Campionatul Judetean de Fotbal

3 Septembrie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria NORD

Gloria Seimeni - Vointa Sacele 5-0 (3-0) - au marcat: Timandi Ciprian in minutul 17, Ilie Ionut in minutul 26, Ilie Florin in minutul 30, Rusu Viorel in minutul 80, Anton Catalin in minutul 90+1.
Pescarul Ghindaresti - Victoria Pantelimon 5-0 (1-0) - au marcat: Grigore Ionel in minutul 29, Iacob Florin in minutele 56, 88, Panfilov Laurentiu in minutul 82, Platon Anatoli in mnutul 85.
Victoria Mihai Viteazu - Dunarea Ciobanu 6-3 (2-2) - pentru gaze au marcat: Ivanov Nicusor in minutele 11, 58, Manole MArian in minutul 26, Florea Andrei in minutul 71, Moldoveanu Ionut in minutele 76, 78, iar pentru oaspeti au marcat: Lungu Gabriel in mnutele 33, 41, Teodorescu Mihail in minutul 84.
Sportul Tortoman - Viitorul Fantanele 4-1 (2-1) - pentru gazde au marcat: Sali Sevghin in minutele 7, 68, Ghita Alexandru in minutul 13, Ciobanu Marius in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Ionita Vasile in minutul 13.
Steua Sperantei Silistea - Pescarusul Garliciu 4-1 (3-0) - pentru gazde au marcat: Turcanu Emil in minutele 3, 59, Arotaritei Tiberiu in minutul 22, Chiriac Bogdan in minutul 29, iar pentru oaspeti a marcat Draghici Ionel in minutul 87.
Dacia Mircea Voda - Ulmetum Pantelimon - meci amanat.
Dunaris Topalu - Viitorul Targusor - meci amanat.

Seria EST

Farul Tuzla - Vitorul Cobadin 3-1 (1-0) - pentru gazde au marcat: Abdula Sunaz in minutele 28, 71, Mircea Catalin in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Ogoreanu Laurentiu in minutul 66.
Fulgerul Chirnogeni - S.F. Mangalia 4-1 (2-1) - pentru gazde au marcat: Stanga Ionut in minutele 11, 15, 85, Dragomr Cristu in minutul 63, iar pentru oapeti a marcat Patrascu Cristian in minutul 17.
Gloria Albesti - C.S. II Agigea 2-4 (0-3) - pentru gazde au marcat: Tudorica Nicolae in minutul 73, Fodor Daniel in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Radu Adrian in minutele 5, 40, Curelaru Cristian in minutul 26, Mitran Cristian in minutul 65.
Avantul Comana - A.S. Baraganu 2-1 (2-1) - pentru gazde a marcat Popovici Ionut in minutele 17, 41, iar pentru oaspeti a marcat Csucak Alexandru in minutul 22.
Atletic 2 Mai - Viitorul Pecineaga 2-0 (1-0) - au marcat: Schiopu Ion in minutul 32, Panaite Adrian in minutul 80.

Seria SUD

Marmura Deleni - A.S. Ciocirlia 7-0 (3-0) - au marcat: Decu Ciprian in minutele 1, 15, Stoian Nicusor in minutele 19, 81, 88, Rainea Laur in minutul 60, Doloi Robert in minutul 73.
Danubius Rasova - Sport Prim Oltina 1-0 (0-0) - a marcat Albu Eduard in minutul 60.
Vointa Siminoc - C.S. Pestera 2-5 (2-4) - pentru gazde au marcat: Stan Cosmin in minutul 1, Siminiceanu Daniel in minutul 37, iar pentru oaspeti au marcat: Anuta Dumitru in minutele 14, 86, Stefan George in minutul 17, Moga Adrian in minutul 29, Liahu Florin in minutul 32.
Dunarea Ostrov - Castelanii Castelu 14-1 (8-0) - pentru gazde au marcat: Magureanu Ionut in minutele 10, 40, 59, 77, Iordan Cristian in minutele 12, 25, 28, 35, Troaca Alexandru in minutele 33, 63, 80, Baraitaru Claudiu in minutul 42, Oprea Aurelian in minutele 57, 68, iar pentru oaspeti a marcat Bursuc Stefan in minutul 51.
Tineretul Valea Dacilor - Vointa Cochirleni 1-1 (1-1) - pentru gazde a marcat Badea Valentin in minutul 15, iar pentru oaspeti a marcat Popescu Valentin in minutul 11.
Speranta Nisipari - A.S. Independenta 3-4 (2-2) - pentru gazde a marcat Banciu Alexandru in minutele 19, 29, 83, iar pentru oaspeti au marcat: Parfene Ion in minutele 16, 47, Tica Alin in minutul 24, Geana Marian in minutul 90+1.
Gloria II Baneasa - Trophaeum Adamclisi 8-0 (4-0) - au marcat: Sivriu MArian in minutul 8, Covaciu Ionel in minutul 12, Marin George in minutele 21, 39, 50, 78, Lucachi Mihai in minutul 80, Sivriu Dan in minutul 85.
Luceafarul Amzacea - Recolta Negru Voda 2-0 (0-0) - au marcat: Urziceanu Razvan in minutul 67 (autogol), Vasile Gabriel in minutul 90.
Oil Terminal 2013 Constanta - Viitorul Mereni 2-1 (0-1) - pentru gazde au marcat: Voicu Sica in minutul 58, Serban Alex in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Spataru Corneliu in minutul 11.