Campionatul judetean de fotbal

27 Martie 2012, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Speranta Nisipari Steaua RTS Cogealac 3-0 neprezentare.
Pescarul Ghindaresti Vointa Sacele 1-3 (0-2) pentru gazde a marcat Platon Lucian in minutul 72, iar pentru oaspeti au marcat: Abdulhai Taner in minutul 2, Taranu Valentin in minutul 28, Gheorghe Adrian in minutul 59.
Gloria Seimeni A.S. Gradina 9-1 (5-1) pentru gazde au marcat: Anton Catalin in minutul 8, Sterea Eduard in minutele 13, 18, 34, 36, Anton Ionut in minutul 55, Bustenea Gabriel in minutele 68, 76, 80, iar pentru oaspeti a marcat Duta Marian in minutul 24.
Sportul Tortoman Dunarea Ciobanu 4-1 (0-0) pentru gazde a marcat Sali Sevghim in minutele 53, 60, 89, 90, iar pentru oaspeti a marcat Mititelu Nicusor in minutul 64.
Viitorul Fantanele Pescarusul Garliciu 4-0 (2-0) au marcat: Preda Marian in minutele 3, 70, Laiu Cosmin in minutele 13, 85.
Ulmetum Pantelimon Recolta Nicolae Balcescu meci amanat.

Clasament




#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Recolta Nicolae Balcescu

12

10

0

2

47-15

30p

+12

2

Viitorul Fintinele

13

9

1

3

57-23

28p

+10

3

Vointa Sacele

13

9

1

3

37-22

28p

+10

4

Speranta Nisipari

13

9

0

4

52-24

27p

+9

5

Dunarea Ciobanu

13

7

2

4

50-28

23p

+5

6

Pescarul Ghindaresti

13

7

1

5

43-51

22p

+1

7

Sportul Tortoman

13

6

2

5

33-35

20p

-1

8

Gloria Seimeni

13

6

1

6

47-33

19p

-5

9

Ulmetum Pantelimon

12

6

0

6

25-25

18p

0

10

Pescarusul Girliciu

13

3

3

7

35-48

12p

-6

11

Dunaris Topalu

12

3

0

9

27-50

9p

-6

12

Steaua RTS Cogealac

13

2

1

10

26-60

7p

-14

13

AS Gradina

13

0

0

13

19-84

0p

-21


Etapa viitoare





Steaua RTS Cogealac

-

Pescarul Ghindaresti

Vointa Sacele

-

Gloria Seimeni

AS Gradina

-

Ulmetum Pantelimon

Recolta Nicolae Balcescu

-

Sportul Tortoman

Dunarea Ciobanu

-

CS II Cernavoda

Dunaris Topalu

-

Viitorul Fintinele

Pescarusul Girliciu

-

Speranta Nisipari

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Tineretul Valea Dacilor Danubius Rasova 2-6 (1-1) pentru gazde au marcat: Scoverdea Cristi in minutul 45, Tudose Andrei in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Olah Vasile in minutul 10, Buciumeata Bogdan in minutul 49, Anghel George in minutul 60, Caradima Iulian in minutul 78, Blaj George in minutele 86, 89.
A.S. Ciocirlia C.S. II Pestera 0-4 (0-1) au marcat: Anuta Dumitru in minutele 19, 88, Ciutacu Adrian in minutul 49, David Ionut in minutul 59.
Vointa Siminoc C.S.M. II Valea Dacilor 1-3 (0-1) pentru gazde a marcat Neagoe Gabriel in minutul, iar pentru oaspeti au marcat: Coseri Catalin in minutul 20, Mitu Claudiu in minutul 76, Baubec Eden in minutul 86.
Vointa Cochirleni Dunarea Ostrov 0-4 (0-1) au marcat: Zagrean Cristian in minutul 15, Talvan Mihail in minutele 61, 75, Baraitaru Claudiu in minutul 80.
Marmura Deleni Inter Ion Corvin 1-5 (0-2) pentru gazde a marcat Petcu Ionut in minutul 60, iar pentru oaspeti au marcat: Lucachi Mihai Adrian in minutele 17, 23, Dan Gabriel Iulian in minutul 65, Eniu Daniel Iulian in minutul 68, Cete Petre Ionut in minutul 86.
C.S.S. Municipal Medgidia Trophaeum Adamclisi 3-0 (2-0) au marcat: Funda Ionut in minutele 29, 75, Baroncea Alex in minutul 41.

Clasament




#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CSS Municipal Medgidia

13

10

3

0

35-6

33p

+12

2

CS II Pestera

13

10

1

2

39-13

31p

+10

3

CSM II Valea Dacilor

13

10

1

2

41-18

31p

+10

4

Dunarea Ostrov

13

8

2

3

47-15

26p

+11

5

Danubius Rasova

13

8

1

4

41-25

25p

+7

6

Inter Ion Corvin

13

7

1

5

36-25

22p

+4

7

Vointa Siminoc

13

5

1

7

46-38

16p

-5

8

Tineretul Valea Dacilor

13

5

1

7

35-34

16p

-5

9

Sacidava Aliman

12

4

2

6

28-33

14p

-4

10

AS Ciocirlia

13

4

2

7

17-23

14p

-10

11

Marmura Deleni

13

2

0

11

15-63

6p

-12

12

Vointa Cochirleni

13

1

2

10

15-48

5p

-16

13

Trophaeum Adamclisi

13

1

1

11

13-67

4p

-11


Etapa viitoare





Danubius Rasova

-

AS Ciocirlia

CS II Pestera

-

Vointa Valu lui Traian

Sacidava Aliman

-

Vointa Siminoc

CSM II Valea Dacilor

-

Vointa Cochirleni

Dunarea Ostrov

-

Marmura Deleni

Inter Ion Corvin

-

CSS Municipal Medgidia

Trophaeum Adamclisi

-

Tineretul Valea Dacilor

Seria EST
Rezultate si marcatori

Avantul Comana Farul Tuzla 3-2 (1-2) pentru gazde au marcat: Benghea Costel in minutul 18, Ursu Cristian in minutul 63, Caracostea Mihai in minutul 79, iar pentru oaspeti au marcat: Iosif Daniel in minutul 33, Valeanovici Cornel in minutul 37.
C.F.R. Constanta Fulgerul Chirnogeni 2-0 (1-0) au marcat: Serban Marius in minutul 40, Roman Alexandru in minutul 80.
Unirea Topraisar Gloria II Cotu Vaii 0-0.
Viitorul Cerchezu Luceafarul Amzacea 0-2 (0-1) au marcat: Sandu Claudiu in minutul 16, Sandu Gabriel in minutul 85.
A.S. Baraganu Viitorul Mereni 1-2 (0-1) pentru gazde a marcat Rosu Marian in minutul 72, iar pentru oaspeti au marcat: Paraschiv Stefan in minutul 13, Nedelcu Malin in minutul 53.
Viitorul Cobadin Sparta II Techirghiol 1-4 (0-2) pentru gazde a marcat Lazar Ionut in minutul 66, iar pentru oaspeti au marcat: Beldiman Ionut in minutul 7, Balau Mihai in minutul 20, Stan Ionut in minutele 84, 91.

Clasament



#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Sparta II Techirghiol

14

12

1

1

65-24

37p

+16

2

Luceafarul Amzacea

14

12

1

1

49-15

37p

+16

3

CFR Constanta

14

9

1

4

40-15

28p

+4

4

Farul Tuzla

14

9

1

4

40-29

28p

+7

5

Fulgerul Chirnogeni

14

8

2

4

40-27

26p

+5

6

Viitorul Mereni

14

6

3

5

28-21

21p

+3

7

Gloria II Albesti Cotul Vaii

14

6

2

6

23-29

20p

-1

8

Unirea Topraisar

14

5

4

5

29-22

19p

-5

9

Viitorul Cobadin

14

6

1

7

32-35

19p

+1

10

Avintul Comana

14

5

0

9

25-35

15p

-6

11

C.S. II Agigea

13

4

0

9

16-35

12p

-6

12

Recolta Negru Voda

13

3

0

10

19-43

9p

-9

13

Viitorul Cerchezu

14

3

0

11

23-66

9p

-15

14

AS Baraganu

14

0

2

12

15-48

2p

-19

Articole din editia din data de 27 Martie 2012

  • Dupa modelul mai marilor Sandu si Dragomir, constantenii

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Campionatul judetean de fotbal

    Sport
  • Centru de Tineret in comuna Agigea

    Sport
  • Tinere sperante la Medgidia

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771