Campionatul Judetean de Fotbal

21 Mai 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria Nord

Vointa Sacele Litoral Corbu 2-3 (1-0) pentru gazde au marcat: Taranu Valentin in minutul 8, Abdulhai Taner in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Litu Daniel in minutul 47, Misea Valentin in minutul 63, Potarnache Emil in minutul 66.
Dunarea Ciobanu Pescarusul Garliciu 3-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Tudor Radu in minutele 41, 77, Acreala Radu in minutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Draghici Ionel in minutul 24, Raducan Dumitru in minutul 87.
Sportul Tortoman Dunaris Topalu 2-4 (1-2) pentru gazde au marcat: Iftimie Marius in minutul 42, Strujac Ionut in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Murat Marinica in minutul 4, Alexe Tiberiu in minutele 40, 90, Poltz Florin in minutul 63.
Viitorul Tirgusor Steaua Sperantei Silistea 4-2.

Seria Est

A.S. Baraganu Fulgerul Chirnogeni 7-1 (3-1) pentru gazde au marcat: Trusescu Ionut in minutele 4, 28, Rosu Marian in minutul 38, Saban Ener in minutul 47, Pirvu Robert in minutul 51, Neacsu Valentin in minutul 78, Mara Constantin in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Stanga Ionut in minutul 36.
Unirea Topraisar Atletic 2 Mai 4-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Ionos Marius in minutul 12, Ripert Parfait in minutele 40, 72, Iordachi Daniel in minutul 55, iar pentru oaspeti a marcat Acmanbet Erdin in minutul 32.
Viitorul Cobadin - Viitorul II Pecineaga 3-3 (1-1) pentru gazde au marcat: Ismail Erduan in minutele 5, 54, Gasca Petre in minutul 51, iar pentru oaspeti au marcat: Olaru Iulian in minutul 23, Jitariu Dragos in minutul 64, Croitoru Marius in minutul 90.
C.S. II Eforie Recolta Negru Voda 8-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Iosif Daniel in minutul 20, Abdula Sunay in minutul 26, Veleanovici Cornel in minutele 47, 68, Mircea Catalin in minutele 58, 76, Semsedin Erdal in minutul 82, Asim Ezghiur in minutul 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Constantin Razvan in minutul 9, Zamfirache in minutul 23.
Vointa Valul Traian Avantul Comana 1-2 (0-1) pentru gazde a marcat Baubec Cetin in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Draghici Ionut in minutul 14, Ciocan Ionut in minutul 90.

Viitorul Mereni C.S. II Agigea 2-1 (1-1) pentru gazde a marcat Grosu Tase in minutele 44, 72, iar pentru oaspeti a maract Baraghin Dan in minutul 41.

Gloria Albesti Luceafarul Amzacea 12-2 (5-1) pentru gazde au marcat: Petcu Nicolae in minutele 13, 21, Fodor Ion in minutele 16, 29, Anton Aurelian in minutul 26, Anghel Petre in minutele 48, 51, 75, 76, Naidin Andrei in minutele 57, 68, 70, iar pentru oaspeti a marcat Cojocaru Nelu in minutele 1, 58.

Seria Sud

A.S. Ciocirlia Gloria Seimeni 1-5 (1-3) pentru gazde a marcat Simion Dan in minutul 22, iar pentru oaspeti au marcat: Tatulescu Gabriel in minutul 6, Anton Catalin in minutul 11, Ilie Vasile in minutele 20, 75, Brezeanu Ionut in minutul 70.
Marmura Deleni Vointa Cochirleni 6-1 (2-0) 0 pentru gazde au marcat: Doloi Mimi in minutele 21, 39, Dinu Florentin in minutele 66, 72, Enache Florin in minutele 77, 78, iar pentru oaspeti a marcat Galca Florin in minutul 79.
Gloria II Baneasa Trophaeum Adamclisi 11-0 (6-0) au marcat: Lucachi Mihai in minutele 1, 30, Sandu George in minutul 7, Marin George in minutele 12, 31, 39, 52, Covaciu Ionel in minutul 47, Canea Ilie in minutul 67, Ceti Cristian in minutele 72, 76.
Vointa Siminoc A.S. Valea Dacilor 2-4 (1-0) pentru gazde a marcat Siminiceanu Daniel in minutele 26, 60, iar pentru oaspeti au marcat: Antip Daniel in minutele 46, 89, Baciu Doru in minutul 75, Mitu George in minutul 85.
Sacidava Aliman C.S. Pestera 1-10 (0-4) pentru gazde a marcat Coman Calin in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Moga Adrian in minutele 6, 64, 75, 81, Stefan George in minutul 15, Anuta Dumitru in minutul 32, Lupu Ionut in minutele 36, 47, Anuta Eugen in minutul 58, Lianu Florin in minutul 84.
Sport Prim Oltina Speranta Nisipari 1-1 (0-0) pentru gazde a marcat Toma Mircea in minutul 67, iar pentru oaspeti a marcat Marinica Alexandru in minutul 49.
Dacia Mircea Voda Dunarea Ostrov 0-9 (0-5) au marcat: Filip Stefan in minutele 2, 67, Iordan Cristian in minutele 11, 52, Baraitaru Claudiu in minutul 24, Gheba Madalin in minutele 37, 45, Constantin Mihai in minutul 80, Normambet Dogan in minutul 81.