Campionatul Judetean de Fotbal

Iunie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria Nord

Sportul Tortoman Steaua Sperantei Silistea 3-0 (2-0) au marcat: Margean Daniel in minutul 16, Strujac Ionut in minutul 20, Mindra Ionut in minutul 90+2.
Vointa Sacele Pescarusul Garliciu 3-0 (neprezentare).
Dunarea Ciobanu Pescarul Ghindaresti 1-0 a marcat Tudor Radu in minutul 12. In minutul 14 echipa Pescarul Ghindaresti s-a retras de pe teren nemultumiti de eliminarea jucatorului Panfilov Alexandru pentru injurii la adresa arbitrului.
Viitorul Tirgusor Litoral Corbu 0-2 (0-1).
Dunaris Topalu Ulmetum Pantelimon 5-5 (1-3) pentru gazde au marcat: Alexe Tiberiu in minutele 52, 53, 62, Branza Gabriel in minutul 17, Teaca Valentin in minutul 86, iar pentru oaspeti au marcat: Olar Constantin in minutele 2, 44, 78, Grosu Ovidiu in minutul 13, Micu Ciprian in minutul 84.

Seria Est

Viitorul Cobadin C.S. II Agigea 2-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Girtone Adrian in minutul 40, Merticaru Ilie in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Baraghin Daniel in minutul 50.
Viitorul Mereni Fulgerul Chirnogeni 2-1 (0-0) pentru gazde au marcat: Socianu Razvan in minutul 60, Ciobanu Gheorghe in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Stanga Ionut in minutul 66.
Viitorul II Pecineaga Avantul Comana 3-0 (0-0) au marcat: Croitoru Marius in minutul 47, Sitaru Dragos in minutul 76, Olaru Iulian in minutul 86.
Vointa Valul lui Traian Luceafarul Amzacea 3-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Astanei Ionut in minutele 18, 23, Ionescu ovidiu in minutul 35, iar pentru oaspeti a marcat Cristea Dragos in minutul 79.
A.S. Baraganu Recolta Negru Voda 4-1 (1-0) pentru oaspeti au marcat: Trusescu Ionut in minutele 4, 89, Molnar Florin in minutul 57, Sanar Ener in minutul 77, iar pentu oaspeti a marcat Murgu Marian in minutul 67.
C.S. II Eforie Unirea Topraisar 3-0 (1-0) au marcat: Cioaca Ionut in minutul 24, Iosif Daniel in minutul 71, Lungu Cristian in minutul 89.
Gloria Albesti Atletic 2 Mai 2-2 (0-1) pentru gazde au marcat: Anghel Petre in minutul 51, Anton Marian in minutul 60, iar pentru oaspeti au marcat: Acmambet Erdin in minutul 34, Timplaru Alex in minutul 71.

Seria Sud

Sacidava Aliman A.S. Valea Dacilor 1-9 (0-5) pentru gazde a marcat Dajiu Ionut in minutul 82, iar pentru oaspeti au marcat: Mitu George in minutele 2, 26, Coseru Catalin in minutele 15, 26, 72, Antip Daniel in minutul 24, Vintileanu Adrian in minutul 51, Scanteie Dan in minutele 73, 78.
Sport Prim Oltina Gloria Seimeni 3-5 (2-1) pentru gazde au marcat: Mitu Daniel in minutele 9, 23, Cotabita Cristian in minutul 49, iar pentru oaspeti a marcat Ilie Ionut in minutele 36, 75, 78, 82, 89.
Gloria II Baneasa Marmura Deleni 9-1 (5-0) pentru gazde au marcat: Ceti Cristian in minutele 3, 48, Sivriu Marian in minutul 10, Sivriu Dan in minutul 15, Lucachi Mihai in minutul 16, Sandu George in minutele 35, 85, Enciu Razvan in minutul 66, Canea Ilie in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Doloi Petre in minutul 79.
A.S. Ciocirlia Trophaeum Adamclisi 0-3 (0-0) au marcat: Dumitru Andrei in mnutul 53, Firica Bogdan in minutul 75, Dumitru Vasile in minutul 89.
Dunarea Ostrov C.S. Pestera 2-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Normambet Dogan in minutul 15, Anuta Eugen in minutul 41 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Lupu Ionut in minutul 18, Stefan George in minutul 57.
Dacia Mircea Voda Speranta Nisipari 1-5 (1-3) pentru gazde a marcat Radu Ionut in minutul 21, iar pentru oaspeti au marcat: Banci Alex in minutele 6, 80, Ochiulet Silviu in minutele 17, 72, Cosma Marius in minutul 29.
Vointa Siminoc Vointa Cochirleni 6-4 (1-0) pentru gazde au marcat: Lungu Cristian in minutul 41, Siminiceanu Daniel in minutele 54, 73, Pascal Georgian in minutele 58, 62, Lungu Daniel in minutele 71, 75, iar pentru oaspeti au marcat: Ciobanica Eugen in minutele 65, 82, 90, Lazar Daniel in minutul 75.