Campionatul Judetean de Fotbal

23 Octombrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Seria Est

Recolta Negru Voda A.S. Atletic 2 Mai 1-0 (1-0) a marcat Ciortan Alin in minutul 45.
Farul Tuzla Viitorul Cobadin 4-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Iosif Daniel in minutul 25, Caragicu Lucian in minutul 65, Aldea Vasile in minutul 69, Costea Cristian in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Gisca Marian in minutul 4, Pacuraru Aurel in minutul 42, Lazar Ionut in minutul 60.
A.S. Baraganu Luceafarul Amzacea 1-3 (1-2) pentru gazde a marcat Moloman Vasile in minutul 7, iar pentru oaspeti au marcat: Tanase Florin in minutul 14, Curelaru Cristian in minutul 42, Cristea Danut in minutul 65.
Viitorul Mereni Avantul Comana 2-0. Meci intrerupt in minutul 85 la scorul de 3-1 pentru echipa gazda. Jucatorii echipei oaspete (aproximativ 7 la numar) s-au napustit asupra arbitrului asistent Badiceanu Gabriel. Pe tot parcursul meciului arbitrii au fost injurati ca la usa cortului, amenintati ca nu mai pleaca acasa de catre jucatorii echipei oaspete.
Gloria Albesti C.S. II Agigea 0-2 (0-1) au marcat: Todean Andrei in minutul 16 (autogol), Baraghin Daniel in minutul 85.
Unirea Topraisar Fulgerul Chinogeni 1-4 (0-1) pentru gazde a marcat Ianos Marius in minutul 53, iar pentru oaspeti au marcat: Bereanu Andrei in minutul 26, Stanga Ionut in minutele 60, 87, 90.
Vointa Valul lui Traian Viitorul II Pecineaga 5-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Astanei Ionut in minutul 7, Parvan Vasile in minutul 20, Ionescu Ovidiu in minutele 74, 77, 82, iar pentru oaspeti a marcat Jitariu Dragos in minutul 71.

Seria Nord

Viitorul Fantanele Steaua Sperantei Silistea 2-0 (1-0) au marcat: Ionita Vasile in minutul 18, Tudose Valentin in minutul 76.
Pescarusul Ghindaresti Litoral Corbu 2-1 (2-0) pentru gazde a marcat Platon Anatoli in minutele 17, 28, iar pentru oaspeti a marcat Serban NArcis in minutul 90+2.
Viitorul Targusor Ulmetum Pantelimon 0-1 (0-1) a marcat Micu Ciprian in minutul 36.
Dunarea Ciobanu Sportul Tortoman 5-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Bulgaru Ionut in minutul 20, Acreala Radu in minutele 35, 49, 68, culea Dumitru in minutul 51, iar pentru oaspeti a marcat Nitu Andrei in minutul 67.

Rezulte si marcatori

Trophaeum Adamclisi Vointa Cochirleni 7-0 (3-0) au marcat: Firica Bogdan in minutele 30, 34, 45, Dumitru Alex in minutul 34, Ciolan Cristian in minutele 52, 64, Duse Marian in minutul 87.
A.S. Ciocirlia A.S. Valea Dacilor 0-3 (0-1) au marcat: Langu Mihai in minutul 38, Cartoafa Mihaai in minutul 48, Mitu George in minutul 50.
Marmura Deleni Gloria Seimeni 2-3 (1-1) pentru gazde au marcat: Dobre Catalin in minutul 35, Dobre Ionut in minutul 83, iar pentru oaspeti au marcat: Tatulescu Bogdan in minutul 27, Ilie Vasile in minutul 65, Ion Vasile in minutul 70.
Sacidava Aliman Dunarea Ostrov 2-13 (1-5) pentru gazde a marcat Rize Marian in minutele 20, 62, iar pentru oaspeti au marcat: Filip Stefan in minutele 6, 13, 33, Baraitaru Claudiu in minutele 21, 58, 59, Tilvan Mihail in minutele 42, 68, Constantin Mihai in minutul 64, Monea Ionut in minutele 72, 77.
Inter Ion Corvin Dacia Mircea Voda 5-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Canea Ilie in minutul 24, Ceti Cristian in minutele 45, 71, 80, 90, iar pentru oaspeti a marcat Covaciu Gheorghe in minutul 28 (autogol).
Sport Prim Oltina C.S. Pestera 0-2 (0-1) au marcat: Anuta Dumitru in minutul 40, Moga Adrian in minutul 90+2.
Vointa Siminoc Speranta Nisipari 3-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Neagoe Gabriel in minutul 31, Lungu Daniel in minutul 76, Siminiceanu Daniel in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Banciu Alexandru in minutul 29, Esu Stefan in minutul 82.