Campionatul Judetean de Fotbal

2 Aprilie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria Nord

Viitorul Targusor Vointa Sacele 0-1 (0-0) a marcat Turtoi Cristian in minutul 72.
Sportul Tortoman Pescarul Garliciu 2-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Margean Daniel in minutul 9, Pascu Lucian in minutul 29, iar pentru oaspeti a marcat Draghici Marian in minutul 86.
Victoria Pantelimon Litoral Corbu 0-1 (0-0) a marcat Croitoru Marian in minutul 72.
Dunarea Ciobanu Viitorul Fantanele 7-3 (6-1) pentru gazde au marcat: Acreala Radel in minutele 3, 5, 11, Lungu Gabriel in minutul 12, Culea Dumitru in minutele 17, 26, 50, iar pentru oaspeti au marcat: Oancea Marcel in minutul 35, Nicolae Alin in minutul 50, Tirtau Nicusor in minutul 57.

Rezultate si maractori

Sport Prim Oltina A.S. Ciocirlia 4-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Toma Mircea in minutul 16, Cotabita Cristian in minutul 30, Culea Stelica in minutele 73, 81, iar pentru oaspeti a marcat Serbu Marius in minutulm 49.
Sacidava Aliman Marmura Deleni 7-2 (1-0) pentru gazde au marcat: Tiripan Adrian in minutele 25, 80, Gheorghe Ionut in minutele 51, 70, 81, Sivriu Daniel in minutele 55, 75, iar pentr oaspeti au marcat: Enache Florin in minutul 72, Raica Laur in minutul 89.
Dacia Mircea Voda Trophaeum Adamclisi 4-5.
Dunarea Ostrov Vointa Cochirleni 7-0.
C.S. Pestera Gloria Seimeni 1-0 (0-0) a marcat Chiru Ionut in minutul 51.
Gloria II Baneasa Vointa Siminoc 4-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Ceti Cristian in minutul 18, Marin George in minutul 21, Sivriu Dan in minutul 80, Ganea Ilie in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Pascal Georgian in minutul 60, Siminiceanu Daniel in minutul 73.
Speranta Nisipari A.S. Valea Dacilor amanat.

Seria Est

C.S. II Agigea Luceafarul Amzacea 3-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Constantin Gheorghe in minutul 23, Nita Daniel in minutele 42, 76, iar pentru oaspeti a marcat Curelaru C. in minutul 31.
Viitorul Cobadin Recolta Negru Voda 3-0 (1-0) au marcat: Meltecaru Ilie in minutul 35, Oprea Florin in minutele 50, 77.
Vointa Valul lui Traian Unirea Topraisar 2-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Iordachi Daniel in minutul 24, Ionescu Ovidiu in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Astanei Ionut in minutul 28.
Viitorul Pecineaga Altetic 2 Mai 2-2 (0-1) pentru gazde au marcat: Trifan Gheorghe in minutul 51, Leanca Dumitru in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Acmambet Erdin in minutul 7, Bolcau Vlad in minutul 65.
Viitorul Mereni A.S. Baraganu 6-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Novac Adrian in minutele 4, 78, Spataru Corneliu in minutele 40, 56, 75, Nedelcu Madalin in minutul 58, iar pentru oaspeti a marcat Jianu Nicolae in minutul 36.
C.S. II Eforie Gloria Albesti 3-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Iosif Daniel in minutul43, Valeanovici Cornel in minutul 63, Abdula Sunay in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Naidin Andrei in minutul 15.
Avantul Comana Fulgerul Chirnogeni 1-1.