Campionatul Judetean de Fotbal

6 Noiembrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Seria Nord

Sportul Tortoman Ulmetum Pantelimon 3-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Margean Daniel in minutul 4, Gavril Stelian in minutul 70, Panzaru Danut in mnutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Simeon Marius in minutul 9.
Dunarea Ciobanu Dunaris Topalu 3-0 neprezentare.
Pescarul Ghidaresti Pescarusul Garliciu 1-1 (1-0) pentru gazde a marcat Platon Anatoli in minutul 24, iar pentru oaspeti a marcat Cazacu Leonte in minutul 90+1.
Steaua Sperantei Silistea Viitorul Targusor 0-3. Delegatul echipei Steaua Speransei Silistea a depus o contestatie pentru substituire de jucatorii, pentru jucatorii: Palasca Nicusor, Petre Vasile, Manea Radu, Stoica Alexandru.
Viitorul Fantanele Litoral Corbu 1-1 (0-0) pentru gazde a marcat Senchiu Cristi in minutul 65, iar pentru oaspeti a marcat Ciuca Alex in minutul 83.

Seria Sud

A.S. Ciocirlia Vointa Cochirleni 3-3 (1-2) pentru gazde au marcat: Alexandroaiei Ion in minutul 44, Enica Petrica in minutul 46, Vasile Ionel in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Ginglau Costel in minutul 23, Popa Ionut in minutul 28, Ciobanica Eugen in minutul 78.
Dacia Mircea Voda C.S. Pestera 1-8 (1-5) pentru gazde a marcat Penciu Dumitru in minutul 41, iar pentru oaspeti au marcat: Moga Adrian in minutul 3, David Ionut in minutele 8, 24, Anuta Eugen in minutul 12, 77, Anuta Dumitru in minutul 28, Liahu Florin in minutul 70, Stefan George in minutul 73.
Marmura Deleni Trophaeum Adamclisi 0-3 (0-2) au marcat: Ciolan Cristian in minutul 14, Firica Bogdan in minutul 36, Petrut Marileno in minutul 68.
Inter Ion Corvin Dunarea Ostrov 3-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Ceti Cristian in minutele 37, 89, Sandu George in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat: Barsan Alexandru in minutele 6, 37.
Sacidava Aliman Speranta Nisipari 3-4 (2-2) pentru gazde au marcat: Topalu Nicolae in mnutul 35, Zamfir in minutele 40, 70, iar pentru oaspeti au marcat: Adreescu Gheorghe in minutele 13, 23, Sarbu Dumitru in minutele 52, 55.
Sport Prim Oltina C.S. Valea Dacilor 3-7 (2-3) pentru gazde au marcat: Toma Mircea in minutul 15, Cotabita Cristian in minutul 23, Alexandru Ionut in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Coseri Catalin in minutul 21, Cartoafa Mihai in minutele 32, 55, 63, 86, Dobrescu Cosmin in minutul 45, Badea Mihai in minutul 57.
Vointa Siminoc Gloria Seimeni meci intrerupt in minutul 42 cand delegatul Rusu Ion a retras echipa de pe teren. Jucatorul echipei oaspete Popa Alexandru a folosit cuvinte jicnitoare la adresa arbitrilor si observatorilor de joc, acestuia fiindu-i retinut carnetul. Delegatul echipei oaspete a folosit cuvinte jicnitoare la adresa arbitrilor, acesta ulterior fiind scos din cabina de arbitrii de catre politistii care asigurau ordinea din incinta stadionului. Acestea sunt detalii relatate din raportul de joc intocmit de arbitrul partidei.

Seria Est

Viitorul Cobadin Avantul Comana 3-1 (2-1) pentru gazd au marcat: Merticariu Valentin in minutul 9, Pacuraru Aurel in minutul 13, 85, iar pentru oaspeti a marcat Ciocan Ionut in minutul 40.
Vointa Valul lui Traian C.S. II Agigea 2-2 (0-1) pentru gazde au marcat: Alivuap Levent in minutul 78, Ionescu Ovidiu in minutul 92, iar pentru oaspeti au marcat: Nita Daniel in minutul 12, Panga Nicolae in minutul 83.
Unirea Topraisar Recolta Negru Voda 10-0 (5-0) au marcat: Sandu Gabriel in minutele 17, 24, 47, 55, Ripert Parfait in minutele 30, 40, 88, Iordachi Daniel in minutul 42, Luchiean Nicolae in minutul 75, Bokamba Billy in minutul 78.
Farul Tuzla Viitorul Pecineaga 0-0.
A.S. Baraganu Atletic 2 Mai 0-1 (0-0) a marcat Mircea Alexandru Iulian in minutul 83.
Gloria Albesti Fulgerul Ghirnogeni 0-7 (0-4) au marcat: Stanga Ionut in minutele 9, 48, Bereanu Andrei in minutul 14, Spoiala C. In minutele 23, 36, Dragomir Cristi in minutele 68, 90.
Viitorul Mereni Luceafarul Amzacea 2-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Soceanu Razvan in minutul 3, Grosu Tase in minutul 55, iar pentru oaspeti a marcat Cristea Danut in minutul 48.