Fotbal Judetean

Mai 2012, Bogdan Chirita

Seria Nord

Vointa Sacele Viitorul Fantanele 2-1 ().
A.S. Gradina Pescarusul Garliciu 3-2 (1-1) pentru gazde a marcat Ciobanu Gheorghe in minutele 38, 65, 85, iar pentru oaspeti au marcat: Raducanu Dumitru in minutul 17, Draghici Marian in minutul 69.
Recolta Nicolae Balcescu Dunaris Topalu 5-0 (2-0) au marcat: Toma Daniel in minutele 38, 84, Stefan Florin in minutele 40, 55, Goriac Ionut in minutul 60.
Gloria Seimeni Ulmetum Pantelimon 7-1 (4-1) pentru gazde au marcat: Ilie Ionut in minutele 18, 33, Anton Catalin in minutul 21, Tudor Marinel in minutul 40, Tatulescu Bogdan in minutul 58, Rusu Ionel in minutul 85, Sterea Eduard in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat micu Ciprian in minutul 35.
Pescarul Ghindaresti Sportul Tortoman 0-3 lipsa asistenta medicala.
Dunarea Ciobanu Speranta Nisipari

Seria Est

Gloria II Cotu Vaii Viitorul Cobadin 3-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Daneliuc Mihai in minutul 28, Ogareanu Laurentiu in minutul 66, Raileanu Stefan in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Anghel Ionut in minutul 7.
Fulgerul Chirnogeni Sparta II Techirghiol 5-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Dragomir Cristu in minutele 9, 71, 83, Spoiala Cosmin in minutul 23, Alexandru Marian in minutul 69, iar pentru oaspeti au marcat: Balau Mihai in minutul 38, Ghetau Sorin in minutul 88.
Farul Tuzla A.S. Baraganu
Luceafarul Amzacea Viitorul Mereni
Unirea Topraisar Viitorul Cerchezu 10-0 (4-0) au marcat: Bokamba Billy in minutul 10, Iordachi Daniel in minutul 28, Ianos Marius in minutele 36, 66, 72, 77, Luchian Nicolae in minutele 37, 88, Stroescu Razvan in minutul 56, Soptelea Alexandru in minutul 87.
C.F.R. Constanta C.S. II Agigea
Recolta Negru Voda Avantul Comana 1-1 (0-1) pentru gazde a marcat Vlad Stefan in minutul 54, iar pentru oaspeti a marcat Sali Denis in minutul 15.

Seria Sud

Dunarea Ostrov Tineretul Valea Dacilor 6-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Iordan Cristian in minutul 14, Talvan Mihail in minutul 18, Zagrfan Cristian in minutul 50, Magureanu Ionut in minutele 53, 61, Monea Ionut in minutul 63, iar pentru oaspeti a marcat Tudose Andrei in minutul 11.
Danubius Rasova Marmura Deleni 8-0 ()
Saciadava Aliman Trophaeum Adamclisi 3-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Sivriu Daniel in minutul 12, Purcarea Marian in minutul 42, Rizea Marian in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Maranga Vasile in minutele 20, 63.
C.S.M. II Valea Dacilor Inter Ion Corvin 4-2 (3-1) pentru gazde au marcat: Calin Costel in minutele 12, 38, Langu Mihai in minutele 13, 53, iar pentru oaspeti a marcat Eniu Daniel in minutele 36, 90.
A.S. Ciocirlia Vointa Cochirleni 3-1 (3-1) pentru gazde au marcat: Simion Dan in minutul 17, Dragomir Constantin in minutul 26, Munteanu Gheorghe in minutul 27, iar pentru oaspeti a marcat Ciobanica Eugen in minutul 23.
C.S. II Pestera C.S.S.M. Medgidia meci amanat.

Articole din editia din data de Mai 2012

• Nicusor Constantinescu: Am stabilit cu Ponta ca pana in august se dau inapoi pensiile, salariile