pentru gazde a marcat Micu Ciprian in minutul 33, iar pentru oaspeti a marcat Anton Catalin in minutul 21. Jocul a fost intrerupt in minutul 67, echipa oaspete a lovit arbitrul.
Dunarea Ciobanu - Pescarul Ghindaresti 1-1 (1-0) - pentru gazde a marcat Acreala Radu in minutul 37, iar pentru oaspeti a marcat Panfilov Laurentiu in minutul 72.
Viitorul Fantanele - Dacia Mircea Voda 4-2 (3-2) - pentru gazde au marcat: Radulescu Nicolae in minutul 12, Grigorescu Ilie in minutul 23, Petris Dorin in minutul 39, Serban Alexandru in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Rusu Bg. George in minutul 20, Trestianu Marian in minutul 26.
Pescarusul Garliciu - Sportul Tortoman 2-1 (1-0) - pentru gazde a marcat Raducan Dumitru in minutele 25, 90+1, iar pentru oaspeti a marcat Ciobanu Marius in minutul 51.
Viitorul Tirgusor - Steua Sperantei Silistea 0-1 (0-0) - a marcat Petre Vasile in minutul 70.
Vointa Sacele - Dunaris Topalu 3-0 (neprezentare).
Ulmetum Pantelimon - Victoria Mihai Viteazu - meci amanat.

Seria SUD

Sport Prim Oltina - Marmura Deleni 5-2 (3-0) - pentru gazde au marcat: Placinta Gabriel in minutele 14, 52, Placinta Marian in minutul 35, Banu Nicusor in minutul 43, Andrei Iulian in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Scurtu Marius in minutul 78, Decu Cristian in minutul 81.
C.S. Pestera - Danubius Rasova 3-3 (2-0) - pentru gazde au marcat: Anuta Dumitru in minutul 26, Stefan George in minutul 31, Anuta Eugen in minutul 90+3, iar pentru oaspeti au marcat: Ceausu Marian in minutele 47, 86, Ilie Marian in minutul 50.
Castelanii Castelu - Vointa Siminoc 2-3 (1-2) - pentru gazde au marcat: Bursuc Stefan in minutul 35, Cosma Constantin in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Zama Ionut in minutul 38, Stan Cosmin in minutul 44, Lungu Cristian in minutul 87.
S. Independenta - Dunarea Ostrov 1-1 (0-1) - pentru gazde a marcat Parfene Ion in minutul 61, iar pentru oaspeti a marcat Magureanu Ionut in minutul 31.
Vointa Cochirleni - Speranta Nisipari 4-5 (1-2) - pentru gazde au marcat: Ciobanica Eugen in minutele 41, 86, Popescu Florentin in minutul 63, Rolea Marian in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Banciu Alexandru in minutele 10, 35, 62, 67, Simion Ionut in minutul 76.
Trophaum Adamclisi - Tineretul Valea Dacilor 3-1 (2-0) - pentru gazde au marcat: Baranga Vasile in minutul 17, Sadic Ionut in minutul 27, Petrut Marileno in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat: Luchian Marian in minutul 87.
A.S. Ciocirlia - Gloria II Baneasa 1-3 (1-1) - pentru gazde a marcat Mitu Bogdan in minutul 11, iar oaspeti au marcat: Sivriu Dan in minutul 21, Ceti Cristian in minutul 64, Marin George in minutul 81.

Seria EST

Scoala Fotbal Mangalia - Farul Tuzla 2-3 (1-1) - pentru gazde au marcat: Fulea Nicusor in minutul 42, Rusu Andrei in minutul 59, iar pentru oaspeti au marcat: Cioaca Ionut in minutul 44, Caragiu Lucian in minutul 56, Lungu George in minutul 79.
C.S. II Agigea - Fulgerul Chirnogeni 4-3 (1-0) - pentru gazde au marcat: Mitran Cristian in minutele 32, 52, Baraghin Daniel in minutul 58, Slave Adrian in minutul 83, iar pentru oaspeti au marcat: Spoiala Constantin in minutele 57, 76, Daviduta Gabriel in minutul 87.
S. Baraganu - Gloria Albesti 1-0 (0-0) - a marcat Csucsak Alexandru in minutul 65.
Viitorul Pecineaga - Avantul Comana 1-1 (0-0) - pentru gazde a marcat Olaru Iulian in minutul 66, iar pentru oaspeti a marcat Ursu Cristian in minutul 49.
Recolta Negru Voda - Atletic 2 Mai 0-2 (0-1) - au marcat: Egner Vladimir in minutul 43, Mirea Alex Ionut in minutul 72.
Viitorul Mereni - Luceafarul Amzacea 10-1 (6-1) - pentru gazde au marcat: Spataru Vasilica in minutul 1, 4, 11, 12, 14, Tomescu Petrisor in minutul 10, Paraschivu Stefan in minutul 60, 67, Ciobanu Gheorghe in minutul 87, Strimbu Constantin in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Vasile Gabriel in minutul 18.
Viitorul Cobadin - Oil Terminal 2013 Constanta 1-3 (1-0) - pentru gazde a marcat Merticariu Ilie in minutul 10, iar pentru oaspeti au marcat: Voicu Sica in minutul 48, Anagnoste Angelo in minutul 64, Pintilie Cristian in minutul 88.