Campionatul Judetean de Fotbal

18 Septembrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Sportul Tortoman Pescarul Ghindaresti 1-0 (0-0) a marcat Mart Gheorghe in minutul 52.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu Vointa Sacele 0-1 (0-1) a marcat Prica M. Adrian in minutul 38.
Dunaris Topalu Pescarusul Garliciu 1-2 (1-2) pentru gazde a marcat Dobre Ioan in minutul 16, iar pentru oaspeti a marcat Baciu Marius in minutele 11, 23.
Steaua Sperantei Silistea II Litoral Corbu 0-9 (0-4) au marcat: Mistea Valeriu in minutele 9, 26, 67, Adochitei Bogdan in minutul 13 (autogol), Litu Daniel in minutul 45+1, Badescu Catalin in minutele 48, 90, Tudorici Nicolae in minutul 51, Belehuzi Vasilica in minutul 78.
Viitorul Targusor Viitorul Fantanele 2-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Petre Vasile in minutul 24, Manea Gabriel in minutul 81, iar pentru oaspeti a marcat Ionita Vasile in minutul 53.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Vointa Sacele440014-412p+6
2Litoral Corbu430120-69p+3
3Pescarusul Girliciu421115-107p+1
4Sportul Tortoman32106-47p+4
5Pescarul Ghindaresti32014-16p+3
6Dunarea Ciobanu31028-63p0
7Viteazu Sinoe Mihai Viteazu21015-53p-3
8Ulmetum Pantelimon21015-83p+3
9Viitorul Targusor41035-173p-3
10Viitorul Fintinele41033-63p-3
11Dunaris Topalu20024-70p-6
12Steaua Sperantei II Silistea30033-180p-6

Etapa viitoare

23-09-2012
Sportul Tortoman
23-09-2012
Dunaris Topalu
23-09-2012
Ulmetum Pantelimon
23-09-2012
Steaua Sperantei II Silistea
23-09-2012
SC Horia
23-09-2012
Dunarea Ciobanu
23-09-2012
Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

Seria Est
Rezultate si marcatori

Avantul Comana Atletic 2 Mai 2-1 (0-1) pentru gazde au marcat: Ursu Cristian in minutul 54, Ciocan Ionut in minutul 56, iar pentru oaspeti a marcat Schiopu Ion in minutul 10.
Viitorul II Pecineaga Recolta Negru Voda 5-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Saver eugen in minutul 9, Jitariu Dragos in minutele 22, 73, Olar Ion in minutul 79, Cazacu Gheorghe in minutul 90 (autogol), iar pentru oaspeti a marcat Vlad Stefan in minutul 17.
Viitorul Mereni Gloria Albesti 8-0 (3-0) au marcat: Dunca Grigore in minutul 8, Spataru Corneliu in minutele 42, 57, 71, Vasilescu Adrian in minutele 45, 69, Grosu Tase in minutul 81, Ciobanu Gheorghe in minutul 85.
C.S. II Agigea Fulgerul Chirnogeni 4-3 (2-0) pentru gazde au marcat: Nita Daniel in minutele 18, 51, 63, Novac Adrian in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Spoiala Constantin in minutul 58, Stanga Ionut in minutul 80, Dragomir Cristi in minutul 90.
Farul Tuzla Luceafarul Amzacea 4-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Costea Cristian in minutele 18, 34, Caragicu Lucian in minutul 58, Buciumeata Bogdan in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Veroneanu Daniel in minutul 21, Curelaru Cristian in minutul 72.
Vointa Valu Traian A.S. Baraganu 5-2 (3-2) pentru gazde au marcat: Astanei Ionut in minutele 4, 20, 81, Sandu Mihai in minutul 23, Mustafa Denis in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Danila Valentin in minutul 13, Neacsu Valentin in minutul 38.
Viitorul Cobadin Unirea Topraisar 1-1 (1-1) pentru gazde a marcat Gasca Petre in minutul 83, iar pentru oaspeti a marcat Iordache Daniel in minutul 77.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Unirea Topraisar431010-410p+4
2Avintul Comana430110-59p+3
3Farul Tuzla430114-109p+3
4C.S. II Agigea430114-139p+3
5Viitorul Mereni421115-47p+1
6Vointa Valu lui Traian421112-87p+1
7Viitorul Cobadin41124-64p-2
8AS Atletic 2 Mai41128-94p-2
9Recolta Negru Voda41122-84p-2
10Viitorul II Pecineaga21016-33p0
11Fulgerul Chirnogeni31025-53p-3
12Gloria Albesti41034-163p-3
13AS Baraganu410310-163p-3
14Luceafarul Amzacea30034-110p-3

Etapa viitoare

23-09-2012
Viitorul Cobadin
23-09-2012
Viitorul II Pecineaga
23-09-2012
Avintul Comana
23-09-2012
C.S. II Agigea
23-09-2012
Luceafarul Amzacea
23-09-2012
Farul Tuzla
23-09-2012
Vointa Valu lui Traian

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Sacidava Aliman A.S. Ciocirlia 4-0 (2-0) au marcat: Tiripan Adrian in minutul 34, Sivriu Daniel in minutele 44, 82, Stan Valentin in minutul 84.
Dacia Mircea Voda Marmura Deleni 1-0 (0-0) a marcat Trestianu Nicusor in minutul 55.
C.S. Pestera Vointa Cochirleni 12-1 (7-1) pentru gazde au marcat: Vrabie Daniel in minutele 6, 9, Moga Adrian in minutele 11, 44, 69, Chiazim Engin in minutele 22, 45+1, Anuta Dumitru in minutul 28, David Ionut in minutele 56, 70, 75, Stefan George in minutul 77, iar pentru oaspeti a marcat Dumitru Andrei in minutul 48.
Speranta Nisipari Gloria Seimeni 1-4 (1-4) pentru gazde a marcat Marinica Alex in minutul 44, iar pentru oaspeti au marcat: Anton Catalin in minutul 26, Tudor Marinel in minutul 32, Ilie Vasile in minutele 35, 41.
Inter Ion Corvin A.S. Valea Dacilor 2-7 (1-3) pentru gazde au marcat: Sivriu Marian in minutul 31, Sivriu Dan in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Cartoafa Mihai in minutele 17, 77, 82, 84, 90+3, Coseri Catalin in minutul 24, Baubec Eder in minutul 27.
Sport Prim Oltina Vointa Siminoc 3-4 (2-3) pentru gazde au marcat: Placinta Marian in minutul 2, Seceleanu George in minutul 23 (autogol), Cotabita Cristian in minutul 53, iar pentru oaspeti au marcat: Dindeac Daniel in minutul 18, Trifan Vasile in minutul 31, Lungu Cristian in minutul 36, Siminiceanu Daniel in minutul 49. Echipa Sport Prim Oltina a depus contestatie pentru substituire.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1CS Pestera330019-19p+3
2Gloria Seimeni430128-79p+3
3Sacidava Aliman430110-89p+3
4Vointa Siminoc430115-149p+3
5Trophaeum Adamclisi421118-67p+1
6Sport Prim Oltina421115-107p+1
7AS Valea Dacilor320111-56p+3
8Dunarea Ostrov32018-56p0
9Speranta Nisipari31027-93p0
10AS Ciocirlia41037-103p-3
11Marmura Deleni41037-143p-3
12Vointa Cochirleni41037-203p-3
13Dacia Mircea Voda41032-323p-3
14Inter Ion Corvin40046-190p-6

Etapa viitoare

23-09-2012
Dacia Mircea Voda
23-09-2012
Dunarea Ostrov
23-09-2012
CS Pestera
23-09-2012
Speranta Nisipari
23-09-2012
AS Valea Dacilor
23-09-2012
Inter Ion Corvin
23-09-2012
Sacidava Aliman

Articole din editia din data de 18 Septembrie 2012

  • La an nou, scoala noua in Lumina

    Sport
  • Procedura de selectie pentru functiile de procuror general si procuror sef al DNA, anuntata de Ministerul Justitiei

    Sport
  • Sedinta extraordinara la Saraiu

    Sport
  • Inceput de an scolar cu dreptul in scoala si gradinita din Ghindaresti

    Sport
  • La sfarsitul lunii, pentru o zi, navodarenii vor avea apa cu presiuni scazute

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Fotbal Cupa Romaniei la Cumpana

    Sport
  • S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni, 12 august s-a tras la sorți programul

    Sport
  • Luceafărul Amzacea din nou în fotbalul județean

    Sport
  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771