Campionatul Judetean de Fotbal

Martie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Vointa Sacele Viitorul Fantanele 5-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Taranu Valentin in minutul 4, Balan Dumitru in minutele 35, 80, 82, Turtoi Cristian in minutul 51, iar pentru oaspeti a marcat Tudose Valentin in minutul 90+2.
Pescarul Ghindaresti Viitorul Targusor 3-2 (0-0) pentru gazde au marcat Platon Anatoli in minutele 51, 81, Grigore Ionel in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Isar George in minutul 47, Petre Ionel in minutul 77.
Litoral Corbu Dunaris Topalu 4-0 (2-0) au marcat: Misea Valentin in minutul 3, Badescu Catalin in minutele 6, 80, Potarnache Emil in minutul 53.
Steaua Sperantei Silistea Dunarea Ciobanu 3-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Ghinea Mihai in minutul 15, Constantin Elvis in minutul 55, Luchian Florin in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat creala Radu in minutul 66.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Vointa Sacele1290345-2327p+9
2Litoral Corbu1281345-1825p+7
3Pescarul Ghindaresti1281328-1625p+4
4Dunarea Ciobanu1270530-2321p+3
5Pescarusul Girliciu1162331-2420p+5
6Viitorul Fintinele1261524-1819p-2
7Sportul Tortoman1152422-2517p+5
8Victoria Pantelimon1140717-2512p0
9Viitorul Targusor1240822-3412p-6
10Steaua Sperantei II Silistea1221916-497p-14
11Dunaris Topalu11101015-403p-15

Etapa viitoare

Vointa Sacele
Pescarul Ghindaresti
Pescarusul Girliciu
AS Gradina
Litoral Corbu
SC Horia
Viitorul Fintinele

Seria Est
Rezultate si marcatori

A.S. Baraganu Gloria Albesti 2-1 (2-1) pentru gazde a marcat Saban Ener in minutele 23, 27, iar pentru oaspeti a marcat Grigoras Adrian in minutul 3.
Unirea Topraisar Viitorul Mereni 1-1 (0-0) pentru gazde a marcat Ripert Parfait in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Vasilescu Adrian in minutul 75.
Recolta Negru Voda Vointa Valul lui Traian 0-3 jocul nu s-a disputat lipsa asistenta medicala.
Atletic 2 Mai Viitorul Cobadin 4-3 (1-1) pentru gazde au marcat: Schiopu Ion in minutul 24, Paraschiv Ionut in minutul 47, Balau Vlad in minutele 82, 86, iar pentru oaspeti au marcat: Gasca Petre in minutul 25, Pal Andrei in minutele 75, 77.
Fulgerul Chirnogeni Viitorul Pecineaga 4-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Iridon Adrian in minutele 20, 55, Spoiala Constantin in minutele 65, 85, iar pentru oaspeti a marcat Sover Eugen in minutul 70.
Luceafarul Amzacea Avantul Comana 0-4 (0-4) au marcat: Osman Orhan in minutul 13, Boca Ionut in mnutul 27, Ursu Cristian in minutele 42, 43.
C.S. II Agigea C.S. II Eforie 3-4 (2-3) pentru gazde au marcat: Nita Daniel in mnutele 22, 37, Vlase Daniel in minutul 74, iar pentru oaspeti au marcat: Lungu George in mnutul 8, Rusu Ionut in mnutul 42, Abdula Sunay in mnutul 45, Veleanovici Cornel in minutul 83.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Viitorul Mereni15103247-1333p+9
2Unirea Topraisar1594253-2331p+7
3Vointa Valu lui Traian1594247-2031p+7
4CS II Eforie1585242-3229p+8
5Avintul Comana1591537-2828p+7
6Fulgerul Chirnogeni1582543-2926p+5
7C.S. II Agigea1571745-3722p+1
8AS Atletic 2 Mai1563629-2621p-3
9Viitorul II Pecineaga1562732-3220p-1
10Viitorul Cobadin1562721-3620p-1
11Luceafarul Amzacea15411026-4513p-8
12Recolta Negru Voda1541109-4213p-11
13Gloria Albesti15211212-487p-17
14AS Baraganu15201322-546p-18

Etapa viitoare

AS Baraganu
Unirea Topraisar
Recolta Negru Voda
AS Atletic 2 Mai
Fulgerul Chirnogeni
Luceafarul Amzacea
Gloria Albesti

Seria Sud
Rezultate si marcatori

A.S. Ciocirlia Vointa Siminoc 1-3 (0-2) pentru gazde a marcat Adam Stefan in minutul 54, iar pentru oaspeti au marcat: Siminiceanu Cristian in minutul 2, Pascal George in minutul 9, Stan Cosmin in minutul 57.
Marmura Deleni Sport Prim Oltina 1-2 (0-2) pentru gazde a marcat Decu Ciprian in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Cotabta Cristian in minutul 9, Culea Stelica in minutul 28.
Trophaeum Adamclisi Sacidava Aliman 2-3 (1-2) pentru gazde a marcat Baranga Vasile in minutele 42, 86, iar pentru oaspeti au marcat: Sivriu Daniel in minutul 10, Rizea Marian in minutul 33, Purcarea Marian in minutul 67.
Vointa Cochirleni Dacia Mircea Voda 5-1 (0-1) pentru gazde au marcat: Popa Claudiu in minutul 49, Galca Viorel in minutul 68, Gingalau Costel in minutul 78, Popa Ionut in minutul 80, Calin Laurentiu in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Radu Ionut in minutul 42.
Speranta Nisipari Gloria II Baneasa 3-3 (1-2) pentru gazde au marcat: Pricopie Ionut in minutul 37, Marinica Alex in minutul 71, Banciu Alex in minutul 83, iar pentru oaspeti au marcat: Ceti Cristian in minutele 8, 24, Sivriu Marian in minutul 56.
Gloria Seimeni Dunarea Ostov meci amanat.
A.S. Valea Dacilor C.S. Pestera meci amanat.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1CS Pestera14140051-742p+21
2AS Valea Dacilor14111272-2034p+16
3Sport Prim Oltina15101452-2731p+7
4Dunarea Ostrov14100459-1830p+9
5Vointa Siminoc15100540-3530p+6
6Gloria Seimeni1491456-2728p+10
7Speranta Nisipari1571745-3122p+1
8Gloria 2 Baneasa1562742-4220p-1
9Sacidava Aliman1561834-5019p-5
10Trophaeum Adamclisi1552838-3417p-7
11Vointa Cochirleni15411026-6713p-11
12AS Ciocirlia15311129-4410p-14
13Dacia Mircea Voda15111311-1064p-17
14Marmura Deleni15101419-663p-21

Etapa viitoare

AS Ciocirlia
Marmura Deleni
Trophaeum Adamclisi
Vointa Cochirleni
Gloria Seimeni
AS Valea Dacilor
Vointa Siminoc

Album foto

  • Articole din editia din data de Martie 2013

  • DANIEL MORAR, numit de Basescu in functia de JUDECATOR LA CCR

    Sport
  • Contractul de servicii pentru Baza Deveselu, atribuit unei firme americane

    Sport
  • Ponta: Cei mai multi colegi gandesc ca Hrebenciuc si Stroe, dar USL nu merge pe drumul suspendarii

    Sport
  • Investitii in pavarea trotuarelor

    Sport
  • Bugetul Medgidiei a fost prezentat locuitorilor

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Liga 3 nu se reia: fără retrogradări, serii de 18 formații în sezonul viitor!

    Sport
  • CS Medgidia va juca turneul semifinal, în perioada 12-14 iunie, în Grupa 2

    Sport
  • Medgidia invinge pe HC Dobrogea Sud II la Constanta: 30-34

    Sport
  • Amalia Niţă a obţinut primele titluri pentru boxul feminin din Medgidia

    Sport
  • Dinamo Bucuresti invinsa la Medgidia. Voleibalistele de la CS Medgidia au produs surpriza

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771