Campionatul Judetean de Fotbal

19 Martie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria Nord

Viitorul Fantanele Pescarul Ghindaresti 5-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Grigorescu Ilie in minutele 13, 64, 68, Popa Florentin in minutele 69, 83, iar pentru oaspeti au marcat: Platon Anatoli in minutul 25, Pamfilov Laurentiu in minutele 42, 73.
Echipa Pescarul Ghindaresti a depus contestatie.
Viitorul Targusor Pescarusul Garliciu 0-2 (0-1) a marcat Raducan Dumitru in minutele 15, 82.
Dunarea Ciobanu Vointa Sacele 3-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Tudor Radu in minutul 9, Culea Dumitru in minutul 35, Acreala Radu in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Turtoi Cristian in minutul 57, Balan Dumitru in minutul 79.
Sportul Tortoman Litoral Corbu 0-2 (0-0) au marcat: Mircica Alex in minutul 50, Huidu Nicusor in minutul 71.
Victoria Pantelimon Steaua Sperantei II Silistea 3-0 (3-0) au marcat: Micu Ciprian in minutele 21, 30, Arnautu Antonel in minutul 44.

Seria Sud

Dunarea Ostrov A.S. Valea Dacilor 5-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Tilvan Mihai in minutele 4, 79, Filip Stefan in minutul 47, Monea Ionut in minutul 54, Constantin Mihai in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Coseri Catalin in minutul 67.
Dacia Mircea Voda Gloria Seimeni 0-6 (0-3) au marcat: Ilie Ionut in minutele 30, 42, 69, Anton Catalin in minutul 31, Dobra Florentin in minutul 57, Rusu Viorel in minutul 84.
Sacidava Aliman Vointa Cochirleni 5-0 (1-0) au marcat: Gheorghe Iont in minutele 25, 58, Sivriu Daniel in minutele 56, 63, 73.
Sport Prim Oltina Trophaeum Adamclisi 6-0 (0-0) au marcat: Lefterica Catalin in minutul 62, Culea Stelica in minutele 65, 73, 77, Cotabita Cristian in minutul 67, Toma Mircea in minutul 76.
Vointa Siminoc Marmura Deleni 4-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Pascal Georgean in minutele 25, 35, Siminiceanu Daniel in minutele 68, 85, iar pentru oaspeti au marcat: Scurtu Marius in minutul 27, Chirpac George in minutul 59, Dinu Florentin in minutul 80.
C.S. Pestera Speranta Nisipari 1-0 (1-0) a marcat Iridon Eduard in minutul 11.
Gloria II Baneasa A.S. Ciocirlia 3-1(1-0) pentru gazde au marcat: Sandu George in minutul 23, Ceti Cristian in minutul 60, Lucachi Mihai Adrian in minutul 64, iar pentru oaspeti a marcat Enica Petrica in minutul 77.

Seria Est

Viitorul Cobadin Fulgerul Chirnogeni 2-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Gasca Marian in minutul 30, Preoteasa Costel in minutul 35, iar pentru oaspeti au marcat: Spoiala Cristian in minutul 3, Bereanu Andrei in minutul 12.
Vointa Valul Traian Atletic 2 Mai 1-0 (0-0) a marcat Cojocaru Mihai in minutul 75.
Avantul Comana C.S. II Agigea 3-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Draghici Ionut in minutul 11, Ciocan Sorin in minutul 15, Ursu cristian in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Avram Romica in minutul 13 (autogol), Mirciu Cristian in minutul 29.
Viitorul II Pecineaga Luceafarul Amzacea 8-2 (4-1) pentru gazde au marcat: Ungureanu Costel in minutul 6, Stavarelu Paul in minutele 21, 58, Trifan Gheorghe in minutul 29, Nastase Ion in minutul 42, Sover Eugen in minutul 75, Jitariu Dragos in minutele 80, 81, iar pentru oaspeti au marcat: Cristea Danut in minutul 18, Curelaru Cristian in minutul 60.
Gloria Albesti Unirea Topraisar 1-1 (1-0) pentru gazde a marcat Anghel Petre in minutul 27, iar pentru oaspeti a marcat Voinila Bogdan in minutul 57.
C.S. II Eforie A.S. Baraganu 2-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Cioaca Ionut in minutul 2, Iosif Daniel in minutul 32, iar pentru oaspeti a marcat Radulescu Ionut in minutul 65.
Viitorul Mereni Recolta Negru Voda 3-0 (neprezentare).