Campionatul Judetean de Fotbal

20 Noiembrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Dunarea Ciobanu Ulmetum Pantlimon 3-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Lungu Gabriel in minutul 16, Iacob ionel in minutul 71 (autogol), Acreala Radu in mnutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Petre Adrian in minutul 9.
Viitorul Fantanele Pescarusul Garliciu 4-0 (2-0) au marcat: Tircolea Marius in minutul 28, Serban Alexandru in minutul 42, Stefan Adrian in minutul 73, Ionita Vasile in minutul 79.
Dunaris Topalu Steaua Sperantei Silistea II 6-3 (3-1) pentru gazde au marcat: Alexe Tiberiu in minutul 5, Popa Paul in minutul 27, Ion George in minutele 30, 59, 78, Ion Gelu in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Ghinea Mihai in minutele 29, 58, Soare Constantin in minutul 50.
Vointa Sacele Pescarul Ghindaresti 5-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Busca Marius in minutele 6, 73, Tirtoi Cristian in minutul 75, Taranu Valentin in minutul 89, Dumitrescu Vasile in minutul 90+3, iar pentru oaspeti a marcat Platon Anatoli in mintul 81.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Vointa Sacele1080238-1924p+9
2Pescarul Ghindaresti1071222-922p+4
3Litoral Corbu1061339-1819p+4
4Dunarea Ciobanu1060426-1818p+3
5Pescarusul Girliciu1052329-2417p+2
6Sportul Tortoman1052322-2317p+8
7Viitorul Fintinele1051418-1016p-2
8Viitorul Targusor1040620-2912p-3
9Ulmetum Pantelimon1030714-259p0
10Steaua Sperantei II Silistea1011813-454p-14
11Dunaris Topalu1010915-363p-15

Etapa viitoare

Vointa Sacele
Pescarul Ghindaresti
Pescarusul Girliciu
AS Gradina
Litoral Corbu
SC Horia
Steaua Sperantei II Silistea

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Dacia Mircea Voda A.S. Valea Dacilor 1-10 (1-2) pentru gazde a marcat Penciu Dumitru in minutul 10, iar pentru oaspeti au marcat: Mitu George in minutele 24, 62, 72, Baubec Eden in minutul 45, Cartoafa Mihai in minutele 52, 65, 78, 80, Mitu Claudiu in minutul 54, Crismaru Marian in minutul 58.
Dunarea Ostrov Speranta Nisipari 3-0 neprezentare.
A.S. Ciocirlia Marmura Deleni 7-0 (3-0) au marcat: Adam Sti in minutul 8, Vasile Ionel in minutele 14, 74, 88, Munteanu George in minutul 35, Calin Remus in minutul 55, Dragomir Constantin in minutul 70.
Sacidava Aliman Gloria Seimeni 3-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Rizea Marian in minutul 18, Stan Valentin in minutele 30, 77, iar pentru gazde a marcat Stoian Alin in minutele 40, 83.
Sport Prim Oltina Vointa Cochirleni 4-2 (1-2) pentru gazde au marcat: Iulian Ghergic in minutul 28, Radacina Marian in minutul 48, Alexandru Ionut in minutele 58, 81, iar pentru oaspeti a marcat Ciobanica George in minutele 21, 30.
Vointa Siminoc Trophaeum Adamclisi 3-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Lungu Cristian in minutul 18, Siminiceanu Daniel in minutul 25, Pascal Georgian in minutul 35, iar pentru oaspeti a marcat Baranga Vasile in minutul 77.
Inter Ion Corvin C.S. Pestera 2-3 (2-2) pentru gazde au marcat: Lucachi Mihai in minutul 16, Ceti Cristian in minutul 34, iar pentru oaspeti au marcat: Vasile Daniel in minutul 38, Moga Adrian in minutele 44, 50.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1CS Pestera12120048-636p+18
2AS Valea Dacilor12101169-1531p+16
3Dunarea Ostrov1290354-1527p+9
4Gloria Seimeni1381450-2725p+7
5Vointa Siminoc1380533-3124p+3
6Sport Prim Oltina1271440-2522p+1
7Speranta Nisipari1170440-2121p+9
8Trophaeum Adamclisi1352636-2517p-4
9Inter Ion Corvin1351736-3816p-2
10Sacidava Aliman1341826-4813p-8
11AS Ciocirlia1331927-3810p-11
12Vointa Cochirleni1331921-6110p-11
13Dacia Mircea Voda13111110-954p-14
14Marmura Deleni13101215-603p-18

Etapa viitoare

AS Ciocirlia
Marmura Deleni
Trophaeum Adamclisi
Vointa Cochirleni
Gloria Seimeni
AS Valea Dacilor
Speranta Nisipari

Seria Est
Rezultate si marcatori

A.S. Baraganu Unirea Topraisar 2-7 (1-2) pentru gazde au marcat: Rosu Marian in minutul 34, Vasilache madalin in minutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Ripert Parfait in minutele 16, 39, Sandu Gabriel in minutele 64, 69, 82, Bokamba Michoud in minutul 84, Calin Mihail in minutul 90+2.
Viitorul Cobain Luceafarul Amzacea 2-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Lazar Ionut in minutul 40, Pacuraru Aurel in minutul 46, iar pentru oaspeti a marcat Iordache George in minutul 16.
Gloria Albesti Recolta Negru Voda 4-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Raileanu Stefan in minutele 32, 54, Matei Ionut in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Bucur Alex in minutul 55.
Viitorul Mereni Atletic 2 Mai 4-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Spataru Cornel in minutele 15, 37, 76, Socianu Razvan in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Mirea Alexandru in mnutele 83, 90.
Vointa Valul lui Traian Fulgerul Chirnogeni 8-0 (3-0) au marcat: Ionescu Ovidiu in minutele 9, 75, Astanei Ionut in minutele 39, 64, 83, Martin Marian in minutul 43, Sandu Mihai in mnutul 66, Mustafa Denis in minutul 89.
Farul Tuzla Avantul Comana 5-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Florea Petrisor in minutele 27, 49, Lupu Florin in minuutl 53, Aldea Vasile in minutul 58, Mircea Catalin in minutul 72, iar pentru oaspeti a marcat Benghea Costel in minutul 75.
Viitorul Pecineaga II C.S. Agigea II 3-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Croitoru Marius in minutele 11, 90+3, Olaru Iulian in minutul 52, iar pentru oaspeti a marcat Nita Marius in minutele 45, 68.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Viitorul Mereni1392243-1229p+8
2Unirea Topraisar1392251-2129p+8
3Vointa Valu lui Traian1374243-2025p+4
4Farul Tuzla1365236-2823p+5
5C.S. II Agigea1371542-3022p+4
6Fulgerul Chirnogeni1371537-2622p+4
7Avintul Comana1371530-2622p+4
8Viitorul Cobadin1361616-3019p+1
9AS Atletic 2 Mai1353525-2218p-3
10Viitorul II Pecineaga1152423-2217p+2
11Luceafarul Amzacea1341824-3313p-5
12Recolta Negru Voda134189-3613p-8
13Gloria Albesti13201110-456p-15
14AS Baraganu13101219-513p-18

Etapa viitoare

AS Baraganu
Unirea Topraisar
Recolta Negru Voda
AS Atletic 2 Mai
Fulgerul Chirnogeni
Luceafarul Amzacea
C.S. II Agigea


Articole din editia din data de 20 Noiembrie 2012

  • Apa, canalizare si asfalt in satele din Lumina

    Sport
  • Noi lucrari de extindere a retelei de apa si canalizare

    Sport
  • Liga a IV a de Fotbal

    Sport
  • Micii producatori, sprijiniti de autoritatile locale

    Sport
  • Plata arieratelor, gura de oxigen pentru primarii din judet

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771