Campionatul Judetean de Fotbal

Septembrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Viitorul Fantanele Dunarea Ciobanu 2-1 (0-0) pentru gazde au marcat: Raducu Nicolae in minutul 63, Senghiv Costel in minutul 78, iar pentru oaspeti a marcat Acreala Radu in minutul 55. Echipa Dunarea Ciobanu a depus contestatie pentru substituire de jucator.
Pescarusul Garliciu Sportul Tortoman 3-3 (1-2) pentru gazde au marcat: Rogobeanu Ionut in minutul 34, Raducan Dumitru in minutul 58, Draghici Adrian in minutul 66, iar pentru oaspeti au marcat: Sali Sevghin in minutele 2, 8, Lupu Adrian in minutul 47.
Litoral Corbu Ulmetum Pantelimon 5-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Tudorici Nicolae in minutul 20, Badescu Catalin in minutele 61, 69, Potarniche Emil in minutele 74, 80, iar pentru oaspeti a marcat Petre Adrian in minutul 43.
Vointa Sacele Viitorul Targusor 7-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Taranu Valentin in minutele 2, 56, Turtoi Cristian in minutul 12, Ilie Costel in minutul 20, Gheorghe Adrian in minutele 64, 72, Taralunga Ionut in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Besciu Marian in minutele 34, 50.
Echipele A.S. Gradina si S.C. Horia au fost excluse din campionat.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Vointa Sacele330013-49p+3
2Sportul Tortoman32108-47p+4
3Litoral Corbu320111-66p0
4Viteazu Sinoe Mihai Viteazu22008-46p+3
5Pescarul Ghindaresti22004-06p+3
6Ulmetum Pantelimon32018-86p+3
7Pescarusul Girliciu311113-94p-2
8Viitorul Fintinele31022-43p-3
9Dunarea Ciobanu31028-63p0
10Dunaris Topalu10013-50p-3
11SC Horia10010-30p0
12Steaua Sperantei II Silistea20023-90p-3
13AS Gradina20020-60p-3
14Viitorul Targusor30033-160p-3

Etapa viitoare


16-09-2012
12-00
Vointa Sacele
16-09-2012
12-00
Pescarul Ghindaresti
16-09-2012
11:00
Pescarusul Girliciu
16-09-2012
AS Gradina
16-09-2012
11:00
Litoral Corbu
16-09-2012
SC Horia
16-09-2012
12-00
Viitorul Fintinele

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Vointa Cochirleni Dunarea Ostrov 2-4 (2-2) pentru gazde au marcat: Ciobanica Eugen in minutul 3, Lazar Daniel in minutul 40 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Filip Florin in minutul 6, Baraitaru Claudiu in minutul 30, 60, Monea Ionut in minutul 80.
Gloria Seimeni S.C. Pestera 0-5 (0-4) au marcat: Anuta Dumitru in minutul 1, Chiazim Enghin in minutul 10, Vrabie Daniel in minutul 25, Moga Stefan in minutul 28, Stefan George in minutul 86.
Trophaeum Adamclisi Dacia Mircea Voda 7-0 (4-0) au marcat: Baranga Vasile in minutele 6, 29, Badea Constantin in minutele 8, 16, Petrut Marilenco in minutul 65, Firica Bogdan in minutul 72, Pavel Ionut in minutul 77.
Vointa Siminoc Inter Ion Corvin 4-3 (1-1) pentru gazde au marcat: Grozea Cristian in minutele 42, 73, Lungu Daniel in minutul 49, Neagoe Gabriel in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: Daraban Ionut in minutul 1, Seceleanu George in minutul 81, Sibriu Dan in minutul 89.
Marmura Deleni Sacidava Aliman 0-3 (0-1) au marcat: Rizea Marian in minutele 8, 61, Constantin Cornel in minutul 77.
A.S. Ciocirlia Sport Prim Oltina 1-2 (0-2) pentru gazde a marcat Calin Remus in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Culea Stelica in minutul 32, Alexandru Ionut in minutul 33.
A.S. Valea Dacilor Speranta Nisipari 4-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Coseri Catalin in minutele 9, 44, Lungu Mihai in minutul 46, Dobrescu Cosmin in minutul 56, iar pentru oaspeti a marcat Andreescu Gheorghe in minutul 71.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Trophaeum Adamclisi321017-37p+1
2Sport Prim Oltina321012-67p+4
3CS Pestera22007-06p+3
4Gloria Seimeni320124-66p0
5Vointa Siminoc320111-116p0
6Sacidava Aliman32016-86p+3
7AS Ciocirlia31027-63p-3
8Speranta Nisipari21016-53p+3
9Dunarea Ostrov21015-43p0
10AS Valea Dacilor21014-33p0
11Vointa Cochirleni31026-83p-3
12Marmura Deleni31027-133p-3
13Inter Ion Corvin30034-120p-3
14Dacia Mircea Voda30031-320p-3

Etapa viitoare




16-09-2012
11:00
AS Ciocirlia
16-09-2012
11:00
Marmura Deleni
16-09-2012
12-00
Trophaeum Adamclisi
16-09-2012
17-00
Vointa Cochirleni
16-09-2012
11:00
Gloria Seimeni
16-09-2012
11:00
AS Valea Dacilor
16-09-2012
12-00
Vointa Siminoc

Seria Est
Rezultate si marcatori

Unirea Topraisar Vointa Valu lui Traian 3-1 (0-0) pentru gazde au marcat: Bandu Catalin in minutul 53, Sandu Gabriel in minutul 55, Popescu Cristian in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Ionescu Cristian in minutul 72.
Luceafarul Amzacea C.S. II Agigea 2-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Iordache Iulian in minutul 26, Badescu Radu in minutul 38, iar pentru oaspeti au marcat: Baraghin Daniel in minutul 10, Mogosanu Andrei in minutul 54, Mirciu Cristian in minutul 64.
Recolta Negru Voda Viitorul Cobadin 1-0 (1-0) a marcat Vlad Stefan in minutul 15.
Fulgerul Chirnogeni Avantul Comana 0-1 (0-1) a marcat Ursu Cristian in minutul 38.
A.S. Atletic 2 Mai Viitorul II Pecineaga 2-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Schiopu Ion in minutul 40, Timplaru Alexandru in minutul 65, iar pentru oaspeti a marcat Olar Iulian in minutul 16.
Gloria Albesti Farul Tuzla 0-9 (0-1) au marcat: Diaconu Alexandru in minutul 39, Grigoras Adrian in minutul 51, Raileanu Stefan in minutul 59, Grumambiuc Alin in minutul 65, Coman Lucian in minutele 68, 73, Matei Ionut in minutul 78, Diaconu Alexandru in minutul 89.
A.S. Baraganu Viitorul Mereni 1-5 (0-4) pentru gazde a marcat Danila Valentin in minutul 62, iar pentru oaspeti au marcat: Spataru Cornel in minutele 22, 24, 51, Vasilescu Adrian in minutele 45+3, 45+5.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Unirea Topraisar33009-39p+3
2Gloria Albesti320113-56p0
3C.S. II Agigea320110-106p+3
4Avintul Comana32018-46p+3
5Viitorul Mereni31117-44p+1
6Vointa Valu lui Traian31117-64p+1
7AS Atletic 2 Mai31117-74p-2
8Recolta Negru Voda31111-34p-2
9Fulgerul Chirnogeni21012-13p-3
10Viitorul Cobadin31023-53p0
11AS Baraganu31028-113p-3
12Farul Tuzla31027-173p0
13Viitorul II Pecineaga10011-20p0
14Luceafarul Amzacea20022-70p-3

Etapa viitoare

16-09-2012
11:00
AS Baraganu
16-09-2012
11:00
Unirea Topraisar
16-09-2012
11:00
Recolta Negru Voda
16-09-2012
11:00
AS Atletic 2 Mai
16-09-2012
16-00
Fulgerul Chirnogeni
16-09-2012
11:00
Luceafarul Amzacea
16-09-2012
11:00
Gloria Albesti

Articole din editia din data de Septembrie 2012

  • Drumul transfrontalier Lipnita - Kainargea, finalizat

    Sport
  • Lucrari de modernizare la scoala de Arte si Meserii (SAM) "Nicolae Istratoiu" din Deleni

    Sport
  • Sedinta ordinara publica in comuna Aliman

    Sport
  • S-a asigurat stocul de lemne pentru scolile din Lipnita

    Sport
  • 6.000 de pui vii le-au fost distribuiti navodarenilor care locuiesc la curte

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Liga 3 nu se reia: fără retrogradări, serii de 18 formații în sezonul viitor!

    Sport
  • CS Medgidia va juca turneul semifinal, în perioada 12-14 iunie, în Grupa 2

    Sport
  • Medgidia invinge pe HC Dobrogea Sud II la Constanta: 30-34

    Sport
  • Amalia Niţă a obţinut primele titluri pentru boxul feminin din Medgidia

    Sport
  • Dinamo Bucuresti invinsa la Medgidia. Voleibalistele de la CS Medgidia au produs surpriza

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771