Campionatul Judetean de Fotbal

30 Octombrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Seria Nord

Dunaris Topalu Sportul Tortoman 2-3 (1-3): pentru gazde a marcat Alexe Tiberiu in minutele 31,66, iar pentru oaspeti au marcat Sali Sevghin in minutul 17, Gavril Stelian in minutul 29, Lupu Adrian an minutul 33
Litoral Corbu Vointa Sacele 4-1 (0-1): - pentru gazde au marcat Badescu Constantin in minutulele 71, 75, Huidiu Nicusor in minutul 73, Ciuca Gheorghe in minutul 90, iar pentru oaspeti a marca Gheoerghe Adrian in minutul 16
Pescarusul Garliciu Dunarea Ciobanu 4-1 (2-1): - pentru gazde au marcat: Raducan Dumitru in mnutele 9, 66, Draghici Marin in minutele 18, 90+2, iar pentru oaspeti a marcat Mititelu Nicusor in minutul 19. Delegatul echipei Dunarea Ciobanu a depus o constestatie la sfarsitul meciului, pe motiv de substituire de jucator, pe jucatorul Draghici Marin. Acesta a refuzat sa se prezinte, la solicitarea arbitrului central, pentru a fi identificat!

Seria Sud

Dunarea Ostrov C.S. Dacia Mircea Voda 12-0 (4-0) au marcat: Monea Ionut in minutele 11,74, Barsan Alexandru in minutele 24, 46, 48, Constantin Mihai in minutele 33, 44, Baraitaru Claudiu in minutele 56, 63, 76, Gheorghe Ionut in minutul 78, Rachitosu Aurel (autogol) in minutul 82
C.S. Pestera Sacidava Aliman 3-0 Neprezentare
Vointa Cochirleni Marmura Deleni 3-0 (0-0) au marcat: Rolea Mihai in minutele 47, 62, Matei Ionut in minutul 85
A.S. Valea Dacilor Vointa Siminoc 3-1 (0-1) pentru gazde au marcat: Cartoafa Mihai in minutul 59, Baubec Eden in minutul 67, Coseri Catalin in minutul 88, iar pentru oaspeti a marcat Siminiceanu Daniel in mnutul 24
Gloria Seimeni A.S. Ciocirlia 3-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Ilie Ionut in minutul 41, Rusu Viorel in minutul 47, Ilie Vasile in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Hitu Bogdan in minutul 39, Alexandroaiei Dan in minutul 76
Trophaeum Adamclisi Inter Ion Corvin 1-1(0-1): pentru gazde a marcat Dumitru Andrei in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat Canea Ilie in minutul 30.

Seria Est

Recolta Negru Voda Farul Tuzla 3-1 (2-1) - pentru gazde au marcat: Muergu Marian (aurtogol) in minutul 35, Vlad Stefan in minutul 73, Iosif Daniel in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Florea Cristian in minutul 42
Viitorul Pecineaga Viitorul Cobadin 3-0 (1-0) - au marcat: Trifan Gheorghe in minutul 32, Croitoru Marius in minutul 72, Jitaru Dragos in minutul 82
Fulgerul Chirnogeni A.S. Baraganu 3-1(2-1) - pentru gazde au marcat: Spoiala Constantin in minutele 27, 84, Bereanu Bogdan in minutul 44, iar pentru oaspeti a marcat Neacsu Valentin in minutul 80
Avantul Comana Vointa Valu lui Traian 1-3 (0-2) pentru gazde a marcat Benghea Costel in minutul 61, iar pentru oaspeti au marcatAstani Ionut in minutele 11, 70, Mirciu Ionut in minutul 21
Luceafarul Amzacea - Gloria Albesti 3-1 (1-0) au marcat Cristea Ionut in minutele 3, 57, Dohotariu Ionut in minutul 73. De retinut este faptul ca jucatorii echipei Gloria Albesti au viza medicala modificata pe legitimatii.
C.S. II Agigea Viitorul Mereni 3-2 (1-1) pentru gazde au marcat Baraghin Daniel in minutul 45, Novac Adrian in minutele 70, 83, iar pentru oaspeti au marcat Spataru Corneliu in minutul 20, Vasilescu Adrian in minutul 88. Delegatul echipei Viitorul Mereni a depus o contestatie, acesta contestand jucatorii Paraschiv Stefan si Novac Adrian, motivand ca au fost transferati dupa incheierea perioadei de transferari, acestia evoluand si in meciurile, Viitorul Mereni Recolta Negru Voda, Viitorul Mereni Unirea Topraisar, Viitorul Mereni A.S. Baraganu.
A.S. Ateletic 2 Mai Unirea Topraisar 1-3(0-2): pentru gazde a marcat Schiopu Ion in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat Sandu Claudiu in minutul 3, Sandu Gabriel in minutele 40, 64.