Campionatul Judetean de Fotbal

9 Octombrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Est
Rezultate si marcatori

A.S. Baraganu Avantul Comana 1-5 (1-3) pentru gazde a marcat Molnar Catalin in minutul 39, iar pentru oaspeti au marcat: Ciocan Ionut in minutul 5, Ursu Cristian in minutul 12, Sali Denis in minutul 41, Benghea Costel in minutele 50, 89.
Recolta Negru Voda Luceafarul Amzacea 2-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Cazacu Gheorghe in minutul 10, Murgu Mihai in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Tanase Florin in minutul 13.
Unirea Topraisar C.S. II Agigea 4-2 (0-1) pentru gazde au marcat: Ripert Parfait in minutele 46, 57, 82, Sanau Claudiu in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Novac Adrian in minutul 23, Mirciu Cristian in minutul 50.
A.S. Atletic 2 Mai - Fulgerul Chirnogeni 3-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Schiopu Ion in minutele 11, 20, Tamplaru Alex in minutul 74, iar pentru oaspeti a marcat Stanga Ioan in minutele 31, 33.
Viitorul Mereni Viitorul Cobadin 8-0 (3-0) au marcat: Nedelcu Malin in minutele 11, 54, 85, Spataru Corneliu in minutele 32, 65, 78, Strambu Dumitru in minutul 43, Vasilescu Adrian in minutul 88.
Vointa Valul lui Traian Farul Tuzla 1-1 (1-1) pentru gazde a marcat Techendria Marian in minutul 16, iar pentru oaspeti a marcat Florea Crstian in minutul 43.
Gloria Albesti Viitorul II Pecineaga 0-1 (0-0) a marcat Olaru Iulian in minutul 89.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Avintul Comana760121-918p+9
2Unirea Topraisar751122-1216p+4
3Viitorul Mereni742128-614p+2
4Vointa Valu lui Traian733118-1112p0
5C.S. II Agigea740322-2412p+3
6AS Atletic 2 Mai732216-1411p-1
7Farul Tuzla732222-2111p+2
8Viitorul Cobadin73137-1510p+1
9Viitorul II Pecineaga530213-99p+3
10Recolta Negru Voda72147-157p-5
11Fulgerul Chirnogeni611413-164p-5
12Luceafarul Amzacea61149-154p-2
13AS Baraganu710613-273p-9
14Gloria Albesti71066-233p-9

Etapa viitoare

14-10-2012
AS Baraganu
14-10-2012
Unirea Topraisar
14-10-2012
Recolta Negru Voda
14-10-2012
Farul Tuzla
14-10-2012
Vointa Valu lui Traian
14-10-2012
Viitorul Mereni
14-10-2012
Gloria Albesti

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Vointa Sacele Ulmetum Pantelimon 3-0 (neprezentare).
Pescarul Ghidaresti Steaua Sperantei Silistea 6-1.
Viitorul Tirgusor Sportul Tortoman 4-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Bengalici Ionut in minutele 12, 67, 89, Manea Radu in minutul 28, iar pentru oaspeti au marcat: Manea Radu in minutul 36 (autogol), Sali Sevghin in minutul 90+3.
Viitorul Fantanele Dunaris Topalu 4-0 (3-0) au marcat: Serban Alexandru in minutul 22, Popescu Constantin in minutul 50, Nicolae Alin in mnutul 68, Serban Alexandru in minutul 90.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Vointa Sacele660025-818p+6
2Pescarul Ghindaresti650115-215p+6
3Pescarusul Girliciu541020-713p+4
4Sportul Tortoman631214-1410p+4
5Litoral Corbu530221-99p+3
6Dunarea Ciobanu530214-99p+3
7Viitorul Fintinele62048-96p-3
8Viitorul Targusor620411-226p-6
9Ulmetum Pantelimon51046-153p0
10Dunaris Topalu50055-190p-9
11Steaua Sperantei II Silistea50055-300p-9

Etapa vitoare

14-10-2012
Vointa Sacele
14-10-2012
Pescarul Ghindaresti
14-10-2012
Pescarusul Girliciu
14-10-2012
Dunarea Ciobanu
14-10-2012
Viteazu Sinoe Mihai Viteazu
14-10-2012
Viitorul Targusor
14-10-2012
Viitorul Fintinele

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Vointa Siminoc Dunarea Ostrov 2-5 (1-2) pentru gazde au marcat: Siminiceanu Daniel in minutul 20, Girip Vali in minutul 57, iar pentru oaspeti au marcat: Filip Stefan in minutele 31, 77, Gheba Madalin in minutul 36, Constantin Mihai in minutul 85, Monea Ionut in minutul 89.
Sacidava Aliman Inter Ion Corvin 4-6 (3-1) pentru gazde au marcat: Purcarea Marian in minutul 11, Rizea Marian in minutele 27, 38, 60, iar pentru oaspeti au marcat: Marin George in minutele 45, 50, Ceti Cristian in minutele 51, 76, Covaciuc Ionel in minutul 53, Sivriu Dan in minutul 78.
A.S. Ciocirlia C.S. Pestera 0-2 (0-0) au marcat: Anuta Dumitru in minutul 70, Moga Stefan in minutul 87.
Marmura Deleni Speranta Nisipari 0-7 (0-2) au marcat: Andreescu Gheorghe in minutele 26, 27, 71, 75, 90, Barsan Adrian in minutul 55, Cristel Laurentiu in minutul 73.
Trophaeum Adamclisi A.S. Valea Dacilor 1-4 (0-3) pentru gazde a marcat Firica Bogdan in minutul 54, iar pentru oaspeti au marcat: Coseri Catalin in minutul 10, Mitu George in minutul 19, Langu Mihai in minutul 30, Baubei Eden in minutul 70.
Sport Prim Oltina Dacia Mircea Voda 10-1 (5-0) pentru gazde au marcat: Culea Stelica in minutele 2, 41, 44, 63, 82, Mitu Daniel in minutul 17, Grigore Marius in minutul 37, Grigore Narcis in minutul 59, Toma Mircea in minutul 76, Alexandru Ionut in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat Raghitosu Aurel in minutul 53.
Vointa Cochirleni Gloria Seimeni 1-6 (0-1) pentru gazde a marcat Ilie Ionut in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Tatulescu Bogdan in minutele 41, 69, 90+3, Rolea Marian in minutul 49, Ilie Vasile in minutele 52, 56.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Sport Prim Oltina761032-1019p+7
2CS Pestera660028-318p+9
3Dunarea Ostrov650122-915p+6
4Gloria Seimeni741236-1513p+4
5AS Valea Dacilor641129-913p+7
6Speranta Nisipari640219-1112p+6
7Vointa Siminoc740319-2212p0
8Sacidava Aliman730416-219p-3
9Trophaeum Adamclisi721421-177p-5
10AS Ciocirlia720513-196p-6
11Inter Ion Corvin720521-286p-3
12Marmura Deleni710610-273p-9
13Vointa Cochirleni710611-413p-9
14Dacia Mircea Voda71065-503p-6

Etapa viitoare

14-10-2012
AS Ciocirlia
14-10-2012
Marmura Deleni
14-10-2012
Trophaeum Adamclisi
14-10-2012
Inter Ion Corvin
14-10-2012
Sacidava Aliman
14-10-2012
Sport Prim Oltina
14-10-2012
Vointa Siminoc


Articole din editia din data de 9 Octombrie 2012

  • Marcela Scripcaru a castigat Trofeul "Dan Spataru"

    Sport
  • Lucrarile la gradinita din Razoare, sistate din lipsa de fonduri

    Sport
  • "Ziua Recoltei" la Aliman

    Sport
  • Proiecte continuate cu greu in comuna Adamclisi

    Sport
  • Inlocuirea pietrei cubice de pe strada principala din orasul Baneasa

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sorți programul

    Sport
  • Luceafărul Amzacea din nou în fotbalul județean

    Sport
  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771