Campionatul Judetean de Fotbal

28 August 2012, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Vointa Sacele Dunarea Ciobanu 4-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Lazar Daniel in minutul 5, Gheorghe Adrian in minutul 40, Taranu Valentin in minutul 53, Ilie Costel in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Acreala Radu in minutele 8, 15.
Pescarusul Garliciu Viitorul Targusor 6-1 (3-1) pentru gazde au marcat: Raducan Dumitru in minutul 9, Stamate Tudorel in minutele 27, 28, 63, 81, Furnica Marian in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Bengalici Ionut in minutul 40.
A.S. Gradina Viitorul Sinoe Mihai Viteazu nu s-a disputat.
Pescarul Ghindaresti Viitorul Fantanele 1-0 (0-0) a marcat Platon Anatoli in minutul 58.
Litoral Corbu Sportul Tortoman 1-2 (1-0) pentru gazde a marcat Robaciu Victor in minutul 33, iar pentru oaspeti au marcat: Nitu Adrian in minutul 59, Pranjoc Mihaita in minutul 66.
Steaua Sperantei Silistea II Ulmetum Pantelimon 3-4.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Pescarusul Garliciu

1

1

0

0

6-1

3

0

2

Vointa Sacele

1

1

0

0

4-2

3

0

3

Ulmetum Pantelimon

1

1

0

0

4-3

3

+3

4

Sportul Tortoman

1

1

0

0

2-1

3

+3

5

Pescarul Ghindaresti

1

1

0

0

1-0

3

0

6

A.S. Gradina

0

0

0

0

0-0

0

0

7

S.C. Horia

0

0

0

0

0-0

0

0

8

Dunaris Topalu

0

0

0

0

0-0

0

0

9

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

0

0

0

0

0-0

0

0

10

Viitorul Fantanele

1

0

0

1

0-1

0

0

11

Litoral Corbu

1

0

0

1

1-2

0

-3

12

Dunarea Ciobanu

1

0

0

1

2-4

0

0

13

Steaua Sperantei II Silistea

1

0

0

1

3-4

0

-3

14

Viitorul Targusor

1

0

0

1

1-6

0

0

Etapa viitoare

Vointa Sacele
02-09-2012
11:00
Pescarul Ghindaresti
02-09-2012
12-00
Pescarusul Girliciu
02-09-2012
12-00
AS Gradina
02-09-2012
11:00
Litoral Corbu
02-09-2012
SC Horia
02-09-2012
11:00
Steaua Sperantei II Siliste

Seria Est
Rezultate si marcatori

A.S. Baraganu Farul Tuzla 5-2 (3-0) pentru gazde au marcat: Danila Valentin in minutul 4, Craciun Bogdan an minutul 11, Neacsu Valentin in minutul 20, Chiodaru Mihai in minutul 80, Rosu Marian in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Iosif Daniel in minutele 55, 58.
Unirea Topraisar Gloria Albesti nu s-a disputat.
Recolta Negru Voda Viitorul Mereni 0-0.
Atletic 2 Mai Vointa Valul lui Traian 3-3.
Fulgerul Chirnogeni Viitorul Cobadin 2-0 (1-0) - a marcat Spoiana Constantin in minutele 33, 70.
C.S. II Agigea Avantul Comana 4-3.
Luceafarul Amzacea Sparta II Techirghiol nu s-a disputat.

Etapa viitoare

02-09-2012
11:00
AS Baraganu
02-09-2012
11:00
Unirea Topraisar
02-09-2012
11:00
Recolta Negru Voda
02-09-2012
11:00
AS Atletic 2 Mai
02-09-2012
Fulgerul Chirnogeni
02-09-2012
16-00
Luceafarul Amzacea
02-09-2012
11:00
C.S. II Agigea

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

A.S. Baraganu

1

1

0

0

5-2

3

0

2

Fulgerul Chirnogeni

1

1

0

0

2-0

3

0

3

C.S. II Agigea

1

1

0

0

4-3

3

0

4

Viitorul Mereni

1

0

1

0

0-0

1

+2

5

Recolta Negru Voda

1

0

1

0

0-0

1

-2

6

Vointa Valul lui Traian

1

0

1

0

3-3

1

+2

7

Atletic 2 Mai

1

0

1

0

3-3

1

-2

8

Unirea Topraisar

0

0

0

0

0-0

0

0

9

Gloria Albesti

0

0

0

0

0-0

0

0

10

Luceafarul Amzacea

0

0

0

0

0-0

0

0

11

Sparta II Techirghiol

0

0

0

0

0-0

0

0

12

Avantul Comana

1

0

0

1

3-4

0

0

13

Viitorul Cobadin

1

0

0

1

0-2

0

0

14

Farul Tuzla

1

0

0

1

2-5

0

0


Seria Sud
Rezultate si marcatori

A.S. Ciocirlia Inter Ion Corvin 2-3 (1-1) pentru gazde a marcat: Arfanos Adrian in minutul 8, Calin Remus in minutul 52, iar pentru oaspeti au marcat: Lucachi Mihai in minutele 44, 90+2, Ion Nicusor in minutul 83.
Marmura Deleni Vointa Siminoc 5-3 (1-2) pentru gazde au marcat: Raducan Lucian in minutul 30, Ceausiu Dan in minutele 71, 78, Doloi Petrica in minutele 884, 85, iar pentru oaspeti au marcat: Iliescu Valentin in minutul 30, Siminiceanu Daniel in minutul 40, Girip Vali in minutul 73.
Vointa Cochirleni Sacidava Aliman 1-3 (0-2) pentru gazde a marcat Nedelcu Eugen in minutul 61, iar pentru oaspeti au marcat: Gheorghe Ionut in minutele 7, 32, Dajiu Ionut in minutul 75.a
Trophaeum Adamclisi Sport Prim Oltina 3-3 (3-2) pentru gazde au marcat: Pavel Ionut in minutul 2, Drascu Daniel in minutul 20, Baranga Vasile in minutul 39, iar pentru oaspeti au marcat: Culea Stelica in minutul 37, Costache Viorel in minutul 45+1, Cotabita Cristian in minutul 90.
A.S. Valea Dacilor Dunarea Ostrov meci amanat.
Speranta Nisipari C.S. Pestera meci amanat.
Gloria Seimeni Dacia Mircea Voda 22-0 (11-0) au marcat: Ilie Ionut in minutele 9, 16, 25, 29, 53, 54, Tudor Constantin in minutele 13, 16, 34, 57, 70, Stoian Alin in minutul 15, Tudor Marin in minutul 21, Ilie Vasile in minutul 28, Ilie Florin in minutul 45, Irimia Ionut in minutul 50, Anton Catalin in minutele 54, 55, Anton Ionut in minutul 58, Florea Ilie in minutul 61, Rusu Ionel in minutul 68, Florea Mihai in minutul 86.

Etapa viitoare

02-09-2012
CS Pestera
02-09-2012
Speranta Nisipari
02-09-2012
AS Valea Dacilor
02-09-2012
Gloria Seimeni
02-09-2012
Vointa Cochirleni
02-09-2012
Trophaeum Adamclisi
02-09-2012
Marmura Deleni

Clasament

Numeechipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Gloria Seimeni

1

1

0

0

22-0

3

0

2

MarmuraDeleni

1

1

0

0

5-3

3

0

3

SacidavaAliman

1

1

0

0

3-1

3

+3

4

Inter Ion Corvin

1

1

0

0

3-2

3

+3

5

Sport Prim Oltina

1

0

1

0

3-3

1

+1

6

TrophaeumAdamclisi

1

0

1

0

3-3

1

-2

7

DunareaOstrov

0

0

0

0

0-0

0

0

8

SperantaNisipari

0

0

0

0

0-0

0

0

9

A.S. Valeadacilor

0

0

0

0

0-0

0

0

10

CS Pestera

0

0

0

0

0-0

0

0

11

AS Ciocirlia

1

0

0

1

2-3

0

-3

12

VointaCochirleni

1

0

0

1

1-3

0

-3

13

VointaSiminoc

1

0

0

1

3-5

0

0

14

Dacia MirceaVoda

1

0

0

1

0-22

0

0


Album foto

  • Articole din editia din data de 28 August 2012

  • Electrificarea satelor va costa peste un miliard de lei si va fi gata in 2016

    Sport
  • Antonescu a eliberat din functie consilierii numiti de el la Cotroceni

    Sport
  • Soprana Mirela Zafiri, de la Opera din Brasov, a murit luni, la 41 de ani

    Sport
  • Incep zilele Municipiului Medgidia

    Sport
  • Lacas de cult din comuna Cerchezu, in renovare

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771