Campionatul Judetean de Fotbal

11 Iunie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Est
Rezultate si marcatori

Unirea Topraisar A.S. Baraganu 5-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Costea Cristian in minutele 30, 54, Iordachi Daniel in mnutul 52, Sandu Gabriel in mnutele 58, 89, iar pentru oaspeti a marcat Ilie Viorel in minutul 37.
Recolta Negru Voda Gloria Albesti 2-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Ciortan Alin in minutul 31, Vlad Stefan in minutul 44, iar pentru oaspeti au marcat: Petcu Nicolae in minutul 17, Tudorica Nicolae in minutul 67.
A.S. Atletic 2 Mai Viitorul Mereni 1-0 (0-0) a marcat Pricop Vasile in minutul 82.
Fulgerul Chirnogeni Vointa Valul lui Traian 1-1 (0-0) pentru gazde a marcat Spoiala Constantin in minutul 50, iar pentru oaspeti a marcat Dragomr Ionut in minutul 60.
Luceafarul Amzacea Viitorul Cobadin 0-2 (0-0) au marcat: Pal Andrei in minutul 56, Ismail Erduan in minutul 69.
C.S. II Agigea Viitorul II Pecineaga 4-8 (0-2) pentru gazde a marcat Ghita Daniel in mnutele 67, 78, 83, 85, iar pentru oaspeti au marcat: Croitoru in minutele 11, 47, 50, 62, Olaru Iulian in mnutele 29, 67, 90, Jitaru Dragos in minutul 70.
Avantul Comana C.S. II Eforie 3-2 (0-0) pentru gazde a marcat Popovici Ionut in minutele 46, 64, 76, iar pentru oaspeti au marcat: Cioaca Ionut in minutul 82, Mircea Catalin in minutul 90.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Unirea Topraisar

26

18

4

4

87-43

59p

+19

2

Viitorul Mereni

26

17

3

6

77-27

54p

+15

3

CS II Eforie

26

15

6

5

71-50

51p

+12

4

Avintul Comana

25

14

2

9

55-49

44p

+8

5

Vointa Valu lui Traian

25

12

6

7

65-45

42p

+4

6

Viitorul II Pecineaga

26

12

4

10

67-54

41p

-2

7

Fulgerul Chirnogeni

26

11

6

9

66-54

39p

0

8

Viitorul Cobadin

26

12

3

11

47-56

39p

0

9

AS Atletic 2 Mai

26

11

5

10

52-43

38p

-1

10

C.S. II Agigea

26

11

3

12

78-68

36p

0

11

AS Baraganu

25

7

1

17

47-83

22p

-17

12

Luceafarul Amzacea

26

6

1

19

43-84

19p

-20

13

Gloria Albesti

26

5

4

17

43-79

19p

-20

14

Recolta Negru Voda

25

4

2

19

18-81

14p

-22

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Steaua Sperantei Silistea Dunaris Topalu 5-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Chiriac Bogdan in minutele 8, 55, 76, Arotaritei Tiberiu in minutul 16, Manea Dumitru in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Grosu Ovidiu in minutele 27, 35.
Pescarusul Garliciu Viitorul Fantanele 1-4 (1-1) pentru gazde a marcat Stamate Tudorel in minutul 12, iar pentru oaspeti au marcat: Popa Daniel in minutul 33, Ionita Ilie in minutul 82, Senchiu Cristi in minutele 83, 86.
Victoria Cumpana Dunarea Ciobanu 1-2 (1-1) pentru gazde a marcat Pasmangiu Alexandru in minutul 12, iar pentru oaspeti au marcat: Acreala Rau in minutul 30, Mititelu Nicusor in minutul 89.
Pescarul Ghindaresti Vointa Sacele 3-0 (neprezentare).

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Litoral Corbu

20

15

2

3

69-22

47p

+17

2

Dunarea Ciobanu

20

14

0

6

57-37

42p

+12

3

Vointa Sacele

20

13

0

7

62-40

39p

+9

4

Pescarul Ghindaresti

20

11

4

5

40-25

37p

+7

5

Sportul Tortoman

20

10

4

6

43-40

34p

+4

6

Viitorul Fintinele

20

9

3

8

43-37

30p

0

7

Pescarusul Girliciu

19

9

2

8

47-43

29p

+2

8

Victoria Pantelimon

20

6

2

12

36-49

20p

-9

9

Viitorul Targusor

20

6

0

14

37-56

18p

-12

10

Steaua Sperantei II Silistea

19

4

2

13

31-76

14p

-16

11

Dunaris Topalu

20

2

1

17

35-75

7p

-23

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Trophaeum Adamclisi Vointa Siminoc 1-2 (1-2) pentru gazde a marcat Petrut Marileno in minutul 25, iar pentru oaspeti au marcat: Neagoe Gabriel in minutul 41, Lungu Daniel in minutul 44.
Vointa Cochirleni Sport Prim Oltina 0-5 (0-1) au marcat: Mitu Daniel in minutele 32, 84, 86, Cura Stelica in minutul 68, Toma Mircea in minutul 75.
Gloria Seimeni Sacidava Aliman 4-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Ilie Ionut in minutele 25, 29, Brezaru Ionut in mnutul 47, Anton Catalin in minutul 69, iar pentru oaspeti a marcat Tiripan Aurelian in minutele 39, 75.
A.S. Valea Dacilor Dacia Mircea Voda 13-1 (4-1) pentru gazde au marcat: Antip Daniel in minutul 4, Mitu Claudiu in minutele 7, 78, 80, 83, Cartoafa Mihai in minutele 24, 53, 64, 76, 81, 82, Geafar Tuncel in minutul 45, Baciu Doru in minutul 62, iar pentru oaspeti a marcat Toader Costel in minutul 20.
Speranta Nisipari Dunarea Ostrob 3-0 (neprezentare).
Marmura Deleni A.S. Ciocirlia meci intrerupt in minutul 63. Arbitrul central Dobrinas Florin a fost lovit de mai multi suporteri si de antrenorul echipei gazde, Rainea Iancu.
C.S. Pestera Gloria II Baneasa 10-3 (5-2) pentru gazde au marcat: Lupu Ionut in minutele 12, 17, 50, 57, 61, 80, 85, Vrabie Daniel in minutul 27, Moga Arian in minutul 40, Hampu Gelu in minutul 42, iar pentru oaspeti a marcat Sivriu Dan in minutul 10, 32, 70.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

25

24

1

0

118-15

73p

+34

2

AS Valea Dacilor

24

21

1

2

141-30

64p

+28

3

Vointa Siminoc

25

16

2

7

72-55

50p

+11

4

Sport Prim Oltina

26

15

4

7

76-52

49p

+10

5

Dunarea Ostrov

25

15

3

7

120-30

48p

+9

6

Speranta Nisipari

24

14

3

7

84-38

45p

+12

7

Gloria Seimeni

25

14

1

10

87-58

43p

+7

8

Gloria 2 Baneasa

26

12

4

10

91-65

40p

+1

9

Trophaeum Adamclisi

26

10

3

13

59-73

33p

-6

10

Sacidava Aliman

26

8

1

17

58-131

25p

-14

11

AS Ciocirlia

25

6

1

18

42-71

19p

-20

12

Vointa Cochirleni

26

5

1

29

41-133

16p

-23

13

Marmura Deleni

25

3

0

22

36-126

9p

-27

14

Dacia Mircea Voda

26

1

1

24

25-174

4p

-35


Album foto

  • Articole din editia din data de 11 Iunie 2013

  • Victor Ponta, anunt de la Berlin: Vom mentine cota unica la 16% pe tot timpul guvernarii USL

    Sport
  • NOUA CONSTITUTIE: Presedintele NU mai reprezinta PUTEREA EXECUTIVA

    Sport
  • Parlamentul va avea drept exclusiv de a cere urmarirea penala a ministrilor

    Sport
  • Delfinul Pei-Pei a murit!

    Sport
  • Ieri a inceput Bac-ul 2013!

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771